خبرنگاران مصوبه شورا برای ایجاد بازارچه های میوه و تره بار در شیراز اجرایی گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، شیراز-خبرنگاران- رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مصوبه این شورا در زمینه ایجاد 2 بازارچه عرضه مستقیم میوه و تره بار به ازای هر منطقه شهرداری شیراز با هدف تنظیم بازار و همچنین یاری به مردم در این شرایط سخت، با جدیت بیشتری پیگیری گردد و به مرحله اجرا درآید.

خبرنگاران مصوبه شورا برای ایجاد بازارچه های میوه و تره بار در شیراز اجرایی گردد

به گزارش خبرنگاران عبدالرزاق موسوی، یکشنبه در نطق پیش از دستور خود در یکصد و هفتاد و سومین نشست شورای اسلامی شهر شیراز، اضافه نمود: در توضیح وظایف شورای اسلامی شهر و در بند 2 ماده 80 قانون شوراها، آنالیز مسائل، مسائل، کمبودها و نیازهای مختلف شهری و همچنین ارائه راه چاره به مدیران و مسوولان پیش بینی شده است.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز، با اشاره به مصوبه مورخ پنجم دی ماه سال 1358 شورای انقلاب اسلامی و اهمیت موضوع بحث تسهیل در تهیه و توزیع، میوه و تره بار و فرآورده های مورد مصرف مردم و کوتاه کردن دست واسطه ها گفت: با هدف ایجاد ارتباط مستقیم بین فراوری نمایندگان و مصرف نمایندگان، به عنوان یک موضوع مهم و راهبردی در مصوبه یاد شده مسوولیت هایی را بر عهده شهرداری ها نهاده است و به همین دلیل به شهرداری اجازه داده می گردد، نسبت به ایجاد میدان های عرضه مستقیم میوه و تره بار و مواد مصرفی مردم اقدام کند.

وی ادامه داد: جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، طرحی را به این نهاد ارائه نموده اند که به موجب آن شهرداری شیراز مکلف شده به ازای هر منطقه شهرداری، 2 بازارچه عرضه مستقیم میوه و تره بار برای تنظیم بازار و همچنین یاری به مردم در این شرایط سخت ایجاد کند، شهرداری هم در این زمینه کوشش های جدی را انجام داده که آیین نحوه راه اندازی و اداره این بازارچه ها در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید که برای اجرا نیازمند تصویب در صحن علنی بود که این کار انجام شد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز اضافه نمود: موضوع گرانی میوه و تره بار و مواد مصرفی مردم به ویژه برای کسانی که با حقوق کارمندی و یا درآمدهای پایین زندگی می نمایند، بسیار مهم و حیاتی است و با توجه به کمبود زمان، شهرداری شیراز باید برای اجرای این مصوبه با همکاری سازمان های ذی ربط اقدامات فوری را انجام دهد.

موسوی بیان داشت: البته مسائل گران فروشی و کم فروشی با این قبیل اقدامات حل نخواهد شد و باید دولت و مسوولان کشور و استان فارس در این زمینه چاره اندیشی نمایند، لیکن ما به عنوان شورای اسلامی شهر باید این موضوع مهم را منعکس کنیم و پیگیری های لازم را انجام دهیم.

همچنین در ادامه این نشست، لایحه شهرداری شیراز، در باره متمم دوم بودجه سال 1399 شهرداری و سازمان های تابعه آن که از کمیسیون تلفیق شورای اسلامی این شهر به این نهاد ارسال شده بود، مورد آنالیز نهاده شد.

براین اساس، در ماده واحده ای، لایحه متمم دوم بودجه سال 1399 شهرداری شیراز و سازمان های تابعه با 55 هزار و 185میلیارد ریال درآمد و 55هزار و 185میلیارد ریال هزینه دربرگیرنده 16هزار و 280میلیارد ریال اعتبارات اقتصادی ـ هزینه ای به تصویب رسید.

افزون بر این، 28هزار و 165میلیارد و 50میلیون ریال به عنوان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و نیز 10هزار و 739 میلیارد و 950میلیون ریال بابت اعتبارات تملک دارایی های اقتصادی تصویب شد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 52329

به "خبرنگاران مصوبه شورا برای ایجاد بازارچه های میوه و تره بار در شیراز اجرایی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مصوبه شورا برای ایجاد بازارچه های میوه و تره بار در شیراز اجرایی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید