خبرنگاران وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها پس از پاندمی کرونا ادامه دارد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران-خبرنگاران- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها پس از پاندمی کرونا نیز ادامه خواهد یافت.

خبرنگاران وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها پس از پاندمی کرونا ادامه دارد

از پروفایل ما وبلاگ سفربرو دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، منصور غلامی در نشستی با مدیران، مسؤولان و فارغ التحصیلان مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد و بازدید از این مؤسسه، با اشاره به شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: شرایط ناشی از پاندمی کرونا همه دانشگاه های کشور را در موقعیتی قرار داد که امکان حضور دانشجویان نبوده و نیست؛ مجموعه های دانشگاهی در این شرایط کاری را انجام داده اند که در شرایط عادی فکرش را هم نمی کردند.

وزیر علوم اظهار داشت: اغلب دانشگاه در نیم سال گذشته مسائل و مسائل بیشتری داشتند که در نیم امسال بسیاری از این مسائل و مسائل برطرف شده است.

غلامی، پیرامون آموزش الکترونیکی و ظرفیت ایجاد شده، گفت: بسیاری از دانشگاه های کشور با بهره گیری از تجربیات آموزش های مجازی، این ظرفیت را دارند که توانمندی خود را نشان داده و پس از برطرف شدن این بیماری، بتوانند بخشی از فعالیت های شان را به صورت غیرحضوری و آموزش های غیرحضوری ارائه دهند.

وی اضافه کرد: توان افزایی برای توان یابانی که دارای معلولیت هستند، کار بسیار ارزشمندی است. به خصوص وقتی در حوزه آموزش دانشگاهی اتفاق می افتد، یک نوع ارتقای توانمندی ها به لحاظ علمی و فنی و فناورانه است.

غلامی، روحیه خیراندیشانه افراد را مایه اصلی توفیق این گونه مراکز دانست و گفت: مراکز جامع علمی و کاربردی از نظر اقتصادی خودکفا هستند. با این حال این مرکز از مواردی استثنا شده است تا مسائل و مسائل آن برطرف گردد.

وزیر علوم با اشاره به حضور قریب به 52 هزار دانشجوی غیرایرانی در کشور، اضافه کرد: نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه بین المللی هم ظرفیت داریم. تعداد زیادی دانشجوی غیرایرانی داشتیم که بسیاری از آنها به کشورشان بازگشته اند ولی از همانجا مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگاران، با اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در کشور از اسفندماه 98، فعالیت های حضوری دانشگاه ها از جمله برقراری کلاس های درس متوقف و آموزش های غیرحضوری و مجازی جایگزین شد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46397

به "خبرنگاران وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها پس از پاندمی کرونا ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها پس از پاندمی کرونا ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید