رای قاطع کنگره آمریکا علیه خروج نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه

به گزارش مجله کامپیوتر، ایسنا نوشت: نمایندگان کنگره آمریکا با 354 رای مثبت به یک قطعنامه فراحزبی، سیاست خروج نیروهای نظامی این کشور از شمال سوریه را محکوم کردند. بیش از 120 نماینده جمهوری خواه نیز علیه سیاست ترامپ در سوریه رای دادند.

رای قاطع کنگره آمریکا علیه خروج نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، همراهی اکثریت نمایندگان جمهوریخواه در کنگره آمریکا با نمایندگان دموکرات درباره سیاست عقب نشینی از شمال سوریه حکایت از انتقادهای گسترده ای دارد که سیاست خاورمیانه ای ترامپ برانگیخته است.

خبرگزاری آلمان با انتشار گزارشی از واشنگتن خبر مربوط به رای گیری پیرامون قطعنامه ای فراحزبی درباره سیاست دولت ترامپ در قبال سوریه را رسانه ای کرده است.

در این قطعنامه فراحزبی، سیاست خروج نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه، سیاستی خطا ارزیابی شده است. در جریان رای گیری روز چهارشنبه، 354 نماینده کنگره با رای خود به این قطعنامه، سیاست خروج آمریکا از شمال سوریه را محکوم کردند.

این قطعنامه تنها 60 رای منفی داشت. به این ترتیب 129 نماینده جمهوریخواه نیز با رای خود به این قطعنامه، با نمایندگان دموکرات در این رابطه هم صدا شده اند.

در این قطعنامه همچنین از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه درخواست شده است بی درنگ به عملیات نظامی خود در شمال سوریه سرانجام دهد.

مخالفان سیاست آمریکا در قبال سوریه بر این باورند که سیاست دولت ترامپ درباره خروج نیروهای نظامی آمریکا، راه را برای شروع عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه هموار ساخته است.

ترامپ این انتقادها را بی اساس خوانده و اعلام کرده است که او مایل به خروج سربازان آمریکایی از جنگ های بی سرانجام است.

23311

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15983

به "رای قاطع کنگره آمریکا علیه خروج نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای قاطع کنگره آمریکا علیه خروج نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید