حکومت خانواده غارنشینان بر سینماها (باکس آفیس هفته)

به گزارش مجله کامپیوتر، انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید توانسته یکی از بهترین افتتاحیه ها در دوران کرونا را داشته باشد و پس از چند هفته تاریک برای سینماها، باری دیگر فیلم بین ها را به سالن های سینما بکشاند.

حکومت خانواده غارنشینان بر سینماها (باکس آفیس هفته)

هفته گذشته فیلم عجیب و غریب با 1.2 میلیون دلار فروش توانست به صدر جدول باکس آفیس برسد. اما این هفته انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید با 9.7 میلیون دلار فروش جایگاه نخست را در اختیار دارد و اثر جدید دریم ورکس با وجود بازخوردهای متوسط و منفی که از منتقدان دریافت کرده است، توانسته در روزهای پایانی ماه نوامبر سینمادوستان را مجاب به سینما رفتن کند. همانند هفته گذشته در فهرست پرفروش ترین فیلم های آمریکا طی روزهای پایانی نوامبر تنها 1 فیلم با فروش بالای 1 میلیون دلار به چشم می خورد و فیلم های عجیب و غریب، جنگ با بابابزرگ و بگذار برود به ترتیب با 770، 643 و 459 هزار دلار جایگاه های دوم تا چهارم را از آن خود کرده اند.

  • گزیده نقدهای انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید؛ شکست دریم ورکس

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید داستان خانواده غارنشینان را کمی پس از قسمت اول روایت می کند. کرودها تصمیم می گیرند برای پیدا کردن خانه ای بهتر به گوشه و کنار جنگل های انبوه سرک بکشند و پس از کمی جست وجو منزل دلخواهشان را پیدا می کنند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصرف شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی امروزی تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و در ابتدا قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم کنند، اما سلسله اتفاقات ناگهانی باعث می شود این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

مجموع فروش خانواده غارنشینان: عصر جدید در سراسر جهان طی 5 روز 37 میلیون دلار بوده که 17 میلیون آن مربوط به آمریکا و 20 میلیون دلار باقی مانده حاصل اکران انیمیشن در سایر کشورهای جهان بوده است. انتظار می رود طی هفته های پیش رو هم شاهد صدرنشینی یا حداقل حضور خانواده غارنشینان: عصر جدید در میان 3 فیلم پرفروش آمریکا و جهان باشیم؛ زیرا هیچ فیلم مهم دیگری فعلا روی پرده نیست و غارنشینان در روزهای گذشته همواره فروشی بیش از 5 میلیون دلار (در سراسر جهان) را تجربه کرده و فیلم بین ها با وجود اوج گیری شیوع کرونا علاقه زیادی به این انیمیشن نشان داده اند.

فیلم عجیب و غریب به کارگردانی کریستوفر لندون با یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته و فروشی 770 هزار دلاری به رتبه دوم باکس آفیس رسیده است. این فیلم طی 17 روز در آمریکا و بازارهای جهانی به ترتیب 7 و 4.8 میلیون دلار فروخته است.

عجیب و غریب داستان یک قاتل سریالی با بازی وینس وان و یک دختر دبیرستانی با بازی کاترین نیوتون را به تصویر می کشد که به واسطه جادوی یک خنجر خاص بدن هایشان با یکدیگر جابه جا می شود و دختر مدرسه ای خود را در جسم قاتل پیدا می کند. آن ها تنها 24 ساعت فرصت دارند تا جادو را باطل کنند و به بدن خود را بازگردند وگرنه تا ابد در جسم دیگری اسیر می شوند.

بودجه ساخت عجیب و غریب 5.6 میلیون دلار اعلام شده است و به همین خاطر این اثر کمدی-ترسناک برخلاف بیشتر فیلم های اکران شده در دوران کرونا مسئله ای برای بازگردانی سرمایه ندارد و از همین حالا سوددهی آن شروع شد شده است.

جنگ با بابابزرگ این هفته با 643 هزار دلار فروش خود را در میان 3 فیلم بالای جدول حفظ کرده است. این فیلم با بازی رابرت دنیرو از مهرماه (اکتبر) تا به امروز همواره در میان پرفروش ترین فیلم های آمریکا و جهان بوده است. مجموع فروش این فیلم کمدی-خانوادگی پس از 52 روز اکران 25.6 میلیون دلار بوده که سهم سینماهای آمریکا و سایر کشورهای جهان از این رقم به ترتیب 17 و 8 میلیون دلار اعلام شده است.

این فیلم داستان دعواها و درگیری های پیتر (اوکس فگلی) و پدر بزرگش (رابرت دنیرو) برای تصاحب اتاق خواب را به تصویر می کشد! پیتر می بایست اتاق خواب دوست داشتنی خود را با پدربزرگش تقسیم کند، اما از این کار به هیچ وجه راضی نیست و به همین خاطر اعلام جنگ می کند.

فیلم نئو وسترن بگذار برود ساخته توماس بزوچاست طی روزهای گذشته با 459 هزار دلار فروش در سینماهای آمریکا به رتبه چهارم باکس آفیس بسنده کرده است. چهار هفته از اکران این فیلم می گذرد و مجموع فروش آن به 8.8 میلیون دلار رسیده است. بگذار برود به شکل بسیار محدودی در اروپا روی پرده رفته و در بازارهای جهانی تا به امروز حدود 73 هزار دلار فروخته است و 99.2 درصد از درآمد آن مربوط به سینماهای آمریکا است.

داستان فیلم درباره کلانتر بازنشسته ای با بازی کوین کاستنر و همسرش با نقش آفرینی دایان لین است که بعد از فوت پسرشان تلاش می کنند تا عروس و نوه شان را از مشکلاتی که خانواده ای طماع در داکوتا برایشان ایجاد کرده، نجات دهند. این فیلم اقتباسی از رمانی با همین نام نوشته لری واتسون است.

در هفته گذشته سالن های نمایش فیلم ترسناک بیا بازی کنیم از 2183 سالن به 1364 سالن رسید و جدیدترین ساخته جیکوب چیس در هفته چهارم اکرانش تنها 389 هزار دلار فروخت. این فیلم با همین مقدار در رتبه پنجم جدول قرار گرفته و مجموع فروش خود در آمریکا و بازارهای بین المللی را به ترتیب به 8.7 و 2.1 میلیون دلار رسانده است.

این فیلم بر اساس فیلم کوتاه پیروزی با همین نام ساخته شده است و داستان پدر و مادری را روایت می کند که سعی دارند از پسرشان در مقابل یک موجود شرور شبه انسانی محافظت کنند. بیا بازی کنیم با بودجه 9 میلیون دلاری ساخته شده است و انتظار می رود طی هفته های آینده هم شاهد تداوم فروش خوب آن باشیم؛ زیرا اکران بیا بازی کنیم در بازارهای جهانی به تازگی شروع شده است.

امتیاز این فیلم در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 55 از 100 و 58 از 100 است که نشان می دهد اغلب منتقدان از تماشای بیا بازی کنیم چندان راضی نبوده اند. مثلا دیوید ارلیچ در بخشی از نقد خود برای فیلم آورده است: بیا بازی کنیم فیلمی یک بار مصرف است و این حس را به شما القا می کند که بازی های بسیار بهتری در این ترکیب [ساختار فیلم] از دست رفته است.

دزد صادق یکی دیگر از فیلم های پرفروش 2 ماه اخیر است که همواره جایگاه خود در میان 10 فیلم پیروز در گیشه های آمریکا و سایر کشورهای جهان را حفظ کرده است. این فیلم هفته گذشته 350 هزار دلار فروخته تا باری دیگر در مکان ششم جدول باکس آفیس قرار بگیرد و فروش خود در آمریکا، بازهای جهانی و در مجموع را به ترتیب به 13.5، 13.1 و 26.7 میلیون دلار برساند.

فیلم درباره یک دزد ماهر (لیام نیسون) ساکن بوستون به نام تام است که هیچ گاه دستگیر نشده و لقب راهزن را به او داده اند. این مرد خشن با دختری به نام آنی آشنا می شود که او را در جهت تبدیل شدن به انسانی بهتر قرار می دهد. بعد از مدتی تام متقاعد می شود از سرقت دست بردارد و خود را تسلیم قانون کند، اما مأموران اداره پلیس اعترافات او را باور نمی کنند. دو پلیس برای تحقیق بیشتر درباره هویت واقعی تام، او را تعقیب می کنند و هنگامی که با مقدار زیادی پول روبرو می شوند، تصمیم می گیرند با کشتن وی تمام پول ها را بردارند و هویت واقعی تام را فاش نکنند، اما این کار چندان ساده نیست و ماجراجویی های فیلم از اینجا شروع می شود.

دیگر به حضور یک یا چند فیلم دوباره اکران شده در میان پرفروش ترین فیلم های آمریکا و جهان عادت کرده ایم. فیلم الف به کارگردانی جان فاورو محصول 2003 باری دیگر روی پرده رفته است و در هفته گذشته پیروز به کسب 320 هزار دلار شده و در رتبه هفتم جدول این هفته قرار گرفته است. 17 روز از اکران مجدد این فیلم می گذرد و مجموع فروش آن در آمریکا و بازارهای بین المللی طی این مدت 789 و 103 هزار دلار بوده است. الف با بودجه 33 میلیون دلاری ساخته شده و در زمان اکرانش با 220 میلیون دلار فروش به یکی از پیروز ترین آثار نیو لاین سینما در گیشه تبدیل شد.

این فیلم کمدی داستان پسری به نام بادی (ویل فرل) را نشان می دهد که در پرورشگاهی در نیویورک زندگی می کند. بادی شب کریسمس به داخل کیسه بابانوئل می رود و ناخواسته همراه با او راهی شمال می شود. در آنجا پری ها تصمیم می گیرند که بادی را بزرگ کنند و قدرت هایی جادویی به او ببخشند. سال ها بعد بادی حقیقت زندگی خود را می فهمد و تصمیم می گیرد تا به نیویورک بازشود تا پدر واقعی اش را پیدا کند.

انگاشته به کارگردانی کریستوفر نولان با 300 هزار دلار فروش در آمریکا به رتبه هشتم باکس آفیس این هفته بسنده کرده است. سه هفته دیگر نسخه بلوری انگاشته روانه بازار خواهد شد و با در نظر دریافت عمل کرد نه چندان قابل توجه فیلم در گیشه طی هفته های اخیر انتظار داریم هفته پیش رو آخرین روزهایی باشد که جدیدترین ساخته نولان پیروز به حضور در میان پرفروش ترین فیلم های آمریکا می شود.

انگاشته تا به امروز 57 میلیون دلار در آمریکا فروخته و از گیشه های سایر کشورهای جهان هم 300 میلیون دلار به دست آورده است تا پس از 88 روز نمایش مجموع فروش آن به 357 میلیون دلار برسد. فیلم داستان یک مأمور بی نام سازمان سیا را روایت می کند که برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم تلاش می کند. این مأمور توسط نیروهای مخفی روس دزدیده و شکنجه می شود و به همین خاطر تلاش هایی از سمت مافوق هایش برای رهایی او شروع می شود و فیلم انگاشته در بستر یک داستان جاسوسی و اکشن، همانند اغلب دیگر آثار نولان به سراغ بازی با زمان و پیچده کردن داستان می رود.

فیلم بابا نوئل این هفته هم در میان پرفروش ترین های آمریکا قرار گرفته تا یکی از پیروز ترین فیلم های دوباره اکران شده طی ماه های اخیر باشد. این فیلم قدیمی باری دیگر در بیش از هزار سالن در آمریکا روی پرده رفته به فروشی بالغ بر 170 هزار دلار دست یافته است. بابا نوئل به کارگردانی جان پسکوئن محصول 1994 به غیر از ایالات متحده در چند کشور دیگر هم روی پرده رفته و فروش آن در بازارهای بین المللی تا به این ساعت 167 دلار اعلام شده است! مجموع فروش این فیلم در اکران مجدد پس از 10 روز 706 هزار دلار است.

فیلم داستان زندگی مرد میانسالی با بازی تیم آلن را روایت می کند که پیش از کریسمس به طور اتفاقی بابانوئل را می کشد. او در ادامه او توسط نیروهای جادویی انتخاب می شود تا در شب سال نو وظایف بابانوئل را انجام دهد و این سرشروع ماجراهای خنده دار و دوست داشتنی فیلم است.

تعطیلات کریسمس نشنال لمپون یکی دیگر از فیلم هایی است که به خاطر نزدیکی به جشن سال نو میلادی باری دیگر روی پرده رفته است. این فیلم بر اساس داستانی کوتاه از مجله نشنال لمپون ساخته شد و سومین قسمت از سه گانه تعطیلات نشنال لمپون به شمار می رود. این فیلم با بودجه 25 میلیون دلاری در سال 1989 به فروشی بیش از 71 میلیون دلار دست پیدا کرده بود.

تعطیلات کریسمس نشنال لمپون پس از 5 روز نمایش در 308 سالن توانسته 220 هزار دلار بفروشد و در جایگاه دهم جدول باکس آفیس این هفته قرار بگیرد. این فیلم تنها در آمریکا دوباره اکران شده است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
خانواده غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

11717
عجیب و غریب

Freaky

30.77.01
جنگ با بابابزرگ

The War with Grandpa

80.617.2
بگذار برود

Let Him Go

40.48.7
یا بازی کنیم

Come Play

50.38.7
دزد صادق

Honest Thief

80.313.5
الف

Elf

20.30.7
انگاشته

Tenet

130.357.4
بابا نوئل

The Santa Clause

20.10.7
تعطیلات کریسمس نشنال لمپون

National Lampoons Christmas Vacation

10.10.2

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: BoxOfficeMojo

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46152

به "حکومت خانواده غارنشینان بر سینماها (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکومت خانواده غارنشینان بر سینماها (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید