حواشی رقابت کیمیا علیزاده و ناهید کیانی در المپیک و جنجال صداوسیما

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران، در مرحله یک شانزدهم رقابت های تکواندو بازی های المپیک 2020 توکیو، ناهید کیانی از ایران به مصاف کیمیا علیزاده از تیم پناهندگان المپیک رفت که در نهایت این رقابت به شکست ناهید کیانی با نتیجه 18 بر 9 ختم شد. نتیجه بازی دو ایرانی واکنش کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخته است، کاربران به این رقابت و نحوه برخورد صداوسیما با کیمیا علیزاده اعتراض کردند.

حواشی رقابت کیمیا علیزاده و ناهید کیانی در المپیک و جنجال صداوسیما

به گزارش خبرنگاران، پس از شکست ناهید کیانی از کیمیا علیزاده، رقابت میان علیزاده و دیگر حریفان برای دست یابی به مدال طلا ادامه داشت. اما در چهارمین مبارزه، کیمیا علیزاده نتوانست تاتیانیا مینینا از روسیه را مغلوب سازد و با نتیجه 10 بر 3 مغلوب شد.

با شکست کیمیا علیزاده در نیمه نهایی و بازماندنش از صعود به فینال، ناهید کیانی، تکواندوکار ایرانی هم حذف شد. به این ترتیب او هم از حضور مجدد در جدول رقابت باز ماند. البته علیزاده همچنان شانس تکرار مدال برنزش را که در بازی های المپیک ریو 2016 کسب نموده بود را دارد.

بازتاب پیروزی کیمیا علیزاده مقابل ناهید کیانی

در نخستین ملاقات مسابقات تکواندوی زنان بازی های المپیک توکیو که از ساعت 10 صبح به وقت محلی شروع شده بود، شکست ناهید کیانی از ایران را در پی داشت. پس از سرانجام مسابقه کیمیا علیزاده به سراغ مهرو کمرانی مربی سابق خود و مربی ناهید کیانی رفت و او را در آغوش گرفت، اما صداوسیما از نشان دادن این تصاویر امتاع ورزید.

بعلاوه در طول گزارش زنده مسابقه بیژن خراسانی مجری صداوسیما، اسمی از کیمیا علیزاده نمی آورد و از کلماتی، چون رقابت ناهید کیانی، حریفش، رقیبش، او، خودش و مبارز تیم پناهندگان استفاده می کرد.

در قسمتی از گزارش هم خراسانی این رقابت را به نحوی گزارش نموده که پیروزی علیزاده نتیجه ناداوری و زد و بند بوده است.

نحوه عملکرد صداوسیما برای گزارشگری این ملاقات هم مورد انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی نهاده شد. بعضی کاربران بازنده مسابقه بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانی را بیژن خراسانی و صداوسیما دانسته اند.

کاربری در واکنش به گزارش صداوسیما نوشت: حذف ناهید کیانی و تماشای رقابت او با کیمیا علیزاده واقعا تلخ بود. اما گزارش صداوسیما و هجمه علیه علیزاده مشمئزنماینده بود! هر چه باشد علیزاده روزی نماینده ایران بوده. مساله مهاجرت را نمیتوان با ناسزا گویی حل کرد. اگر فدراسیون تکواندو عملکرد مناسبی داشت اینقدر مهاجرت نداشتیم...!

کاربری دیگر نوشت: صداو سیما بعد از سوت سرانجام بازی، تصویر را قطع کرد، اما کیمیا علیزاده، پس از سرانجام مبارزه، به سراغ مهرو کمرانی مربی سابق خود رفت و او را در آغوش گرفت.

یکی از فعالان حوزه اجتماعی نوشته است: کل این قضیه کیمیا علیزاده و ناهید کیانی سراسر بغض و اشکه. اینکه زیر پرچم سفید پناهجو ها بازی کنی و اسمت رنگ پرچمت باشه. اینکه رقیبت دوست و هموطنت باشه. اینکه از بردن ناراحت باشی. اینکه مردم از باخت هم وطن شادمان باشن. اینکه اسمت رو تو کشورت نیارن. اینکه ناهید باشی.

علاوه بر کاربران، رسانه ها و بعضی بازیگران سینما هم به پیروزی کیمیا علیزاده مقابل ناهید کیانی واکنش نشان دادند.

الناز شاکردوست با انتشار تصویری در استوری اینستاگرامش نوشت: به کجا رسیدیم که دختری که روزی برای این سرزمین مدال آورد حالا باید در قالب تیم پناهجو(من میگم بی پناه) مقابل پرچم این کشور بجنگه؟ و چه خوب شد که بردی! تو کیمیای این خاکی تا ابد عزیز من

بعضی رسانه ها هم راه صداوسیما را در پیش گرفته و همانند خراسانی نامی از پیروزی کیمیا علیزاده نبرده و گزارش ها را با تیتر شکست ناهید کیانی در گام نخست منتشر کردند.

اما در ادامه این بحث ها بهزاد کاویانی، مجری صدا و سیما هم در واکنش به رقابت کیمیا علیزاده و ناهید کیانی علیزاده را آلت دست افراد بیگانه خواند و گفت: با خرج کشور عزیزمان و پول کسانی که با سختی زندگی می نمایند برای ورزشکاری خرج می نمایند که به موفقیت برسد و باعث شادمانی مردم گردد، ولی این ورزشکار آلت دست افراد بیگانه می گردد و سیاسی کاری دامنش را می گیرد. متاسفانه به جایی می رسد که بزرگترین اتفاق بد که برای یک آدم می تواند بیفتد و آن کشور نداشتن است برایش رخ دهد.

علاوه بر او عده ای از کاربران هم به مخالفت با کیمیا علیزاده پرداخته و او را وطن فروش خوانده اند. به همین دلیل کاربری نوشت: خانم کیمیا علیزاده، شما حتی اگر برنده هم بشی، باختی، چون وطنت رو فروختی وطن فروشی خیلی بی رحمی میخواد، آره بی رحم وطن فروش

در این میان دسته ای از کابران هم به شکست کیمیا علیزاده مقابل روسیه اشاره نموده و معتقدند که این شکست هیچگاه نمی تواند ایرانیان را شادمان سازد. این کاربران بر این باورند حالا که هم وطن کیمیا نتوانسته مدال برنز را به دست آورد، این افتخار باید نصیب علیزاده شده و او باید دل یک ایران را شاد سازد.

اسلیم فا

اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

فیس راز

فیس راز | گفتگو و همدلی راه حل رفع همه مشکلات
منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 61012

به "حواشی رقابت کیمیا علیزاده و ناهید کیانی در المپیک و جنجال صداوسیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواشی رقابت کیمیا علیزاده و ناهید کیانی در المپیک و جنجال صداوسیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید