دیدنی های کشور پرو کدامند؟

به گزارش مجله کامپیوتر، درباره لیما، پایتخت کشور پرو:

لیما پایتختی تاریخی و زیبا محسوب می گردد. در شهر لیما از طرفی چشم انداز اقیانوس آرام را خواهید دید و از طرف دیگر ساختمان های تاریخی به جا مانده از دوران استعمار اسپانیا! از آنجایی این کشور برای سالها مستعمره اسپانیا بوده فرهنگ اسپانیایی را در زوایای مختلف شهر خواهید دید از غذا گرفته تا زبان مردمان پرو متاثر از اسپانیاست. میدان های عظیم و خیابان های پهن و بناهای دو و سه طبقه به سبک اروپایی قدیم در نگاه اول که وارد لیما می شوید جلب توجه می نماید.

دیدنی های کشور پرو کدامند؟

یکی از دیدنی های لیما، پایتخت پرو کلیسای سن فرانسیسکو است. این کلیسا سال ها از گزند زلزله و دیگر بلایا در امان مانده تا امروز. کلیسای سن فرانسیسکو در سال 1991 خاتمه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. معماری سبک باروک اسپانیایی در تمام زوایای این بنا دیده می شود. یکی از ویژگی های سبک باروک در معماری وجود تزئینات عجیب و غریب و بسیار در بناست.

عجیب ترین قسمت بازدید از کلیسای سن فرانسیسکو زیرزمین کلیساست جایی که حدود 25هزار اسکلت مرتب و منظم کنار هم چیده شده اند! بنظر می رسد اوایل ساخت این کلیسا از زیر زمین به عنوان محل دفن اجساد استفاده می شده. با نظمی باور نکردنی استخوان های و سر اسکلت ها کنار هم چیده شده اند.

  • شهر لیما و محله میرافلورس:

میرافلورس یکی از محله ها یا بهتر بگوییم بخش های شهر لیما است. همانطور که گفتیم شهر لیما پایتخت پرو در کنار اقیانوس آرام قرار گرفته و همین موضوع سبب شده در بخش هایی از شهر که در همسایگی اقیانوس است چشم انداز فوق العاده اقیانوس آرام را ببینید. میرافلورس ساحل بسیار زیبایی دارد و همین موضوع گردشگران بسیاری را همواره به سمت این بخش از شهر می کشاند. محله میرافلورس محله اعیان نشین شهر لیماست. این بخش از شهر بسیار مدرن است و می توانید مراکز خرید و رستوران های شیک در آن پیدا کنید.

  • زیگورات تاریخی وسط شهر مدرن لیما

از محله میرافلورس زیاد دورنشوید چون این محله با وجود بخش های مدرن جاذبه ای تاریخی را در دل خود جای داده. یک بنای خشت و گلی پلکانی در این محله قرار گرفته که حدود 1800 سال پیش ساخته شده است. زیگورات محل دفت اجساد بوده البته با رتبه بندی. به این شکل که افراد سرشناس در طبقات بالاترر دفن می شدند و می گویند در کنار آنها وسایل عجیب و غریبی در یک سبد می گذاشتند مثل چاقو، پول، سوزن، نخ و...

شهر پاراکاز در کشور پرو:

پاراکاز شهری در ساحل غربی پرو است. شهر پاراکاز برای سواحل زیبایش مانند ال کاکو معروف است. اگر قصد رفتن به جزیره زیبای بالاستاس را دارید،جهت را تا پاراکاز درست آمده اید. شهر پاراکاز سواحل بسیار تماشایی دارد.

بالاستاس معروف به جزایر گالاپاگوس کوچک است چون از نظر جانوارانی که در آن هستند شباهت های بسیاری با گالاپاگوس در اکوادور دارد. در بالاستاس شیردریایی، نوعی پنگوئن بومی این منطقه و پلیکان زندگی می نمایند. با قایق می توانید گشتی اطراف بالاستاس بزنید و در سواحل آن از تماشای گونه های جانوری که به سادگی در هر جای دیگری نمی توان دید، لذت ببرید.

کویر ایکا از عجایب کشور پرو

شهر کویری ایکاها حتما باید در لیست دیدنی های پرو باشد چون یکی از عجیب ترین مناظر را خواهید دید. بهترین جهت برای رسیدن به کویر ایکا این است که از پاراکاز راهی این منطقه شوید. حدود 1 ساعت بین کویر ایکا و شهر پاراکاز یا پاراکاس فاصله است. اگر نام کویر ایکا را در اینترنت جستجو کنید عکس های عجیب و غریبی خواهید دید. کویر و شنزاری نسبتا وسیع که در وسط آن یک واحه بسیار سرسبز قرار گرفته! کنار هم قرار دریافت یک واحه سرسبز و جذاب در دل شنزاری خشک مهمترین جاذبه کویر ایکا است. این واحه هواکاچینا نام دارد و می توانید با رساندن خود به بالای یکی از تپه های شنی اطرافش هواکاچینا را از بالا ببینید. راه بالا رفتن از تپه های شنی ایکا، ماشین های بوگی هستن. علاوه بر ماشین سواری روی تپه های شنی ایکا می توانید روی شن ها اسکی کنید و حسابی لذت ببرید.

شهر کوزکو دیدنی های کشور پرو:

مطمئنا هر مسافری بخشی از سفر خود به پرو را به شهر کوزکو اختصاص می دهد. شهر کوزکو سابقه تاریخی غنی دارد، قدمت این شهر به تمدن اینکاها برمی شود؛ حالا کوزکو را به خاطر بقایای باقیمانده از دوره اینکاها و آثار معماری زمان مستعمره اسپانیایی ها می شناسند. حدود 800 سال پیش پادشاه اینکاها کوزکورا به عنوان پایتخت خود اینکاها انتخاب کرد. خیابان های کوزکو اغلب سنگفرش شده اند و میدان اصلی آن پلازا دی آرماس است. فضای کوچه پس کوچه های کوزکو صمیمیت خاص کشورهای آمریکای لاتین را دارد و نوای موسیقی در اغلب کوچه ها به گوش می رسد. برای خرید سوغات در کوزکو مسئله ای نخواهید داشت و در تمام کوچه پس کوچه های شهر اغلب مغازه های فروش سوغات را پیدا می کنید.

در شهر کوزکو آثار استعمار اسپانیایی ها نیز کاملا در ساختمان های شهر دیده می شود. کوزکو دروازه ورود به ماچوپیچو است و همین موضوع اهمیت بیشتر شهر کوزکو را نشان می دهد. خوب است بدانید یکی از شلوغ ترین زمان ها در کوزکو ماه جولای میلادی است. در تماشای شهر کوزکو بازدید از معبد Qorikancha را از دست ندهید. معبد کوریکانکا یکی از معابد مهم از دوران اینکاهاست. آنها این معبد را متعلق به خدای خورشید می دانستند.

روستای اولان تای تامبو:

روستای زیبای اولان تای تامبو در دره مقدس و دقیق در جهت رسیدن به مچوپیچو واقع شده است. این روستا در جنوب پرو و در میان کوه قرار گرفته و رودخانه زیبای ارووبامبا از آن می گذرد. در این روستا بقایایی از دوره اینکاها به چشم می خورد که حتما تماشای ان را باید در برنامه سفرتان بگذارید. یک قلعه نسبتا بزرگ با تراسی وسیع روی یک تپه و پلکانی که به خاطر بزرگی آن از فاصله دور هم نمایان است. بخش اصلی این مجموعه شامل معبد خورشید است.

ماچوپیچو از عجایب کشور پرو:

ماچوپیچو شهری ساخته دست بشر است که هنوز بخش های بسیاری از آن در ذهن دانشمندان و باستان شناسان مبهم و ناشناخته است. برای رسیدن به ماچوپیچو از کوزکو راهی دره مقدس شوید تا به ماچوپیچو برسید. از دره مقدس تا رسیدن به ماچوپیچو حداقل 6 ساعت با ماشین زمان احتیاج است. در عبور از دره مقدس مزارع سرسبز پرویی ها را خواهید دید که اهمیت بسیاری از نظر کشاورزی برایشان دارد. جهت تا رسیدن به ماچوپیچو بسیار جذاب است و از میان کوه های آند عبور می نماید پس حسابی از آن لذت ببرید. خودتان را برای دیدن لاماها و آلپاکاها که حیوانات اندمیک این منطقه هستند هم آماده کنید.

ماچوپیچو در قرن پانزدهم میلادی به دست مردمان تمدن اینکا ساخته شد. وقتی اسپانیای ها به پرو حمله کردند، این شهر تقریبا سالم ماند چون در ارتفاع ساخته شده بود و به آسانی قابل دسترسی و رویت نبود. مردم ماچوپیچو پس از حمله آن را ترک کردند و شهر ماچوپیچو برای حدود 400 سال پنهان باقی ماند. تاریخ شناس آمریکائی به نام هیرام بینگهام در سال 1911 ماچوپیچو را کشف کرد و جهان را شگفت زده کرد. سازه های سنگی و چشم انداز زیبای این شهر برای هر گردشگری جذاب است. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری در جهان، ماچوپیچو در کشور پرو است.

خطوط نازکا در دل صحرای پرو:

خطوط نازکا یکی از اسرارآمیزترین خطوط جهانست. سالها راز خطوط نازکا پنهان مانده بود تا اینکه دانشمندی به نام رایشه همه چیز درباره نازکا را برملا می نماید و کتابی درباره آن می نویسد. رایشه با پول کتابش برای مناطقی که خطوط نازکا در آنها بود نگهبانانی گرفت و بعدها این خطوط در میراث جهانی یونسکو ثبت شد. بسیاری معتقد بودند مردم باستان امکان طراحی چنین خطوطی را با ابزارهای اولیه ندارند و این خطوط بدست فضایی ها کشیده شده اشت. نکته دیگر اینکه دیدن این تصاویر از پایین و زمانی که در کنار آنها ایستاده اید امکان پذیر نیست. شما باید از بالا این تصاویر را ببینید تا نقش آنها برای تان به وضوح دیده شود. به همین دلیل عده ای گمان می کردند خطوط نازکا علامتی برای فرود آدم های فضایی است. اریک فون دنیکن - نویسنده سوئیسی و جنجالی کتاب ارابه خدایان - ادعا نموده که این خطوط در حقیقت فرودگاهی برای سفینه های فضایی بیگانه بوده! بیشتر این خطوط صاف و چند کیلومتری هستند اما در بین آنها تصاویری نمادین از انسان و حیوان به چشم می خورد.

پیشرفت تحقیقات نشان داد که این اشکال به دست تمدن نازکا و در واقع زمینی ها ایجاد شده و نه فضایی ها. مردمان این تمدن برای نزول باران در گذشته خدای خود را عبادت می کردند و این اشکال را برای خدای خود پیش کش می کردند تا برای آنها باران نازل کند. تصاویر نازکا در زمینی به مساحت 500 کیلومترمربع طراحی شده است.

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: دالاهو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 37701

به "دیدنی های کشور پرو کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های کشور پرو کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید