سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی است

به گزارش مجله کامپیوتر، یکی از نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور گفت مرگ شهروندان آمریکایی به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان ها یک رسوایی بین المللی به شمار می آید.

سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و از نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیغامی در توئیتر به مرگ مردم این کشور به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان ها اشاره نمود.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: امروز (مردم آمریکا) در حال مرگ هستند و با وجود آنکه می دانند بیمار هستند اما به دلیل نداشتن استطاعت پرداخت هزینه ها، به بیمارسنان نمی فرایند.

این سناتور ایالت ورمونت در ادامه نوشت: این یک رسوایی بین المللی است. ما باید مراقبت درمانی را به یک حق تبدیل کنیم.

علی رغم اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از افزایش توانایی این کشور در انجام تست ویروس کرونا خبر داده بود، مقامات ایالات مختلف این کشور برای انجام تست ها، گزارش آن ها و ردیابی این ویروس با محدودیت جدی روبرو هستند. (جزئیات بیشتر)

بر اساس آخرین آمار، مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به نزدیک 124 هزار نفر رسیده و قربانیان این ویروس در این کشور به 2229 نفر افزایش یافته اند.

ترامپ روز گذشته دستوری را صادر نموده که بر اساس آن تمامی نیروهای ذخیره ارتش برای یاری به مقابله با شیوع ویروس کرونا فراخوانده می شوند. (جزئیات بیشتر)

پیش تر دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن تخمین زده بود که ویروس کرونا طی چهار ماه آینده به صورت میانگین تا 81 هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ فرو می برد و تا ماه ژوئن نیز فروکش نمی کند.

.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 26829

به "سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: مرگ آمریکایی ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید