شرح مدیرکل دفتر نمایش خانگی درباره سریال ممنوعه

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرکل دفتر نمایش خانگی درباره نقدها مطرح گردیده درباره سریال ممنوعه گفت: ممنوعه یک سریال شبکه خانگی با برچسب 16+ است؛ یعنی یک مجموعه ویژه بزرگسالان که به تقبیح رفتار و عملکرد افرادی می پردازد که سبک زندگی غربی را چه در ظاهر و چه در محتوا برگزیده اند.

شرح مدیرکل دفتر نمایش خانگی درباره سریال ممنوعه

به گزارش مجله کامپیوتر، منصور پارسایی درباره حواشی ایجاد گردیده درخصوص محتوای سریال ممنوعه، اظهار کرد: بدیهی است چه چارچوب ساختاری مجموعه و چه ممیزی هایی که بر تمامی آثار فراوری گردیده از سوی شورای پروانه ساخت و نمایش اعمال می گردد، در این مجموعه نیز با هوشیاری و دقت کامل انجام شده است. همچنین برای عامه مردمی که در سبک زندگی دینی یا سبک زندگی عرفی ایرانی زندگی می نمایند، دیدن مخاطرات ذاتی زندگی در سبک دیگری که همان سبک تهاجمی غربی است، می تواند چنان شوک آور باشد که از دیدن آن بهراسند و واکنش نشان دهند.

او ادامه داد: این موضوع می تواند بشارت آمیز باشد که مردم از دیدن زندگی شخصیت های فیلمی که در چنگال تهاجم فرهنگ غربی سخت اسیرند، وحشت زده می شوند؛ این یعنی زیست جوان های ممنوعه تا الان برای عامه مردم عادی نگردیده و مخاطب از دیدن آنها واکنش نشان می دهد و نگران همسر و فرزند، خانواده و پیرامونش می گردد و این همان خواسته مبارکی است که همه مسؤولان فرهنگی به آن توجه دارند؛ یعنی به صدا درآوردن زنگ هشدار و تحذیر که به گوش باشیم در پیرامونمان کسانی هستند که اتفاقا ممکن است همکلاسی دانشگاه و دوست ورزشی باشگاه و ... فرزندانمان باشند، اما مصاحب خوبی برای آنها نباشند.

مدیرکل دفتر نمایش خانگی اعلام نمود: بنابراین والدین به جای اینکه راجع به سریالی که این آدم ها و روابط خطرناکشان را نشان می دهد احتمالا نگران باشند، لازم است بدانند این مجموعه ویژه آنهاست؛ نه اطفال صغیر و نوجوانان و این موضوع در تمام اقلام تبلیغاتی فیلم ذکر گردیده است. همچنین شاید والدین پس از دیدن این مجموعه بر مراقبت هایشان بیفزایند و آگاهی هایشان از اتفاقات بیشتر گردد.

پارسایی اظهار کرد: واکنش ها به مجموعه ممنوعه که با مقدمه ای کوتاه از نشان دادن رفتارهای ممنوعه اخلاقی و عرفی جامعه ما، به عواقب اینگونه رفتارها و زیست ها به طور مفصل می پردازد و هدفی کاملا اخلاق گرایانه و حتی پندآموز را دنبال می نماید، من را به یاد مجموعه های موفق میوه ممنوعه، اغما و ثریا انداخت. مجموعه های اخلاق گرایانه و بعضا دینی و عرفانی که مقدمتا بعضی از خطوط قرمز رایج آن سال ها را زیرپا گذاشته بودند و به خاطر می آورم که چگونه مدیران سابق صداوسیما از طریق وسائل ارتباط جمعی بخصوص روزنامه سازمان، این قول و وعده را به مخاطبان دادند که اندکی صبر و تامل به خرج دهند و اگر در فرجام کار، کلیت این کارها در یک نمای عمومی اخلاقگرایانه صرف نباشد، آنگاه به میدان بحث و گفت وگو بیایند. حالا همان مثال را در مورد ممنوعه هم می توان ذکر کرد با با پخش یک یا دو قسمت لطفا قضاوت نهایی را انجام ندهیم.

مدیر کل نمایش خانگی همچنین گفت: سریال ممنوعه با همه ضعف ها و نقدهای وارده بر آن نیازمند بحث و آنالیز در یک فضای آرام است. این آرام بودن فضا به سازندگان مجموعه های نمایش خانگی این اجازه را می دهد که ضمن دقت ورزی و تأمل بیشتر بر روی مضامینی که انتخاب می نمایند، دچار خودسانسوری و حرکت به سمت خنثی بودن و خنثی شدن نداشته باشند.

او تاکید نمود: بپذیریم که شبکه نمایش خانگی یک فرصت است و نه تهدید؛ به خصوص برای سازمان معظم صداوسیما که هنوز رسانه ای بی رقیب برای فرهنگ سازی و اعتلای اخلاق عمومی جامعه است. امید که رسانه ملی دست حمایت بر روی شانه های این شبکه که هنوز در آزمون و خطا، نیازمند ارشادات و هدایت هاست بگذارد و همه بپذیریم ظرفیت های شبکه نمایش خانگی با دلسوزی و دقت بیشتر همه هنرمندان و متولیان امور هنری، می تواند در خدمت اخلاق، فرهنگ و سبک زندگی ایرانی و اسلامی بالفعل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 962

به "شرح مدیرکل دفتر نمایش خانگی درباره سریال ممنوعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح مدیرکل دفتر نمایش خانگی درباره سریال ممنوعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید