حق خروج زنان از کشور در لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت دیده شده است؟

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری درباره حق خروج زنان از کشور گفت که طبق ماده 57 لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت در صورت خودداری غیر موجه شوهر در اعطای اذن، زنان می توانند مستندات ضرورت خروج از کشور خود را به دادگاه تسلیم کنند و با رسیدگی خارج از نوبت در دادگاه اذن خروج از کشور بگیرند.

حق خروج زنان از کشور در لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت دیده شده است؟

معصومه ابتکار در حساب توئیتری خود نوشت: در ماده 57 لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت که در دولت تصویب شده، درباره زنانی که برای خروج از کشور نیاز به اذن همسر دارند، آمده در صورت خودداری غیر موجه شوهر از اعطای اذن، می توانند ضمن تقدیم دادخواست مستندات ضرورت خروج از کشور را به دادگاه خانواده تسلیم کنند.

دادگاه خارج از نوبت نسبت به موضوع رسیدگی کرده و در صورت احراز ضرورت امر، عنداللزوم پس از اخذ تامین مناسب، اذن خروج از کشور با ذکر مدت و دفعات سفر خواهد داد.

وی در ادامه تاکید کرده است: به علاوه دادستان کل کشور حق ورود دارد و طبق قانون می تواند در موضوع رفع ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مدعی العموم ورود کند.

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 52048

به "حق خروج زنان از کشور در لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت دیده شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق خروج زنان از کشور در لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت دیده شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید