سفید کردن انگشتر نقره و جواهرات نقره

به گزارش مجله کامپیوتر، نقره یک فلز همه کاره با درخشش نرم است که باعث ایجاد جواهرات زیبا می گردد. متأسفانه، نقره نیز در مقایسه با بسیاری از فلزات متداول بسیار شکننده است و به سرعت می تواند لکه و خراش ایجاد کند. همچنین می توانید قطعات نقره را تمیز کنید زیرا بسیار ظریف هستند. با این حال، شما نیازی به حرفه ای بودن ندارید یا از ابزارهای گران قیمت برای پاک کردن نقره خود استفاده نمی کنید.

سفید کردن انگشتر نقره و جواهرات نقره

چگونه جواهرات نقره خود را تمیز کنید

ساخت حمام نمکی

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیتوته ، دو فنجان آب گرم را درون یک کاسه بریزید. شما به اندازه ای که جواهرات را بپوشاند آب احتیاج دارید. این روش به عنوان یک پاک نماینده ملایم عمل می نماید که لکه ها را بدون از بین بردن نقره رفع می نماید. اگر نقره شما به آرامی لکه دار شده است، حمام نمکی لکه را از بین می برد.

اگر به طور هم زمان جواهرات زیادی را تمیز می کنید، می توانید از آب بیشتری بهره ببرید. فقط برای یک قطعه جواهرات از آب کمتری بهره ببرید.

اگر جواهرات شما سنگ های قیمتی دارند، مطمئن شوید که در غوطه ور شدن در محلول آب نمکی تحت تأثیر قرار نمی گیرند. این راه چاره در بیشتر سنگ ها تاثیری ندارد، اما اگر در حال تمیز کردن جواهرات بسیار ریز با سنگ های قیمتی هستید، بهتر است با مشاوره جواهر خود تماس بگیرید و این کارها را انجام ندهید.

نمک و فویل آلومینیومی را اضافه کنید. یک قاشق غذاخوری نمک را با یک قاشق آب داغ هم بزنید تا کاملا حل گردد. یک ورق فویل آلومینیومی برداشته و چند نوار را جدا کنید، سپس آنها را درون کاسه بگذارید. ترکیبی از نمک و آلومینیوم با لکه های روی سطح نقره واکنش نشان داده و به جای لکه دار شدن، سطح روشن و براق ایجاد می نماید.

لکه دار شدن وقتی اتفاق می افتد که سطح نقره با گوگرد ترکیب گردد و به سولفید نقره تبدیل گردد که سیاه است. هنگامی که سولفید نقره با یک آلومینیوم در محلول نمکی واکنش نشان می دهد، واکنش شیمیایی بین این مواد، سولفید نقره را به نقره تبدیل می نماید. واکنش هنگام گرم شدن محلول سریعتر اتفاق می افتد.

اگر نمک سفره ندارید می توانید به جای آن از جوش شیرین بهره ببرید. این خواص مناسب برای تسهیل همان واکنش شیمیایی دارد.

جواهرات خود را در محلول فرو ببرید. بگذارید 5 دقیقه بماند. کمی اطراف آن را هم بزنید تا ببینید که آیا لکه از بین رفته است یا خیر. وقتی می بینید که درخشش نقره ترمیم شده است، نقره را از داخل محلول بیرون بیاورید.

اگر نقره شما کاملاً لکه دار شده است، ممکن است لازم باشد دو یا چند بار این فرایند را تکرار کنید. اطمینان حاصل کنید که محلول کاملاً گرم شده است، زیرا در صورت خنک شدن واکنش بسیار کندتر است.

جواهرات را آب خنک بشویید. تا نمک ها از آن شسته شوند، سپس با استفاده از یک پارچه نرم یا حوله میکروفیبر آن را به آرامی خشک کنید. جواهرات باید کاملا تمیز و براق باشند. اگر هنوز علائم لکه دار شدن را مشاهده می کنید، فرایند را تکرار کنید تا تمیز به نظر برسد.

تمیز کردن لکه عمیق جواهرات نقره ای

یک پولیش نقره خریداری کنید. هنگامی که روی نقره چندین لکه عمیق و قدیمی ایجاد گردد، یک حمام ساده نمکی و آلومینیومی برای از بین بردن آن کافی نیست. جلاهای نقره ای فرموله شده خاص، امن ترین گزینه برای پرداخت جواهرات نقره ای است، به خصوص اگر با یک عتیقه یا قطعه ای که دارای طرح های پیچیده ای است وارد آن شوید.

حتی جلاهای مخصوص می توانند یک لایه نقره را از بین ببرند، بنابراین اگر با یک قطعه ظریف سرو کار دارید، تمیز کردن حرفه ای را انجام دهید.

به جای خرید پولیش نقره از داروخانه، آن را از فروشگاه جواهرات یا فروشگاهی با بخش جواهرات باکیفیت تهیه کنید.

جواهرات را با کمی پولیش مالش دهید. یک پارچه صاف نماینده نقره ای یا اسفنجی که به همراه پولیش نقره موجود است را مرطوب کنید و کمی پارچه را روی آن بکشید. پولیش ها را به آرامی داخل جواهرات نقره مالش دهید. فقط از یک حرکت مستقیم، عقب و جلو بهره ببرید. از شستشو یا مالش در حلقه ها خودداری کنید، زیرا این کار می تواند خراش ها یا الگوهای موجود در سطح جواهرات را به وجود آورد. فقط بگذارید پولیش کار را انجام دهد.

جواهرات نقره را بشویید و خشک کنید. آن را زیر آب خنک بشویید. مطمئن باشید که تمام مواد باقی مانده پولیش را تمیز نموده و به کار خود روی سطح جواهرات ادامه نمی دهد. آن را با استفاده از یک پارچه نرم کاملاً خشک کنید.

استفاده از محصولات خانگی معمولی را برای قطعات کم ارزش تر در نظر بگیرید. آنها معمولاً برای از بین بردن لکه های سخت کار می نمایند، اما می توانند صدماتی مانند خدشه و خراش ایجاد نمایند. می توانید آن را امتحان کنید.

خمیر دندان را امتحان کنید. یک خمیر دندان سفید ساده و بدون گزینه های خاص سفید کردن را انتخاب کنید. روی یک دستمال نرم و مرطوب یا یک اسفنج مرطوب مقداری خمیردندان قرار بدهید. به آرامی زیورآلات نقره را با حرکات مستقیم، عقب و جلو بکشید. بسیار آرام بکشید و اگر در هر نقطه متوجه خراش شدید، خمیردندان را متوقف نموده و بشویید.

از آنجا که پارچه یا اسفنج با لکه تیره می گردد، خمیر دندان بیشتری را به قسمت تمیز پارچه / اسفنج مرطوب اضافه نموده و صاف کردن آن را به آرامی ادامه دهید. با آب گرم کاملاً بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید.

جوش شیرین ممکن است لکه های سرسخت را از بین ببرد، اما از آن استفاده نکنید مگر اینکه خطر آسیب رساندن به نقره را در نظر بگیرید. خمیری از جوش شیرین و آب گرم درست کنید، آن را به آرامی درون سطح جواهرات مالش دهید و هنگام جدا شدن لکه را بشویید.

نکاتی برای تمیز کردن جواهرات نقره :

جواهرات خود را مرتباً تمیز کنید، بلافاصله پس از استفاده تمیز کنید. جواهرات نقره ای که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند به ندرت دارای مسائل لکه ای هستند. هنگامی که لکه ها هنوز وجود ندارد، یا لکه هایی تازه می خواهند بیفتند، به سادگی جواهرات نقره خود را در آب گرم (نه داغ) با مواد شوینده ملایم و فسفات بشویید.

تمیز کردن سریع جواهرات نقره زمانی اهمیت دارد که جواهرات نقره در معرض بعضی غذاهای حاوی گوگرد یا مواد اسیدی یا شور قرار داشته باشد. به ویژه، غذاهایی رایج مانند نمک سفره، تخم مرغ، بعضی از میوه ها، پیاز، مایونز و سرکه برای نقره مضر هستند.

در هر صورت، جواهرات نقره ای خود را سریعاً بشویید یا حداقل آن را به خوبی با آب گرم بشویید و از قرار دادن و شستن نقره در آب ظرفی که ممکن است اثری از این غذاها باشد، خودداری کنید.

آن را جداگانه بشویید. خوب است که نقره را به طور جداگانه از سایر قطعات نقره خود مانند کاسه یا ظروف نقره بشویید، زیرا سینک و ظروف فلزی می توانند جواهرات نقره را خراش دهند.

همچنین هنگام شستن نقره نباید از دستکش های لاستیکی خودداری کنید زیرا لاستیک جواهرات نقره را خراب می نماید.

فولاد ضد زنگ در صورت تماس با جواهرات نقره شما می تواند به آن ها آسیب برساند، بنابراین از قرار دادن آن در سینک خودداری کنید. به جای آن، از کاسه ای بهره ببرید.

آن را با یک پارچه پولیش خشک کنید. از یک پارچه مخصوص صیقل دهنده یا به سادگی یک پارچه نرم و بدون پرز بهره ببرید تا نقره را به آرامی پس از شستشو بشویید. مطمئن شوید کاملاً خشک می گردد.

نقره می تواند آنقدر نرم باشد که حتی استفاده از یک حوله زبر و خشن می تواند برای ایجاد تورفتگی در سطح آن کافی باشد. حتماً از پارچه نرم بهره ببرید.

هنگامی که جواهرات را خشک کردید، با یک پارچه نخی نرم به آرامی روی آن بکشید، تا درخشش آن ها چندین برابر گردد.

جواهرات نقره خود را به درستی نگهداری کنید. فراتر از تمیز کردن سریع و مکرر جواهرات نقره، بهترین راه برای حفظ نقره شما نگهداری صحیح آن است. اطمینان حاصل کنید که هر قطعه قبل از نگهداری کردن کاملاً خشک است. می توانید کیف های مخصوصی را برای نگهداری جواهرات نقره خریداری کنید که از لکه شدن آنها جلوگیری می نماید. اگر کیف ندارید، از این روش بهره ببرید:

هر تکه از وسایل نقره را در کاغذهای بدون اسید یا کاغذ ضد لک بپوشانید. همچنین می توانید تکه های آن را به همراه flannel بپیچید.

نقره را در محفظه جدا از بقیه جواهرات خود نگهداری کنید. هرگز جواهرات نقره را در جایی که می تواند با لاستیک، استیل ضد زنگ یا رنگ تماس بگیرند، نگهداری نکنید.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 47905

به "سفید کردن انگشتر نقره و جواهرات نقره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفید کردن انگشتر نقره و جواهرات نقره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید