حضور تیم ملی والیبال در جاکارتا یک نتیجه گیری کلی بود

به گزارش مجله کامپیوتر ، ایگور کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران که روز گذشته برای شروع تمرینات تیم خود وارد تهران شد در تبادل نظریی تفصیلی به شرح اتفاقات اخیر والیبال ایران و تیم خود پرداخت. او در این تبادل نظر از اتفاقات تیم در لیگ ملت ها، لیست تیم ملی، شرایط حضور در جاکارتا و وضعیت بازیکنان کنونی در فصل جابجایی سخن گفت. مشروح این گفت و گو را خواهید خواند:

حضور تیم ملی والیبال در جاکارتا یک نتیجه گیری کلی بود

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

جو خوبی در تیم داشتیم که ایجاد آن کار آسانی نبود

ایگور کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدا با تشریح دستاوردها و تجارب لیگ ملت های والیبال که پشت سر گذاشته شد گفت: این مسابقات تجربه بسیار خوب و بزرگی نه برای ایران بلکه برای تمام تیم های شرکت نماینده بود. برای ایران نیز تجربه جدید بود. ما سفر ها و مسابقات زیادی داشتیم. مخصوصا که مسائل زیادی را به دلیل آسیب دیدگی و ویزا را تحمل کردیم. نکته مهم این مسابقات این بود که خیلی از بازیکنان در این شرایط به ما نشان دادند که می توانیم روی آنها در آینده نزدیک حساب کنیم. در شرایطی که سفرهای زیادی داشتیم، ما یک وضعیت خوبی در تیم ایجاد کردیم. می دانیم که شرایط سختی است اینکه بخواهیم بعد از دو باخت و در جریان سفر، فضای خوبی در تیم درست کنیم. بازیکنان با تجربه نشان دادند که چگونه باید در این شرایط رفتار کرد و به همین خاطر می توانم بگویم ترکیب ایران جمع خوبی از بازیکنان با تجربه و جوان شد. اگر نگاه کنید، می بینید که بعضی از بازیکنان در هفته های انتهای از روز های اول بهتر بودند و انگیزه خود را نیز حفظ کردند تا به مردم و پرچم خود احترام گذاشته باشند. در آخرین تورنمنت با احترامی که مردم به تیم و پرچم خود گذاشتند، بازیکنان به شکلی بازی کردند که گویا برای صندلی اول در دنیا بازی می نمایند.

برای میرزاجانپور احترام زیادی قائل هستم

لیست تیم ملی والیبال ایران مانند تمامی لیست هایی که برای اعلام اسامی آن تیم اعلام می گردد با نقدهایی همراه بود. سرمربی تیم ملی والیبال ایران دراین باره اضافه نمود: نمی دانم چرا همواره در مورد افرادی سوال می نمایند که در لیست نیستند و در مورد افراد حاضر در لیست سوالی نمی گردد. فقط درباره میرزاجانپور می توانم صحبت کنم. بعد از بازی های لیگ دنیای با او صحبت کردم. من به کیفیت او احترام می گذارم و او را دوست دارم. به او گفتم برای مسابقات بعدی روی او برای 4 نفر اول دریافت نماینده حساب نمی کنم. او مدت زیادی در تیم ایران حضور داشت و من به او احترام می گذارم. به همین دلیل نمی خواستم او را دعوت کنم و سپس به او بگویم خداحافظ و مرسی که در تمرینات آماده سازی شرکت کردی. من می خواستم این فرصت را در اختیار دیگران بگذارم و با این حرکت به میرزاجانپور احترام گذاشتم. به او گفتیم که او در لیست کلی ما حضور دارد تا در صورت مصدومیت و غیبت بازیکنان دیگر، او نیز به ترکیب اضافه گردد. آن زمانی که با او صحبت کردم، درباره مسابقات قهرمانی دنیا بود. او عضو لیست قهرمانی دنیا است و اگر کسی آسیب ببیند، جانشین خواهد شد.

جریمه انضباطی بازیکنان خاطی به انتها رسیده است

در هفته انتهای لیگ ملت های والیبال تعدادی از بازیکنان به دلایل انضباطی از تیم کنار گذاشته شدند و در لیست جدید تیم ملی تعدادی از آنها حاضر بوده و تعدادی همچنان حضور نداشتند. کولاکویچ در این باره توضیح داد: من توخته، یلی و … را خط زدم و این جریمه آنها بود. آنها بازیکنان جوان هستند و می توانند اشتباه نمایند و این فرصت را دارند تا اشتباه خود را جبران نمایند. آنها به من نشان دادند که می توانند در شرایط بهتر این اشتباه را تکرار ننمایند. من نمی خواهم بازیکنان جوان را از بین ببرم زیرا آنها برای تیم ملی مفید هستند. بازیکنان جوان با این رفتارها مسائل مختلف را یاد می گیرند. باید ببینیم این رفتار در آینده اثر گذار بوده و توانسته آنها را تغییر دهد یا نه. آنها از کادرفنی و کل تیم ملی عذر خواهی کردند و باید ببینیم در لیست نهایی هستند یا نه. در مورد اسفندیار باید بگویم که او به دلیل یک اشتباه در اردو جریمه شد. من او را از لیست کنار گذاشتم اما اجازه دادم در اردو تیم ملی باشد و در کنار بازیکنان تمرین کند. از نحوه تمرین کردن او راضی هستم اما مهم این است که او در شرایط تیم ملی نبوده است. نکته مهم این است که درصد موفقیت او نسبت به دیگران کمتر است. او در تیم جوانان است و می تواند در فصل بعدی نشان دهد که می تواند باشد و همه چیز به خود او بستگی دارد. جریمه او تمام شده و اکنون در ذهن من افراد بهتر از او حضور دارند.

حضور تیم اصلی در جاکارتا یک نتیجه گیری کلی بود

حضور تیم ملی والیبال ایران در بازی های آسیایی جاکارتا موضوعی بود که مدت ها در مورد آن بحث و گفتگو بود اما حالا سرمربی تیم ملی می گوید: بعد از انتها لیگ ملت های والیبال جلسه ای با دکتر ضیایی، دکتر داورزنی، آقای خوش خبر و آقای سید عباسی برگزار کردیم. آقای داورزنی در این جلسه از اهمیت صندلی والیبال در این مسابقات شرح دادند. می دانید که آماده سازی برای هر دو مسابقه دنیای و جاکارتا بسیار سخت است. ما برای مسابقات قهرمانی دنیا یک فرصت سه روزه اضافی داریم. تیم ملی ب از ما 5 یا 6 بازیکن اصلی را می خواست و برای همین دیدیم درست نیست که تیم را دو گروه کنیم و در نتیجه تیم قوی نخواهیم داشت. ما نتیجه گیری کردیم که تیم الف برای بازی های آسیایی اعزام گردد و این موضوع نظر من نیز بود. آقای داورزنی شرایط را برای ما شرح دادند و ما نیز این پیشنهاد را به آنها دادیم که با تیم اول برویم. البته من پیش از این نیز به آنها پیشنهاد داده بودم که تیم نباید دو تکه گردد. دکتر ضیایی نیز شرایط را تحلیل و یک نتیجه گیری ارائه کردند و در نهایت این موضوع یک نتیجه گیری کلی میان ما بود و نه یک درخواست از سوی کسی. ما شرایط متفاوتی داشتیم و بحث های زیادی انجام دادیم و همگی با هم به این تصمیم رسیدیم.

الان زمان شکایت کردن نیست

او در مورد شرایط جدید تیم ملی والیبال ایران پس از تعیین شدن حضور در جاکارتا نیز گفت: ما ذهنیت دیگری برای آماده سازی داشتیم و به دنبال برگزاری کمپ در خارج از ایران بودیم زیرا شرایط آب و هوایی متفاوت است اما این کمپ تایید نشد. این درست نیست که ما الان شکایت کنیم. به نظرم بازی های آسیایی می تواند به ما یاری کند. باید روی انگیزه بازیکنان حساب کنیم زیرا آنها دوست دارند در این مسابقات شرکت نمایند. بعد از آن نیز یک تورنمنت محبت آمیز نیز در اسلوونی داریم و در گذشته این برنامه را نهایی کردیم و باید برابر آمریکا، کانادا و اسلوونی بازی کنیم. خیلی سریع بعد از مسابقات آسیایی به این سفر می رویم و نتیجه گیری در آن برای ما مهم نیست. نتیجه این جمع بندی این است که ما باید سریع بازی ها را انجام دهیم و همه بازیکنان فرصت دارند که در این دیدارها به میدان بروند.

بازیکنانی که آمادگی بازی در اروپا دارند باید تجربه های جدید کسب نمایند

بازیکنان جوان و ملی پوش ایران حالا در فصل جابجایی حضور دارند. کولاکویچ در توصیه به آنها می گوید: مربیان ایرانی بازیکنان جوان خوبی را تربیت کردند. حضور در لیگ های خارجی برای بازی و زندگی آنها تجربه خوبی است. اگر آنها آمادگی حضور در خارج از کشور را ندارند، بهتر است در ایران باقی بمانند اما برای بازیکنان با تجربه سفر به دیگر کشورها بهتر است. بازیکنان خیلی جوان اگر به اروپا بروند شاید تمرکز خود را به دلیل عدم آمادگی برای زندگی در خارج از ایران و مسائل زبان از دست بدهند و زندگی در اروپا کاملا متفاوت است. بازیکنان باید تجربه خود را در اختیار یکدیگر بگذارند و تا از شرایط فرهنگی یکدیگر مطلع شوند و ارتباط برقرار نمایند و این موضوع به تیم ملی نیز یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13999

به "حضور تیم ملی والیبال در جاکارتا یک نتیجه گیری کلی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور تیم ملی والیبال در جاکارتا یک نتیجه گیری کلی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید