قسامه؛ فرجام پرونده آتش سوزی مرگبار در مجیدیه

به گزارش مجله کامپیوتر، پرونده آتش سوزی عمدی در محله مجیدیه که جان چهار نفر را گرفت با مراسم قسامه به خاتمه می رسد.

قسامه؛ فرجام پرونده آتش سوزی مرگبار در مجیدیه

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، شامگاه سوم بهمن سال 93 آتش سوزی مهیبی در ساختمان شش طبقه ای در خیابان ابوالحسنی محله مجیدیه تهران رخ داد و باعث مرگ دو مرد جوان، زن میانسال و نوه خردسال او شد.

آنالیز های آتش نشانی نشان داد، آتش سوزی عمدی بود. سرایدار ساختمان و دو نفر از دوستان مالک ساختمان به عنوان افرادی که با مالک این ساختمان اختلاف داشتند، به عنوان مظنون شناسایی شدند.

با تکمیل تحقیقات در دادسرا، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران برای سرایدار و دو مرد که از دوستان مالک ساختمان بودند به اتهام تسبیب در مرگ چهار نفر کیفرخواست صادر و پرونده را به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرد.

بعد از شش سال از حادثه، محاکمه متهمان به ریاست قاضی زالی شروع شد. خانواده قربانیان برای متهمان قصاص خواستند اما قضات دادگاه باتوجه به نواقص تحقیقات، پرونده را به دادسرا فرستادند. با برطرف ابهامات پرونده دوباره به دادگاه ارسال و محاکمه متهمان در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران ادامه پیدا کرد.

یکی از متهمان به نام نیما گفت: شبی که آتش سوزی مرگبار رخ داد، در خانه دوستم مهمان بودم. حتی چند شاهد دارم که می توانم آنها را به دادگاه معرفی کنم. هیچ نقشی در آتش سوزی ساختمان و مرگ آن چهار نفر نداشتم.

دیگر متهم پرونده نیز منکر نقش داشتن در ماجرای مرگبار این آتش سوزی شد.

سپس جمشید 56ساله که مالک ساختمان بود نیز به عنوان آگاه در صندلی نهاده شد و گفت: مهندس الکترونیک بوده و چند سال است که در کار احداث ساختمان هستم. در جشن تولد پسر دوستم، در مصرف مواد زیاده روی نموده بودم. به همین دلیل بازداشت شدم و شبی که آتش سوزی رخ داد در بازداشتگاه کلانتری بودم. نمی دانم چه کسی ساختمان را به آتش کشیده است. با کسی در ساختمان اختلافی نداشتم که بخواهم چنین کاری بکنم. این دو متهم که در برابر اتهام آتش سوزی و مرگ چهار نفر نهاده شده اند، با هم شریک و از دوستانم بودند. اما با هم به اختلاف خورده و هردو از من کینه داشتند. مجید تهدید به آتش زدن و کشتن من در ساختمانم نموده بود. شب آتش سوزی من یکی از متهمان را دیدم که سعی داشت از ساختمان فرار کند. آن دو با هم نقشه آتش زدن ساختمان را اجرا کردند و باعث مرگ چهار نفر شدند. با این کار می خواستند مرا بکشند تا همه اموال و املاکم را تصاحب نمایند.

در ادامه رسیدگی سرایدار ساختمان بی گناه شناخته شد و آزاد شد اما وکیلش به خاطر دو سال بازداشت او درخواست غرامت کرد.

بعداز خاتمه دریافت جلسه دادگاه قضات، پرونده را از مصادیق لوث تشخیص دادند و از خانواده قربانیان خواستند اگر موافق مراسم قسامه هستند تا سه ماه آینده درخواست خود را به دادگاه اعلام نمایند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 57727

به "قسامه؛ فرجام پرونده آتش سوزی مرگبار در مجیدیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسامه؛ فرجام پرونده آتش سوزی مرگبار در مجیدیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید