سایه روشن های یک لیگِ پرحاشیه؛ از گلایه های به حقِ محمد بنا تا کشتی گیران معترض

به گزارش مجله کامپیوتر، باوجود اتمام لیگ کشتی آزاد و فرنگی در هفته های گذشته، همچنان پرونده حواشی و گلایه هایی از این لیگِ پرماجرا بسته نشده است.

سایه روشن های یک لیگِ پرحاشیه؛ از گلایه های به حقِ محمد بنا تا کشتی گیران معترض

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پرواضح بود که اتمام لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی در هفته های گذشته به معنای بسته شدن پرونده لیگ پرحاشیه 98 کشتی نخواهد بود.

مشخصا وعده ها بیشتر از اجرای تعهدات لااقل تا اینجای کار بوده و اگر تا امروز فقط صدایی از کشتی گیران فرنگی کار دانشگاه آزاد و اترکی ها درآمده، این به معنای تسویه حساب سایر باشگاه ها با کشتی گیران شان نیست. اگر بگوییم یکی از تیم های قدرتمند این رقابت ها هم تا چند روز گذشته تنها 20 درصد قرارداد کشتی گیران شان را پرداخت کرده بودند و درخصوص پرداخت باقی طلب، تنها به آنها وعده فردا داده شده بود، دیگر حساب کار دست همه کشتی دوستان و کشتی گیران می آید که قطعا در روزهای آینده نیز صدای کشتی گیران تیم های دیگر هم درخواهد آمد، از وعده هایی که محقق نشده و آن وقت رئیس سازمان لیگ با افتخار از گردش مالی 30 میلیاردی در کشتی صحبت می کند.

زمانی باید از این چرخه مالی شاد باشیم که کشتی گیر درنهایت طلبکار نماند و بتواند همان اندک قراردادی که با او بسته شده و طبیعتا در مقایسه با لیگ رشته های دیگر بسیار ناچیز است را بتواند نقد و به موقع دریافت کند.

روز گذشته محمد بنا واکنش تندی نسبت به صحبت های عبدالمهدی نصیرزاده، سرپرست سازمان لیگ در نشست خبری اخیرش داشت. او در بخشی از متن انتقادی و تندش در صفحه مجازی نوشته بود: مصاحبه رئیس سازمان لیگ ر می خواندم در خصوص گردش مالی لیگ کشتی، طوری حرف زده شده که انگار وزارت نفت داره آمار صادرات نفت رو اعلام می کنه با اون اعداد و ارقام! آخرچقدر حرف، تا کی باید درگیر حرف باشیم، آن هم حرف های صد من یه غاز!

متاسفانه لیگ ما هم شده محل کاسبی برای یک عده خاص، که با رفقا و اقوام، جمع شدن دور هم بدون اینکه به فکر یک مربی سازنده باشند. بعد هم که الهی شکر همیشه انگشت اتهام به سمت ماست که به سازنده ها بها نمی دهیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی همچنین از حضور افرادی که سابقه مربیگری و تجربه مدیریتی ندارند و صرفا به دلیل پیوند قوم و خویشی در راس تیم ها قرار گرفته اند انتقاد کرده بود و با اشاره به عدم پرداخت حق و حقوق کشتی گیران تیم دانشگاه آزاد خوزستان، عنوان کرده بود که رئیس سازمان لیگ درگیر عکس یادگاری دریافت با استاندار، رئیس فدراسیون، مسئولان متمول فلان تیم و ... است و وقت چندانی برای پرداختن به دغدغه های واقعی کشتی و کشتی گیران ندارید.

البته نقدها بسیار دیگری هم به لیگی که برگزار شد، وارد بود. نقدهایی هم از اکنون به مسابقات باشگاه های جهان که هنوز برگزار نشده هم وارد است. به اینکه چرا بجنورد انتخاب شد، آن هم در شرایطی که حامی مالی اترک، یک بار در آستانه برگزاری نیمه نهایی و نهایی لیگ آزاد، به دلیل مسائل مالی اعلام انصراف کرده بود.

درست که مسئولان این استان به شدت ورزش دوست هستند، سالن محل برگزاری مسابقه در حین کشتی ها مملو از تماشاگر می شد، اما بعد از اتفاقی که به شدت مسابقات پایانی لیگ آزاد را تحت الشعاع قرار داد و البته حاشیه های مبارزه نیمه نهایی تیم اترک و توس که قرار شد در کمیته انضباطی مورد بررسی قرار بگیرد، همه چیزهایی بودند که به نظر می رسید می شد با استناد به آنها در خصوص میزبانی مسابقات باشگاه های جهان نیز تامل بیشتری کرد.

همچنین رئیس سازمان لیگ که قبلا بارها و بارها درخصوص تخلفی که از سوی تیم هایی که به اسم نظامی در لیگ برتر آزاد شرکت کرده بودند، گفته بود تخلفی صورت نگرفته، در نشست خبری اخیرش مطرح نمود که اشتباهات اجرا شده در خصوص این تیم ها را می پذیرد و حتی درحالیکه قبلا به شدت از انتقاد دانشگاه آزاد در خصوص ابهامی که پیرامون نام تیم ستارگان وجود داشت، گلایه کرده بود، خودش نیز در این نشست مطرح نمود هنوز هم نمی دانیم نام تیم رعد ستارگان چه بود.

قدر مسلم، حواشی همچنان ادامه خواهد داشت و بعید است پرونده لیگ 98 و ماجراهایش حالا حالاها بسته شود.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18412

به "سایه روشن های یک لیگِ پرحاشیه؛ از گلایه های به حقِ محمد بنا تا کشتی گیران معترض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه روشن های یک لیگِ پرحاشیه؛ از گلایه های به حقِ محمد بنا تا کشتی گیران معترض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید