عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در استان عامل تحقق توسعه است

به گزارش مجله یک کامپیوتر، استاندار خراسان رضوی گفت: عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم بر این استان در سطح کشور بی نظیر و محور اصلی برای تحقق توسعه مالی است.

عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در استان عامل تحقق توسعه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دیدار با ائمه آدینه اهل سنت استان، اظهار کرد: وحدت و انسجامی که در این استان در بین بخش های مختلف اعم از حوزه های سیاسی و نیز اقوام و گروه های مذهبی بویژه شیعه و سنی وجود دارد، در قوت و قدرت این خطه و حرکت آن به سمت توسعه بسیار مهم و موثر است.

وی عنوان نمود: همه احزاب، گروه ها، اقوام و مذاهب در شکل گیری و به ثمر رسیدن انقلاب نقش داشته اند، انقلابی کاملا مردمی و امروز نیز این حضور باید همه جانبه و گسترده باشد بویژه در مقابل جنگ اقتصادی و تحریم های دشمنان باید همه ما نقش خود را به درستی در عبور از این شرایط و بهبود فضای اقتصادی ایفا نماییم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بعد از انقلاب در حوزه های زیرساختی کشور اعم از آب، برق و گاز ، جاده و حمل و نقل و... اقدامات فوق العاده ای انجام شد و امروز تقریبا همه مناطق کشور حتی در دور افتاده ترین و محروم ترین مناطق از این امکانات برخوردارند.

رزم حسینی افزود: در این میان در حوزه اشتغال پایدار به علل مختلف اعم از رشد جمعیت و عدم تناسب اقدامات در حوزه اشتغال، خشکسالی ها و بعضی مباحث دیگر دچار چالش هستیم از این رو امروز تمرکز محوری همه ما باید این بخش ها باشد.

وی اعلام نمود: امروز که خداوند توفیق خدمت در بارگاه منور رضوی و خادمی مردم خراسان رضوی را نصیبم نموده، نیتم بر آن است آنچه در بضاعت دارم برای تحرک مدیران و حرکت توسعه این استان انجام دهم.

استاندار خراسان رضوی توضیح داد: کوشش بر آن است که در جای جای این خطه به تناسب ظرفیت ها و توانمندی ها با استفاده از منابع اقتصادی بخش خصوصی و مردم اقدامات موثری برای بهبود اقتصاد ومعیشت مردم و رونق کار و فراوری انجام گردد.

رزم حسینی افزود: مناطق تلفیقی استان ظرفیت خوبی برای توسعه دارند از این رو طرح های اقتصاد مقاومتی را تا انتهای سال در این مناطق اجرایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه وقتی ظرفیت سرمایه های خرد مردمی با توان سرمایه گذاران اقتصادی ترکیب گردد، می توان زمینه و انگیزه کار ، کوشش و تحرک را در خود مردم منطقه ایجاد نمود، تاکید نمود: منابع دولتی بویژه در شرایط کنونی بسیار محدود و اندک است و حداکثر باید بتوان با آن، زیرساخت ها را حفظ و نگهداری نمود از این رو باید به سراغ منابع مردمی و سرمایه گذاران رفت.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید دولت را کوچک کرد و اقتصاد مردمی را قوت بخشید و توسعه داد و در این راستا همراهی و همکاری علما و ائمه آدینه و جماعات بسیار می تواند راهگشا و در توسعه فرهنگ اقتصادی موثر باشد.

رزم حسینی ادامه داد: باید فرهنگ تکریم سرمایه گذار ، کارآفرین و فعال اقتصادی تقویت گردد .

وی اظهار کرد: در این میان در کنار تکریم سرمایه گذار و توسعه فرهنگ اقتصادی در سطح جامعه، ما هم در بخش دولتی و حاکمیتی باید فرش قرمز برای سرمایه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی پهن نموده و فضای کسب و کار، کوشش و فراوری را تسهیل کنیم .

استاندار خراسان رضوی گفت: در این صورت خیرین توسعه وارد عرصه شده و با وحدت و انسجامی که در این خطه حاکم است روند توسعه اقتصادی راستا خود را می یابد.

رزم حسینی با اشاره به ظرفیت مناطق تلفیقی استان، افزود: با توجه به اینکه سیاست دولت تدبیر و امید بر استفاده از توان و ظرفیت همه اقوام و گروه های سیاسی و مذهبی در اداره کشور است ما نیز در چارچوب قوانین حتما از این توان بهره می گیریم .

وی توضیح داد: نگاه دولت و ما در این حوزه مبتنی بر رعایت و حاکمیت عدالت است و در این راستا کوشش می کنیم.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 4008

به "عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در استان عامل تحقق توسعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در استان عامل تحقق توسعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید