خبرنگاران شهرداران تهران و وین درباره کرونا گفت وگو کردند

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران- خبرنگاران- شهردار تهران در یک گفتگوی تصویری مجازی که با هدف انتقال تجربیات در مقابله با کرونا صورت گرفت گفت: سعی کردیم با هوشمندی سختی دوران کرونا را از دوش شهروندان برداریم.

خبرنگاران شهرداران تهران و وین درباره کرونا گفت وگو کردند

به گزارش روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران؛ پیروز حناچی، در ادامه گفتگوهای آنلاین خود با شهرداران دنیا با اشاره به دشواری های ناشی از تحریم ها در خرید تجهیزات و اقلام بهداشتی گفت: با همه سختی ها تهیه ماسک و تجهیزات بهداشتی در شمارگان بالا برای شهروندان در الویت کارها ما بوده و هست و برخلاف چینی ها تمهیدات متفاوتی برای مقابله با بیماری کرونا را در پیش گرفتیم.

وی افزود: پس از خاتمه تعطیلات نوروزی و ابتدای سال برنامه فاصله گذاری هوشمند را اجرا کردیم و با همکاری وزارت بهداشت و ثبت اطلاعات 72 میلیون نفر غربالگری انجام شد و تنها کسانی که شرایط حاد داشتند به بیمارستان اعزام شدند.

به گفته حناچی با این تمهیدات ظرفیت آی سی یو کنترل شد و شهروندان هم تنها در شرایط خطرناک به بیمارستان ها اعزام شدند و با بهره مندی از تجربیات هشت سال دفاع مقدس و جنگ خیلی زود با انعطاف پذیری بخش های جدید کرونایی در بیمارستان ها راه اندازی شد و افزایش تخت های مرکزی بیمارستان ها در دستور کار قرار گرفت.

وی دامه داد: در روزهای اوج بحران کادر درمان به صورت سه شیفت فعالیت می کردند حتی برخی از آنها جانشان را در این راه دادند اما نتیجه این فعالیت ها این شد که خوشبختانه در حال حاضر هم آمار ابتلا و تلفات این بیماری در کشور کاهش یافته؛ به طوری که در برخی بخش های کشور شرایط در حال عادی شدن است.

شهردار تهران به ضدعفونی معابر و ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: مطالعات مراکز پزشکی نشان می دهد که 50 درصد ابتلا در کلانشهرها در حوزه های قلمرو عمومی و ناوگان حمل و نقل عمومی است و به همین دلیل اتوبوس ها و متروها در تهران حداقل دو بار در روز ضدعفونی می شدند.

حناچی در خاتمه سخنان خود از شهردار وین دعوت کرد که از تهران بازدید کند.

شهردار وین: شهرداران کلانشهرها بدون در نظر دریافت مسائل سیاسی باهم رابطه داشته باشند

مایکل لودویک، شهردار وین نیز در این گفتگوی تصویری و از راه دور در ابتدا با تبریک ماه مبارک رمضان به شهردار تهران و مردم ایران با تاکید بر رابطه صمیمانه تر شهرداران کلانشهرها در دنیا بدون در نظر دریافت مواضع سیاسی گفت: به نظر من شهرداران کلانشهرها بدون در نظر دریافت مسائل سیاسی باید باهم ارتباط نزدیک و محبت آمیز تری داشته باشند چرا که این روابط به نفع شهروندان است.

شهردار وین با تمجید از فعالیت های ایران در مبارزه با کرونا گفت: تبریک می گویم که با اقدامات زیاد و متعدد تعداد مبتلایان و جان باختگان کاهش یافته است.

به گفته وی؛ کلانشهرها که موتور محرک مالی کشورها هستند و شهرداران این شهرها بالاجبار با ازدحام جمعیت روبرو می شوند و چاره ای ندارند که فاصله ای گذاری را با دشواری پیش ببرند.

شهردار وین با بیان اینکه آمار مبتلایان و تلفات کرونا در تهران و وین شبیه هم است ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات وین کاری شبیه تهران بود و این که افرادی که مبتلا و یا مشکوک بودند را مستقیم به بیمارستان نبردیم و در منازل به درمان اینها رسیدگی کردیم و تنها بیماران بسیار سخت و با شرایط بحرانی را به بیمارستان بردیم. در عین حال سعی کردیم تردد و ورود به بیمارستان را سخت کنیم تا همکاران بیمارستانی و سایر بیماران مبتلا نشوند.

وی ادامه داد: سعی کرده ایم از تجربه ایتالیا استفاده کنیم و در نخستین گام از خانه سالمندان مراقبت کردیم؛ اقداماتی نظیر بستن مغازه ها و رستوران ها باعث ایجاد مشکل دیگری شد و این که اقتصاد ما ضربه خورد و آمار افراد بیکار به شکل زیادی افزایش یافت؛ در حالی که به شکل مالی از شرکت ها و بنگاه های مالی حمایت می کنیم در عین حال تلاش می کنیم گام به گام شرایط را به حالت عادی بر گردانیم و فضای مالی کشور را جذاب کنیم.

شهردار وین در خاتمه از دعوت شهردار تهران از او برای سفر به تهران استقبال کرد و گفت که در اولین فرصت به تهران سفر خواهد کرد.

شهردار تهران پیش از این گفتگوهای تصویری مجازی با شهرداران شهرهای لندن، رم، استانبول، آنکارا، سئول و مسقط داشته و دیپلماسی شهری شهردار تهران با استقبال و واکنش مثبت دستگاه دیپلماسی و مسئولان کشورمان روبرو شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 31138

به "خبرنگاران شهرداران تهران و وین درباره کرونا گفت وگو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرداران تهران و وین درباره کرونا گفت وگو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید