صالحی امیری: مسابقات جام جهانی کشتی لغو نشده، یاری ویژه ای برای رشته های المپیکی داریم

به گزارش مجله کامپیوتر، با انصراف کشورهای ژاپن، گرجستان و مجارستان، فدراسیون جهانی زمان این مسابقه را به وقت دیگری موکول کرد. در واقع این مسابقات لغو نشد و خبر لغو درست نیست.

صالحی امیری: مسابقات جام جهانی کشتی لغو نشده، یاری ویژه ای برای رشته های المپیکی داریم

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: فدراسیون جهانی زمان مسابقات جام جهانی را به وقت دیگری موکول کرد. در واقع این مسابقات لغو نشده است.

به گزارش فارس، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه مراسم تجلیل از پیشکسوتان پرسپولیس درباره بودجه سال 99 گفت: سال 99 سال المپیک است و ما هزینه های فوق العاده و جدی برای حمایت از تیم های ملی، اردوها و اعزام ها داریم. 2 میلیون دلار هزینه اسکان، حمل و نقل، پاداش پای سکو ... داریم. در جلسه ای که با دولت داشتیم، جهت گیری آنها مثبت است.

صالحی امیری اضافه کرد: البته باید شرایط کشور را هم در نظر بگیریم اما دولت سال بعد هم حمایت می نماید تا ما بتوانیم المپیک را برگزار کنیم.

وی درباره لغو مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی و اینکه این ماجرا به کجا کشیده شد، مطرح نمود: با انصراف کشورهای ژاپن، گرجستان و مجارستان، فدراسیون جهانی زمان این مسابقه را به وقت دیگری موکول کرد. در واقع این مسابقات لغو نشد و خبر لغو درست نیست.

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: فدراسیون جهانی از ما 2 زمان خواست که در نامه ای مشترک به لالوویچ این 2 زمان را اعلام کردیم و به آنها گفتیم در ایران امنیت وجود دارد. او هم متعهد شد این رویداد حتما در ایران برگزار گردد.

صالحی امیری همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره شرایط تیم فوتبال امید پرسید، گفت: جلسات مشترک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با فدراسیون ها برگزار می گردد. همه کوشش ما حمایت از تیم امید است تا این تیم بعد از 45 سال و تقریبا نیم قرن انتظارات را برآورده کند. ما هم حمایت معنوی و هم مادی داریم امیدوارم بتوانیم از پیچ سخت عبور کنیم.

وی درباره بودجه 30 میلیاردی دولت برای المپیک در لایحه بودجه سال 99 مطرح نمود: ما در مجموع حدود 27 میلیارد تومان به فدراسیون ها یاری نموده ایم. تاکنون 90 درصد بودجه فدراسیون ها پرداخت شده و 10 درصد باقی مانده تا روزهای آینده واریز می گردد. یاری ویژه ای هم برای رشته های المپیکی داریم.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18675

به "صالحی امیری: مسابقات جام جهانی کشتی لغو نشده، یاری ویژه ای برای رشته های المپیکی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: مسابقات جام جهانی کشتی لغو نشده، یاری ویژه ای برای رشته های المپیکی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید