تسهیلات 60 میلیارد تومانی صندوق نوآوری برای تولید نسل چهارم قطار های شبکه مترو تهران خبرنگاران

به گزارش مجله یک کامپیوتر، طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و شهردار تهران قطار ملی مترو با 85 درصد داخلی سازی قطعات و حمایت 60 میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی صبح امروز 23 اسفند ماه جاری رونمایی شد.

تسهیلات 60 میلیارد تومانی صندوق نوآوری برای تولید نسل چهارم قطار های شبکه مترو تهران خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در آیین رونمایی از خط تولید نسل چهارم قطار های شبکه مترو تهران گفت: یکی از ملزومات بهره وری حداکثری از شبکه راه آهن ریلی درون شهری تامین به موقع ناوگان حمل و نقلی و تعمیرات دوره ای قطعات مستعمل قطار های مترویی است و با توجه به افزایش طول شبکه و تعداد ایستگاه های مترو در کلانشهر ها نیاز به افزایش و همچنین تجهیز واگن ها بوده است، بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی 60 میلیارد تومان تسهیلات برای تولید و نوسازی قطار های شبکه مترو با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان داخلی اختصاص داده است و از این طرح حمایت می کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: قطار ملی مترو با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در کشور و با همکاری شرکت های مختلف داخلی از جمله 18 شرکت دانش بنیان و چهار مجموعه صنعتی به نام های شرکت واگن سازی تهران، جهاد دانشگاهی، مپنا و ایریکو با در نظر دریافت 18 زیرسیستم طراحی شده و تغییرات اعمال شده در آن بر اساس تجربیات 20 سال گذشته در استفاده از سه نسل واگن ها صورت پذیرفته است.

بر اساس این گزارش با عنایت به لزوم تحقق ماده 54 قانون برنامه ششم توسعه از تیر ماه سال 98 همکاری مشترکی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه آهن شهری و صندوق نوآوری و شکوفایی شکل گرفت تا طی قرارداد 18 ماهه پروژه قطار مترو به سرانجام برسد. در این پروژه سهم 25 تا 30 درصدی شرکت های داخلی از دانش طراحی، ساخت و تامین قطعات قطار های مترو به 85 درصد افزایش یافته است.

طراحی و ساخت سیستم رانش، تهویه مطبوع، بدنه قطار، بوژی، ترمز، راهروی بین واگنی، در های قطار، دکوراسیون داخلی و هوشمندسازی سیستم اطلاعات از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط شرکت های داخلی برای تولید قطار ملی مترو بوده است.

لازم به ذکر است در این مراسم از چهار ایستگاه در خط 6 مترو تهران نیز بهره برداری شد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس‌ها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54385

به "تسهیلات 60 میلیارد تومانی صندوق نوآوری برای تولید نسل چهارم قطار های شبکه مترو تهران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات 60 میلیارد تومانی صندوق نوآوری برای تولید نسل چهارم قطار های شبکه مترو تهران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید