سازمان جهانی بهداشت: هنوز با پایان بحران کرونا فاصله داریم

به گزارش مجله یک کامپیوتر، سازمان دنیای بهداشت امروز دوشنبه تأکید کرد دنیا هنوز با رسیدن به نقطه پایانی بیماری کووید-19 فاصله دارد.

سازمان جهانی بهداشت: هنوز با پایان بحران کرونا فاصله داریم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه تأکید کرد جهان هنوز با به پایان رسیدن شیوع بیماری همه گیر جهانی کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) فاصله دارد.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت امروز دوشنبه در کنفرانس خبری روزانه گفت: هنوز با اتمام این بیماری همه گیر جهانی فاصله داریم.

آدهانوم گفت سازمان جهانی بهداشت هنوز از سیر صعودی شیوع این بیماری در آفریقا، آسیای شرقی، آمریکایی لاتین و برخی کشورهای آسیایی نگران است.

وی اضافه نمود موارد ابتلا و مرگ بر اثر این بیماری در بسیاری از کشورها به دلیل ظرفیت ضعیف اخذ تست از شهفرایندان کمتر از حد واقعی گزارش می شود.

او گفت: اگر ما متحد نشویم این ویروس مغلوب نخواهد شد. اگر متحد نشویم ویروس از شکاف های بین ما سوءاستفاده خواهد کرد و کماکان مشکل خواهد آفرید و جان انسان ها را خواهد گرفت.

برآوردهای وبگاه وُرلداُمتر نشان می دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس کووید19 مبتلا شده اند امروز (دوشنبه) از مرز 3 میلیون نفر فراتر رفته است.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با بیش از 987 هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست وچهار گذشته حدود 1160 مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با تعداد بیش از 55 هزار جان باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

بعد از آمریکا، کشور اسپانیا با 226629 نفر، در رتبه دوم بیشترین تعداد مبتلا قرار گرفته است. اسپانیا اما از نظر تعداد جان باختگان با 23190 نفر در رتبه سوم کشورهای دارای بیشترین تلفات است.

ایتالیا، که زمانی به کانون سرایت ویروس کووید19 در اروپا تبدیل شده بود، اکنون با بیش از 197 هزار مبتلا به رتبه سوم سقوط کرده است. این کشور اما با بیش از 26 هزار مورد فوتی، در جایگاه دوم بیشترین قربانیان کرونا قرار گرفته است.

اما چین - که ویروس جدید کرونا برای اولین بار در واپسین روزهای سال 2019 میلادی در شهر ووهان واقع در استان هوبه این کشور طغیان کرد - با اعمال تدابیر سفت و سخت از جمله قرنطینه اجباری و وضع قانون منع آمد و شد توانسته شیوع این بیماری را کنترل کند، اکنون با 82830 نفر در ربته نهم کشورهای آلوده به این ویروس است.

این کشور همچنین با 4633 مورد فوتی، در رتبه نهم کشورهای دارای بیشترین شمار تلفات بر اثر ویروس کرونا قرار گرفته است. در مقابل اما چین با حدود 78 هزار مورد بهبودی از این بیماری، رتبه نخست درمان مبتلایان ویروس کرونا را به خود اختصاص داده است.

از آلمان نیز - که به عنوان کشور دارای پیشرفته ترین نظام سلامت در جهان شناخته می شود - خبر می رسد تا کنون بیش از 157 هزار نفر در این کشور با ویروس کووید19 بیمار شده اند. همچنین نزدیک به 6 هزار آلمانی نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

در حالی که ویروس کرونا تمام کشورهای جهان را آلوده کرده و بیش از دو میلیون نفر را مبتلا ساخته، کشورهای بسیاری از جمله سوریه، یمن و لیبی درگیر جنگ های طولانی مدتی هستند که اثر جدی بر زیرساخت های درمانی آنها گذاشته است.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای فرایند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی های آماری، 93 روز طول کشید تا 1 میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شوند، 13 روز زمان نیاز بود تا این رقم به 2 میلیون برسد، اما این بار 12 روزه از مرز 3 میلیون نفر عبور کرد.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. 4 گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را همه گیر جهانی اظهار داشت.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 30212

به "سازمان جهانی بهداشت: هنوز با پایان بحران کرونا فاصله داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: هنوز با پایان بحران کرونا فاصله داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید