خبرنگاران آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است

به گزارش مجله یک کامپیوتر، چابهار - خبرنگاران - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: منطقه آزاد چابهار می تواند در اهداف بلند مدت خود در حوزه حمل و نقل و ترانزیت گام های موثری بردارد و به همین دلیل آینده درخشانی برای این منطقه پیش بینی می کنیم.

خبرنگاران آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا مومنی روز آدینه در سرانجام سفر 2 روزه خود به چابهار در جمع خبرنگاران گفت: این دومین سفر من از ابتدای سال جاری تا به امروز به منطقه آزاد چابهار است و بر اساس برنامه های در دستور کار، هدفم از این سفر بازدید از پروژه هایی است که به طور جدی پیگیری می گردد.

وی توضیح داد: در بازدیدهای امروز مشاهده کردیم طرح ها طی مدت 40 روز گذشته از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است.

مومنی با بیان اینکه موضوع حمل و نقل و ترانزیت یکی از دغدغه های اصلی ما در منطقه آزاد چابهار است گفت: بازار 210 میلیون نفری پاکستان در همسایگی ما یکی از ظرفیت های مهمی است که باید با تقویت زیرساخت ها، سهم خودمان را از این بازار عظیم افزایش دهیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه مالی کشور توضیح داد: با تکمیل زیرساخت ها می توانیم امنیت را هم در مناطق مرزی تقویت کنیم.

وی ادامه داد: مرز ریمدان، یکی از اهدافی است که به طور جدی می تواند ارتباطات سیاسی، امنیتی و مالی ما را با پاکستان گسترش بدهد و همچنین یک توسعه پایدار را به دنبال داشته باشد.

مومنی بیان داشت: خوشبختانه این کار در زمینی به مساحت بیش از 6 هزار هکتار شروع شده است که 60 هکتارِ آن در حال آماده سازی است.

مشاور رییس جمهوری توضیح داد: در این مجموعه، تاسیسات سرانجامه حمل و نقلی را خواهیم داشت که در این حوزه 352 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: مجموعه منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان می تواند نقش بسزایی در ترانزیت و تامین کالاهای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

حمیدرضا مومنی دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه مالی کشور در دومین سفر خود به چابهار از ظرفیت های تجاری و مالی، طرح آماده سازی زمین های منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان، شهرک پتروشیمی، تولیدی ها، ظرفیت های گردشگری و ورزشی و سایر طرح های در دست اجرا بازدید و در نشست شورای اداری و فعالان مالی این شهرستان و آیین توزیع 300 بسته یاری مومنانه شرکت کرد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 58346

به "خبرنگاران آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید