تکنولوژی آینده فروش کتاب را بشناسید: اینگرام

به گزارش مجله کامپیوتر، یک گروه خلاق تحت عنوان محتوای اینگرام سایتی برای جستجوی کتاب بر اساس محتوا راه اندازی نموده است و اعتقاد دارد اینگونه روش جستجوی کتاب تکنولوژی آینده صنعت فروش کتاب خواهد بود.

تکنولوژی آینده فروش کتاب را بشناسید: اینگرام

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از پابلیشرزویکلی، یک گروه خلاق تحت عنوان محتوای اینگرام سایتی برای جستجوی کتاب بر اساس محتوا راه اندازی نموده است و اعتقاد دارد اینگونه روش جستجوی کتاب تکنولوژی آینده صنعت فروش کتاب خواهد بود. اینگرام در سایت خود به نام بوک فینیتی (Bookfinity) به کاربرانش بسته های کتاب بر اساس علایق و سلیقه های آنها ارائه می نماید.

علاقمندان به جستجوی اتوماتیک کتاب ها بر اساس محتوا مشخصات و علایق خود را پیش از ثبت نام در سایت در فرم هایی خاص اعلام می نمایند. قبل از ورود به این سایت از کاربران سوالاتی درباره سبک زندگی، سلیقه، تفریح و حتی رنگ مورد علاقه آنها پرسیده می گردد و بر اساس الگوریتم سایت کتاب هایی برای آنها پیشنهاد می گردد که در بیشتر موارد همان هایی است که مورد علاقه کاربران است.

این شرکت استارتاپی بر اساس جواب هایی که از سوی کاربرانش دریافت می نماید کتاب های موجود در بازار را جستجو نموده و در اختیار مشتری هایش قرار می دهد. در صفحه اصلی سایت اینگرام (Bookfinity.com) اولین جمله ای که دیده می گردد نیز همین موضوع را شعار می دهد و می نویسد: کتاب ها را جستجو نکنید، آنها را بخوانید.

برایان مک کینلی رئیس گروه اینگرام می گوید: وقتی اولین بار این سایت را طراحی و راه اندازی کردیم به موفقیت کارمان ایمان داشتیم چون اعتقاد داریم تکنولوژی آینده جستجوی کتاب همین است. مردم بدون اینکه زحمت جستجوی کتاب را به خود بدهند، می توانند هر روز کتاب های مورد علاقه خود را در دسترس داشته و تنها مطالعه نمایند.

وی می گوید: در آینده بیشتر سایت های آنلاین فروش کتاب مثل آمازون و گوگل نیز به همین تکنولوژی روی می آورند. تکنولوژی بوک فینیتی ابتدا از علایق کتاب خوانی افراد برای پیشنهاد بسته های ویژه کتاب استفاده می کرد ولی حالا تعداد سوال ها اختصاصی تر شده و جستجوی کتاب نیز دقیق تر است. وقتی شخصی از علایق طبیعت گردی خود به ما می گوید ما هم برایش کتاب های با موضوع طبیعت و محیط زیست پیشنهاد می کنیم.

مک کینلی اعتقاد دارد در آینده مردم وقت جستجوی کتاب را ندارند و سایت هایی مثل این برای یاری و مشاوره به آنها ایجاد خواهند شد. آنها حتی می توانند رمان های مصور دلخواه خود را با گذاشتن تصاویر مورد علاقه خود جستجو نمایند.

کیم اسکات مدیر بازاریابی گروه اینگرام نیز گسترش این صنعت در آینده ای نزدیک خبر می دهد و اعتقاد دارد صنعت کتاب به سایت هایی مثل این نیاز دارد. دیگر زمان بازاریابی سنتی در حوزه صنایع سپری شده و مردم از تکنولوژی برای برطرف نیازهای خود استفاده خواهند کرد. تکنولوژی جستجوی کتاب نیز اینگرام و سایت های مشابه است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 21 تیر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 31844

به "تکنولوژی آینده فروش کتاب را بشناسید: اینگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی آینده فروش کتاب را بشناسید: اینگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید