رضازاده:دوست دارم در سنگین وزن یک ایرانی حرف اول را بزند

به گزارش مجله کامپیوتر، حسین رضازاده قهرمان سابق وزنه برداری دنیا درباره شکستن رکورد خودش توسط وزنه بردار گرجستانی حرف های جالبی می زند.

رضازاده:دوست دارم در سنگین وزن یک ایرانی حرف اول را بزند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، برنامه سلام صبح بخیر به گفتگوی تلفنی با حسین رضازاده قهرمان سابق وزنه برداری جهان درباره شکستن رکورد او توسط تالاخادزه وزنه بردار گرجستانی پرداخت.

رضازاده در ابتدا گفت: دو سال است که وزنه ها تغییر پیدا نموده است و رکورد دو ضرب وزنه بردار گرجستانی 264 کیلو بود. من در المپیک 263.5 زدم و دو سال است که وزنه ها تغییر پیدا نموده است و فدراسیون جهانی وزنه برداری برای دسته فوق سنگین که به اضافه 109 کیلو است، رکورد 260 کیلو را قرار داد و وزنه بردار گرجی 264 کیلو زد که نیم کیلو از من بیشتر است.

وی اضافه نمود: ورزش رکوردی همین است، من در 2002 و مسابقات جهانی لهستان 17 سال پیش 263 زدم و بعد دو سال در المپیک آنتن 263.5 زدم که آن نیم کیلو هم برداشته شد. به هر حال ورزش حرفه ای و رکوردی همین است که ورزشکاری که زحمت بکشد و تمرین خوبی انجام بدهد، رکورد جهان را تغییر می دهد و مدال طلا می گیرد.

رضازاده یادآور شد: این وزنه بردار گرجی را هم من می شناسم و هم از نظر اخلاقی و هم ورزشی وزنه بردار خوبی است و حق او بود که این وزنه ها را بزند. به جز حرکت دو ضرب در حرکت یک ضرب هم که 220 کیلو زد که سنگین و باارزش بود.

این قهرمان سابق کشور تاکید نمود: بهداد سلیمی 2014 در مسابقات جهانی فرانسه رکورد من را زده بود و همین وزنه بردار گرجی رکورد او را زده بود. او وزنه بردار خوبی است و سن بهتری دارد و فکر کنم برای المپیک هم تمرین کند و رکوردهای خوبی بزند.

وی توضیح داد: ما دوست داشتیم در دسته فوق سنگین ایرانی ها حرف اول را بزنند. چند سال بنده بودم، بعد هم بهداد بود وامیدواریم و دعا می کنیم که یک وزنه بردار خوب و قوی از کشورمان باز هم در دسته فوق سنگین بیاید و هم رکورد بزند و هم طلا بگیرد. چون در دسته فوق سنگین، جزو قوی ترین مردان جهان هستند و شعار المپیک هم هست.

رضازاده یادآور شد: مردم ایران چندین سال به مدال طلا و رکورد زدن من عادت نموده بودند و بعد از من هم یکی دو سال بهداد آمد و مدال طلا گرفت. فوق سنگین دسته ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می نمایند و ارزشمند است. امیدواریم یک ایرانی در دسته فوق سنگین هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان المپیک را تغییر بدهد.

وی در پاسخ به اینکه آیا کسی از ورزشکاران ایرانی هست که این رکورد را بشکند، گفت: بله موقعی که ما وزنه می زدیم همین ورزشکار گرجی در مسابقات نوجوانان و جوانان شرکت می کرد. او تمرین نموده و وزنه زده تا به این مرحله رسیده است. زمانی که من بودم هم می گفتند کسی رکورد جهان را نمی تواند بزند اما من زحمت کشیدم و پیروز شدم. بچه های دیگر هم هستند اما باید مسئولان فکر خوب و مدیریت خوب و قوی داشته باشد که در دسته فوق سنگین سرمایه گذاری گردد تا ایرانی ها باز هم به این مدالها و رکوردها برسند.

این ورزشکار در سرانجام گفت: از تمام مردم ایران تشکر می کنم که چند سال دعا می کردند و من رکوردهای جهان را می زدم و من امیدوارم و دعا می کنم که یک حوان ایرانی بیاید و در دسته فوق سنگین مدال طلا را برای کشورمان ایران به ارمغان بیاورد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا، مکزیک و کوبا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 14311

به "رضازاده:دوست دارم در سنگین وزن یک ایرانی حرف اول را بزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضازاده:دوست دارم در سنگین وزن یک ایرانی حرف اول را بزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید