خادم الشریعه: هدفم حضور در جمع 10 نفر برتر دنیا است، برای شطرنج خیلی هزینه کردم

به گزارش مجله کامپیوتر، سارا سادات خادم الشریعه می گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده است.

خادم الشریعه: هدفم حضور در جمع 10 نفر برتر دنیا است، برای شطرنج خیلی هزینه کردم

سارا سادات خادم الشریعه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: پیش از این هدفم حضور در جمع 20 نفر برتر دنیا بود. در حال حاضر در رده 16 دنیا هستم و هدف بعدی ام حضور در جمع 10 نفر برتر است. هرچند که کار بسیار سختی است چون اختلاف ها میان شطرنج بازان کمتر شده است. طبق معمول حمایت ها از این رشته ضروری است که امیدوارم بیشتر گردد.

وی در ادامه در خصوص مربی اش گفت: من با همان مربی فرانسوی ام کار می کنم، در مسابقات جبل الطارق که هفته آینده در آن حاضر می شوم نیز او هم در کنار من خواهد بود. مربی خوبی است و به خوبی هم شرایط ایران را درک می نماید و از نظر اقتصادی خیلی فشار نمی آورد. به هر حال هزینه مربی زیاد می گردد و امیدوارم که حداقل هزینه مربی ام را تامین نمایند.

خادم الشریعه در پاسخ به این سوال که آیا در این رابطه با فدراسیون صحبت نموده است یا خیر گفت: فدراسیون دلش می خواهد که هزینه مربی را بدهد ولی بودجه ندارد. امیدوارم بودجه بیشتری به شطرنج اختصاص دهند چون واقعا بودجه ای که داریم کافی نیست. بازیکنان این رشته هم یکی دو نفر نیستند که بگوییم کل بودجه را برای تعدادی کنار بگذارند. کل تیم آقایان از بازیکنان خوب تشکیل شده که قطعا به مربیان قوی تر و بودجه بیشتری احتیاج دارند. چون قرار است شطرنج به بازی های آسیایی اضافه گردد، جا دارد که بیشتر از این هم از آن حمایت گردد چرا که حداقل می توانیم 10 مدال در بازی های آسیایی بدست آوریم که شانس شطرنج ایران هم برای کسب مدال کم نیست.

وی در خصوص حضورش در لیگ بوندسلیگای آلمان گفت: بعد از مسابقات دنیای روسیه در بوندسلیگا شرکت کردم و توانستم کاستنیوک که بازیکن بسیار خوبی است را شکست دهم. البته او را در مسابقات دنیای روسیه هم شکست داده بودم و شکست مجدد او در بازی فکری برایم بسیار راضی نماینده بود. هفته خیلی مهمی برای تیم مان هامبورگ بود و توانستیم تیم بادِن بادِن را شکست دهیم و به رده اول جدول برسیم. در حال حاضر تیم ما اول است و به احتمال زیاد هم برای اولین بار قهرمان بوندسلیگا خواهد شد.

خادم الشریعه ادامه داد: تنها دو بازی دیگر از لیگ بوندسلیگا مانده اما آن دو خیلی بازی های سختی نخواهند بود. آن دو بازی احتمالا عید برگزار خواهد شد اما معلوم نیست که من در آن مسابقات بازی کنم. معمولا وقتی بازی با تیم های قوی باشد از بازیکن خارجی استفاده می نمایند، من در این فصل دو هفته برای هامبورگ بازی کردم و خوشبختانه هر چهار بازی را توانستم ببرم.

نایب قهرمان سریع و برق آسای دنیا در ادامه گفت: یکشنبه عازم مسابقات جبل الطارق هستم. این مسابقات خیلی مهم است و امیدوارم که بتوانم باز هم ریتینگ بگیرم. در حال حاضر ریتینگم بالا رفته و در رده بندی زنده در رده شانزدهم دنیا قرار دارم. فکر می کنم در این مسابقات تنها من از ایران شرکت کنم، البته این مسابقات آزاد است و هماهنگ نکردیم که چه کسانی از ایران شرکت می نمایند. اردشیر همسرم در این مسابقات همراه من خواهد بود.

وی به هزینه بالای مسابقات جبل الطارق اشاره نمود و گفت: هزینه مسابقات جبل الطارق خیلی زیاد می گردد. من همانطور که گفتم همراه دارم و فقط برای اسکان باید حدود هزار پوند هزینه کنیم، چون 12 روز مسابقه است. از طرفی هم بلیط ها گران شده است اما خب این مسابقات مهم است. من سال گذشته نتوانستم شرکت کنم اما سال های قبل چند بار پیاپی در این مسابقات شرکت کردم. این رقابتها هم جوایز خوبی دارد و هم برای افزایش ریتینگ خوب است برای همین سال جاری می خواهم شرکت کنم. خوشبختانه در مسابقات روسیه هم جوایزی گرفتم و می توانم هزینه مسابقات را پرداخت کنم.

خادم الشریعه در خصوص جوایز مسابقات سریع و برق آسا دنیا گفت: در این مسابقات 69 هزار دلار جایزه گرفتم. قبلا گفته بودم که جایزه من 95 هزار دلار است، در این مورد اشتباه کردیم چون جایزه قهرمان در هر بخش 40 هزار دلار بود و فکر می کردیم که طلای مجموع نیز 40 هزار دلار جایزه داشته باشد. اما جایزه بخش مجموع تنها 14 هزار دلار بود. در مجموع 69 هزار دلار جایزه گرفتم.

وی گفت: برای مسابقات سریع و برق آسا دنیا فدراسیون بخشی از هزینه ها را پرداخت کرد و قرار بود بقیه آن را نیز بدهد که نمی دانم داده اند یا نه. مسابقات دنیای رقابتی بود که هزینه آن با فدراسیون بود ولی هزینه مسابقات آزاد با خودمان است. به نظر نمی رسد شطرنج آنقدر هزینه داشته باشد، ولی من تاکنون خیلی برای این رشته هزینه مربی و سفر داده ام. شاید تاکنون 100 مسابقه خارجی رفته باشم که اگر 40 تای آن را با هزینه شخصی رفته باشم هزینه زیادی می گردد.

خادم الشریعه در خصوص مسابقات سریع و برق آسای دنیا گفت: فکر می کردم تنها در یک بخش مسابقات قهرمانی سریع و برق آسای دنیا به مدال برسم اما اصلا فکرش را نمی کردم که مدال دو بخش و همچنین طلای مجموع را بدست آورم. در آن مسابقات مقابل حدود 5 ، 6 نفری از قهرمانان دنیا چون جو ونجون، کاستنیوک، موزیچک، تان ژونگی و استفانوا رقابت کردم و پیروز شدم.

خبرنگار: معصومه عبدالجوادی

دبیر خبر: علی فیض آسا

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 3890

به "خادم الشریعه: هدفم حضور در جمع 10 نفر برتر دنیا است، برای شطرنج خیلی هزینه کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خادم الشریعه: هدفم حضور در جمع 10 نفر برتر دنیا است، برای شطرنج خیلی هزینه کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید