غیبت ریال در بازار دلار

به گزارش مجله یک کامپیوتر، خبرنگاران : قیمت دلار در بازار امروز به نظر زیر 26 هزار تومان بسته می گردد تا یک هفته دیگر نیز دلار در دامنه مشخصی حبس بماند

غیبت ریال در بازار دلار

به گزارش خبرنگاران، قیمت بازار ساز و قیمت بازار در فاصله نزدیکی با یکدیگر قرار گرفته است، بازار ساز امکان کاهش قیمت بیشتر را رو ننموده و معامله گران بازار توان افزایش قیمت را نداشته اند. در روزهایی که قیمت دلار در محدوده مشخصی حبس است معامله گران چه می گویند؟

اگر سری به خیابان فردوسی بزنید و از معامله گران بپرسید، چرا قیمت دلار پشت مرز 26هزار تومانی در جا می زند، اکثریت آن ها پاسخ مشابهی خواهند داد: ریال در بازار نیست، در نتیجه، دلیلی برای رشد قیمت ها وجود ندارد. اسکناس آمریکایی حدود سه هفته است که در راستا نزول تدریجی قرار گرفته است و حدود دو هفته است که حتی قادر نبوده است که به بالای مرز 26 هزار تومانی قدم بگذارد. فعالان ارزی می گویند، متقاضی در بازار نیست و خریداران تمایلی برای فعالیت ندارند.

کاهش معاملات در بازار دلار

خیابان فردوسی دیگر پرهیاهو نیست و در فضای مجازی هم جو هیجانی به بازار داده نمی گردد. تعداد معاملات آنلاین پایین آمده است و در بعضی مقاطع زمانی، معاملات فردایی هم متوقف می گردد. این در حالی است که در گذشته، معاملات فردایی حتی تا پاسی از شب ادامه داشت. یکی از بازیگران با تجربه ارزی می گوید، در سال های اخیر هر فردی ریال خود را به انواع دارایی های مطمئن تبدیل نموده است، در نتیجه در شرایط کنونی، کسی ریال خاصی برای ورود به بازار ندارد. در کنار این، اگر کسی نقدینگی داشته باشد، ترجیح می دهد وارد بازاری گردد که احتمال سود در آن را بالا بداند. با این حال، فرایند دلار در هفته های اخیر برای معامله گران چنین نویدی را به همراه نداشته است.

پیش بینی قیمت در روز پنج شنبه

بر اساس صحبت های فعالان، به نظر می رسد که دلار در روز جاری توان شکست مرز 26هزار تومانی را نداشته باشد. با این حال، دیروز این ارز در برابر نزول به زیر حمایت 25 هزار و 700 تومان هم مقاومت کرد. در این شرایط، حالت محتمل این است که دلار در دامنه 25هزار و 700 تا 25 هزار و 900 تومان نوسان کند. البته اگر مقیاس حرکت حواله درهم باشد، ارزش دلار حتی می تواند بالای 26 هزار و 200 تومان هم قرار بگیرد. با این حال، هماهنگی دقیقی اخیرا بین قیمت دلار و درهم امارات وجود ندارد. عدد طلایی برای درهم در روز آخر هفته محدوده 7 هزار و 170 تومان است. درهم تا زمانی که زیر این محدوده است، احتمال بیشتری دارد که دچار کاهش بیشتری گردد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 48572

به "غیبت ریال در بازار دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت ریال در بازار دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید