سهم اشتغال استان چهارمحال و بختیاری از محل مشوق های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری از ابلاغ سهم اشتغال این استان از بخشنامه اعمال مشوق های بیمه کارفرمایی اطلاع داد و گفت: بر اساس اصلاحیه دستورالعمل اجرایی این بخشنامه، 435 نفر سهم اشتغال کارگاه های مالی بخش خصوصی و تعاونی استان است.

سهم اشتغال استان چهارمحال و بختیاری از محل مشوق های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانچهارمحال و بختیاری اضافه نمود: این طرح بر اساس موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجهسنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی باهدف تحرک بخشی بهبازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب وکارهای آسیب دیده از شیوعویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی وخدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه وابلاغ شده است.

وی ادامهداد: در این طرح مشوق بیمه ای معادل حق بیمه سهم کار فرما بعلاوهسه درصد سهم بیمهبیکاری (در مجموع به میزان 23 درصد حداقل دستمزد مشخصشده از سوی شورایعالی کار)در نظر گرفته شده که در چارچوپ این دستورالعمل ماهانه از سوی دولت (دستگاههماهنگ نماینده) به حساب کارفرما واریز می گردد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وواحدهای استانی و شهرستانی وظیفه نظارت بر طرح را عهده دار هستند.

فاضلی گفت:تمام کارفرمایان کارگاه ها و موسسات مشمول این دستورالعمل براساس آیین نامه اجراییبند (الف) تبصره (18) قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه در صورت بکارگیری نیرویکار جدید، مشمول استفاده از مشوق های بیمهای حداکثر به مدت 2 سال خواهند بود.

مدیرکلتعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری افزود: افرادی که ازمزایای دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه ها و موسساتمشمول دستورالعمل اجرایی طرح استفاده نموده اند، حداکثر تا 21 ماه می توانند ازمشوقبیمه ای استفاده نمایند.

وی عنوانکرد: مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، حداکثر 38 سال سن که مدتزمان خدمت وظیفه بهحداکثر سن افراد ذکور اضافه می گردد، ثبت نام در سامانه(کارورزی) و داشتن سابقهبیمه تامین اجتماعی که حداکثر از 36 ماه تمام کمترباشد از شرایط احراز نیروی کارجدید در این دستورالعمل است.

وی بیانکرد: یکی از شرایط برخورداری کارفرما از مشوق بیمه ای در این دستورالعمل داشتن مجوزفعالیت از مراجع رسمی کشور و داشتن کد بیمه کارگاهی وثبت نام در سامانه (کارورزی)است.

مدیرکلتعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهار محال وبختیاری اضافه نمود: تعداد نیروی کار جدیدبر اساس نیروی کار مازاد بر بیشترین تعداد بیمه شدگان 2 ماه قبل از ثبت نامکارگاه در زمان ثبت نام در سامانه مشخص می گردد.

فاضلی گفت:افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده ازکارگاه های به شدت آسیب دیدهاز بیماری کرونا از ماده فوق مستثنی بوده و امکان بازگشت به شغل قبلی یا جذب درسایر واحدهای مالی و بهره مندی کارفرما از مشوق بیمه کارفرمایی موضوع ایندستورالعمل را دارند.

مدیرکلتعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: در صورت جابه جایی نیروی کار جدید بینکارگاه های مشمول این دستورالعمل مدت زمان برخورداری کارفرما از مشوق بیمه ای بهازای فرد جایگزین در مجموع از سقف حداکثر 2 سال نباید تجاوز کند و جذب نیروی کار جدید به جای نیروی اخراجی،مستعفی یا ترک کار نموده،نیز مشمول استفاده از مزایای این دستورالعمل نخواهند بود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 45182

به "سهم اشتغال استان چهارمحال و بختیاری از محل مشوق های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم اشتغال استان چهارمحال و بختیاری از محل مشوق های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید