مقایسه فروش خودروهای برقی در 4 کشور

به گزارش مجله یک کامپیوتر، مقایسه میزان فروش و استقبال مشتریان از خودروهای برقی در کشورهای نروژ، سوئد، ایسلند و هلند اطلاعات جالبی را نشان می دهد.

مقایسه فروش خودروهای برقی در 4 کشور

به گزارش خبرنگاران، با نگاه مختصری به نمودار رشد استقبال مشتریان کشورهای مختلف از خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست، می توان دریافت که میزان فروش این محصولات در نروژ شاهد رشد چشمگیرتری نسبت به سایر کشورها بوده است.

با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال از خودروهای برقی و الکتریکی بسیاری از شرکت های خودرو سازی در دنیا تصمیم گرفته اند که به فراوری و توسعه خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست بپردازند و بدین ترتیب نظر و توجه خیلی عظیمی از مشتریان خود را در بازارهای دنیای جلب نمایند. در این میان به نظر می رسد بعضی از کشورها بیش تر از سایر مناطق دنیا از خودروهای برقی استقبال نموده اند که از جمله آن ها می توان به کشورهای شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی همچون نروژ، سوئد، دانمارک و فنلاند اشاره نمود.

نمودار زیر به وضوح نشان می دهد که مشتریان و شهروندان نروژی از سال 2012 شروع به خریداری و استفاده از خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست نموده اند این در حالیست که بعضی دیگر از کشورهای پیشگام در استفاده از خودروهای برقی همچون ایسلند، هلند و سوئد، از سال 2015 و 2017 میلادی به سمت و سوی خریداری و استفاده از این محصولات روی آورده اند.

سهم خودروهای برقی در سال 2012 میلادی در نروژ ، 3 درصد بوده و در سال 2019 میلادی به 56 درصد رسیده و افزایش یافته است.

استقبال از خودروهای برقی در ایسلند که در سال 2015 میلادی شروع شده ، تنها 3 درصد ثبت و گزارش شده است. این رقم در سال 2019 میلادی با رشد قابل توجهی به 25 درصد رسیده است.

مشتریان هلندی نیز با روی آوردن به سمت و سوی خودروهای برقی از سال 2017 میلادی، میزان فروش و سهم محصولات مذکور را از 2 درصد به 15 درصد افزایش داده اند.

سهم خودروهای برقی در سوئد نیز از 3 درصد در سال 2015 به 11 درصد در سال 2019 میلادی رسیده است.

به عقیده کارشناسان و تحلیلگران فعال در بازار خودرو، بعضی از کشورهای دنیا علی الخصوص منطقه اسکاندیناوی همچون نروژ استقبال بی نظیر و قابل توجهی از خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست نموده اند.

نروژ به عنوان یک کشور سرسبز و کم جمعیت در شمال قاره اروپا و منطقه اسکاندیناوی یکی از پیشگامان محافظت از محیط زیست و کاهش انتشار میزان آلاینده ها به جو زمین است که در راستای این هدف اقدامات بسیاری برای کاهش استقبال از خودروهای آلاینده بنزینی و دیزلی و افزایش محبوبیت استفاده از خودروهای پاک برقی و الکتریکی انجام داده که در نهایت موجب شده خریداری و استفاده از وسایل نقلیه مذکور در این کشور با رشد قابل توجهی روبرو گردد که در نوع خود در دنیا بی سابقه و بی نظیر بوده است. پیشتر شهر اسلو پایتخت نروژ لقب پایتخت خودروهای الکتریکی در دنیا را به نام خود ثبت نموده بود.

با اینکه وسایل نقلیه الکتریکی تنها سهم بسیار اندکی از بازار خودروی دنیا را به خود اختصاص می دهند اما آمار استفاده و خریداری از آن در کشورهای مختلف علی الخصوص اروپا تحت تأثیر سیاست گذاری های مختلف دولت ها تفاوت معناداری دارد؛ در بعضی کشورها فروش خودروهای برقی همچنان رو به صعود گزارش می گردد که به نظر می رسد در سال های نه چندان دور از فروش خودروهای بنزینی و دیزلی صحبت خواهد نمود.

این در حالیست که بعضی دیگر از کشورها به ویژه دنیا سومی ها هنوز حتی فکر عرضه خودروی الکتریکی را نیز غیرممکن می دانند. دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا به حفظ محیط زیست فراوری و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 میلادی (نهایتاً دهه 2040 میلادی) یعنی حدوداً بیست سال آینده ممنوع و متوقف اعلام نمایند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20738

به "مقایسه فروش خودروهای برقی در 4 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه فروش خودروهای برقی در 4 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید