روسیه بر اقدامات متقابل در برابر استقرار موشک های کوتاه و میانبرد آمریکا تاکید نمود

به گزارش مجله کامپیوتر، روسیه بار دیگر به آمریکا پیشنهاد داد تا برنامه استقرار موشک هایی را که پیشتر توسط پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد (INF) ممنوع شده بودند متوقف کند و متعهد شد در غیر اینصورت واکنش متقابل نشان خواهد داد.

روسیه بر اقدامات متقابل در برابر استقرار موشک های کوتاه و میانبرد آمریکا تاکید نمود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه برنامه های مسکو برای نظارت بر فعالیت های آمریکا در استقرار موشک های کوتاه و میانبرد مستقر در زمین را خاطرنشان کرد.

این وزارتخانه اضافه کرد: اگر چنین استقرارهایی صورت گیرد روسیه با هدف تضمین امنیت این کشور اقدامات متقابل انجام خواهد داد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر تعهد مسکو برای عدم استقرار موشک هایش تا زمانی که آمریکا نیز موشک های خود را مستقر ننموده باشد بازگو کرد و از واشنگتن خواست تا به این وعده داوطلبانه بپیوندد.

وی اضافه کرد: ما بار دیگر از واشنگتن و متحدانش می خواهیم تا یک رویکرد مسئولانه اتخاذ نمایند و به این وعده داوطلبانه بپیوندند تا اینکه بتوانیم در حوزه های سیاسی و نظامی امکان پیش بینی داشته باشیم.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیشتر به وزارت دفاع، وزارت امور خارجه و آژانس اطلاعات کشورش دستور داده بود تا اقدامات آمریکا برای ساخت و توسعه موشک هایی که پیشتر توسط پیمان INF ممنوع اعلام شده بودند را به دنبال خروج آمریکا از این پیمان زیر نظر بگیرند.

پوتین اعلام نموده بود در نقاطی که موشک های کوتاه و میانبرد آمریکا نباشد، تسلیحات مشابه مستقر نخواهد کرد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11342

به "روسیه بر اقدامات متقابل در برابر استقرار موشک های کوتاه و میانبرد آمریکا تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه بر اقدامات متقابل در برابر استقرار موشک های کوتاه و میانبرد آمریکا تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید