ماسک ارگانیک را بیشتر بشناسید

به گزارش مجله کامپیوتر، ماسک ارگانیک در واقع هر ماسکی است که بتوانید با مواد خانگی و طبیعی تهیه کنید. ماسک های ارگانیک مانند ماسک زردچوبه، ماسک عسل، ماسک سیب زمینی و مواردی از این دست روش های موثر و در عین حال بدون ضرر برای درمان بسیاری از ناراحتی های پوستی هستند.

ماسک ارگانیک را بیشتر بشناسید

خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - استفاده از مواد ارگانیک در واقع بازگشت به زندگی پدرعظیم ها و مادرعظیم هایمان است. مطالعات نشان داده است که با استفاده از مواد ارگانیک نه تنها غذایی سالم و مقوی خواهید داشت بلکه به سلامت و پاکیزگی محیط زیست هم یاری می کنید. مصرف آن ها به صورت خوراکی، اما تنها روش بهره بردن از خواص ارگانیک ها نیست. اگر می خواهید پوستی زیبا، سالم و باطراوت داشته باشید، به جای استفاده از کرم های سنتزی و شیمیایی از مواد طبیعی و ارگانیک مانند میوه ها یا سبزیجات بهره ببرید. ماسک ارگانیک یا به عبارتی آشناتر ماسک های خانگی که با میوه ها، سبزیجات یا انواع مواد طبیعی تهیه می شوند، راه حل مناسب تری برای درمان انواع مسائل پوستی هستند. در این گزارش با بهترین ماسک های ارگانیک آشنا می شوید.

کدام مواد ارگانیک هستند؟

به طور کلی به هر ماده طبیعی که بدون دخالت مواد یا فرآیند های شیمیایی تشکیل شده باشد، ارگانیک می گویند. همچنین روابط و میان کنش های کلی که میان موجودات یا اجزای یک موجود زنده وجود دارد نیز تعریف دیگری از ارگانیک است. شش دسته بندی کلی برای انواع مواد ارگانیک وجود دارد که هریک از مواد خوراکی یا دارویی مورد احتیاج ما در یکی از این دسته ها قرار می گیرند. این دسته بندی ها در اینفوگرافیک زیر به خوبی معین شده اند.

ماسک های ارگانیک در واقع انواعی از ماسک های خانگی هستند که به عنوان دارو برای سلامتی و زیبایی پوست با مواد طبیعی تهیه می شوند. در ساخت این ماسک ها، هیچ ماده شیمیایی یا صنعتی به کار برده نمی گردد، بنابراین هیچ گونه عوارضی برای سلامت پوست ندارند. در ادامه با بهترین و معروف ترین ماسک های ارگانیک که با مواد خانگی تهیه می شوند، آشنا می شوید.

ماسک ارگانیک زردچوبه برای سفیدی پوست

زردچوبه یکی از بهترین مواد ارگانیک است که در خانه همه ما یافت می گردد. زردچوبه بهترین چاشنی غذاست و خاصیت ضدسرطانی هم دارد. این ادویه خوشمزه سرشار از انواع آنتی اکسیدان هاست و با عوامل موثر در پیر شدن پوست مبارزه می نماید. همچنین خاصیت آنتی باکتریایی داشته و فعالیت باکتری های مولد جوش صورت را هم متوقف می نماید. انواع مختلفی از ماسک های زردچوبه برای درمان ناراحتی های پوستی وجود دارد، اما یکی از بهترین ماسک ها، ماسک روشن نماینده زردچوبه است. زردچوبه می تواند پوست را لایه برداری کند و سلول های مرده پوست را از بین ببرد. همچنین فرآیند پاکسازی پوست را به طور عمقی انجام می دهد و عوامل تخریب گر سلول ها را هم نابود می نماید. با اضافه کردن مقداری آبلیموی تازه و طبیعی به زردچوبه بهترین ماسک روشن نماینده پوست را تهیه کنید:

 • 1 قاشق زردچوبه
 • 1 قاشق آبلیموی طبیعی
 • 1 یا 2 قاشق ماست کم چرب

ماست هم یکی دیگر از لایه برداری های طبیعی پوست است و می تواند به درمان جای جوش ها و لکه های صورت یاری کند. این مواد را به خوبی میکس کنید و با یک برس تمیز روی پوست پخش کنید. اجازه دهید این ماسک به مدت 20 دقیقه روی پوست بماند، سپس با آب سرد آبکشی کنید. احتمالاً پس از شستن ماسک، مقداری رنگ زرد زردچوبه روی پوست باقی می ماند. با یاری یک پنبه آغشته به شیر، این رنگ زرد را پاک کنید. برای روشن شدن پوست هفته ای یک یا دوبار از این ماسک بهره ببرید.

ماسک ارگانیک ضد جوش خانگی

یکی دیگر از معضلات بیشتر ما مخصوصاً در سنین جوانی، جوش صورت است. راه حل های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد، استفاده از ماسک های خانگی، اما یکی از بهترین هاست. ماسک های خانگی هم موثر هستند هم بدون هیچ عارضه ای به ما در داشتن پوستی بدون جوش و شفاف یاری می نمایند. ماسک های ضدجوش مختلفی برای از بین بردن جوش های التهابی وجود دارند مثل ماسک جوش شیرین، ماسک سفیده تخم مرغ، ماسک گوجه فرنگی و مواردی از این دست. اما ماسک آبلیمو، عسل و دارچین یکی از بهترین و در عین حال ساده ترین ماسک ها برای درمان سریع جوش صورت است. این ماسک ارگانیک را می توانید با این روش تهیه کنید:

 • 1 قاشق عسل طبیعی
 • 1 قاشق آبلیمو طبیعی
 • 1 قاشق دارچین

دارچین و عسل هردو خاصیت آنتی اکسیدانی و ضدباکتریایی دارند و می توانند باکتری های مولد جوش صورت را نابود نمایند. آبلیمو به روشن شدن پوست و پاکسازی آن یاری می نماید. اگر می خواهید چربی پوستتان را هم کنترل کنید به این ترکیب مقداری حنا یا سرکه سیب اضافه کنید. برای از بین بردن جوش های صورت هفته ای دوبار از این ماسک بهره ببرید. بعد از استفاده از ماسک های آبلیمو، هنگام خروج از خانه حتماً ضدآفتاب بزنید.

ماسک خانگی برای برطرف لک و خشکی پوست

اگر پوست خشک و حساس دارید، یا به تازگی با لکه های کوچک و عظیم روی پوستتان روبرو شده اید، ماسک ماست و روغن زیتون را امتحان کنید. این ماسک ارگانیک، یکی از بهترین ماسک ها برای درمان التهاب و قرمزی پوست، خشکی پوست، از بین بردن چین وچروک ها و لکه های صورت است. ویتامین E. موجود در روغن زیتون به افزایش قدرت ترمیم بافت پوست شما یاری می نماید. اگر می خواهید پوستی شاداب و روشن هم داشته باشید با اضافه کردن مقداری سیب زمینی یک ماسک سیب زمینی و ماست تهیه کنید:

 • 1 قاشق ماست
 • 1 قاشق روغن زیتون
 • 1 قاشق عصاره سیب زمینی

این مواد را به خوبی میکس کنید و با یک برس تمیز روی پوست صورت و گردن پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت 30 دقیقه روی پوست بماند سپس با آب گرم شستشو دهید. برای داشتن پوست نرم و لطیف این ماسک ارگانیک را هفته ای دوبار تکرار کنید.

ماسک بدن خانگی

هرچند پوست بدن ما به دلیل پوشیده بودن، نسبت به پوست صورت کمتر مورد توجه است و کمتر نیز در معرض آلودگی ها قرار می گیرد، اما به اندازه پوست صورت احتیاج به مراقبت و توجه دارد. تهیه ماسک های خانگی با موادی مثل تخم مرغ یا میوه ها، برای کل بدن سخت است و چندان هم به صرفه نیست، اما استفاده از موادی مانند حنا، سرکه سیب یا زردچوبه برای کل بدن، کاملاً ساده و مناسب است. این مواد به پاکسازی بدن، آبرسانی پوست و جوانسازی آن یاری می نمایند و پوستی شاداب و سالم به شما هدیه می دهند. هربار که به حمام می روید این ماسک حنا را تهیه کنید و در هنگام استحمام از آن بهره ببرید:

 • 3 قاشق پودر حنا یا سدر
 • 2 قاشق آبلیمو
 • 3 قاشق ماست
 • 1 قاشق عسل

این مواد را به خوبی در یک ظرف مناسب میکس کنید. بعد از شسشتوی بدن با صابون ماسک را با دست روی نواحی دلخواه بدنتان پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت 10 تا 20 دقیقه روی پوست بماند سپس با آب سرد آبکشی کنید. این ماسک به درمان جوش های زیرپوستی و کمرنگ کردن لکه های بدن یاری می نماید.

ماسک بدن زردچوبه و عسل

اگر به یک ماسک روشن نماینده برای بدن احتیاج دارید ماسک عسل و زردچوبه را نباید فراموش کنید. از آنجایی که برخی از انواع تیرگی های بدن در اثر خشکی پوست بروز می نمایند، سعی کنید مقداری ماست یا روغن زیتون هم به این ترکیب اضافه کنید. این ماسک را با این روش تهیه و بهره ببرید:

 • 3 قاشق زردچوبه
 • 2 قاشق عسل
 • 2 یا 3 قاشق ماست
 • 1 قاشق روغن زیتون

این مواد را به خوبی میکس کنید و روی نواحی تیره بدن مانند زیر بغل، کشاله ران، سر زانو و آرنج بمالید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 دقیقه روی پوست بماند سپس با آب سرد آبکشی کنید. برای از بین بردن تیرگی ها، هفته ای دوبار از این ماسک بهره ببرید.

در این گزارش با بهترین ماسک های ارگانیک آشنا شدید. مهم ترین نکته در هنگام استفاده از ماسک ارگانیک این است که شکیبا باشید و به طور منظم استفاده از آن ها را ادامه دهید. نتایجی که با یاری این ماسک ها می گیرید کاملاً تدریجی هستند، بنابراین نباید زود ناامید شوید. همچنین تأثیر مصرف خوراکی مواد ارگانیک به خصوص میوه و سبزیجات را در داشتن پوستی زیبا و سالم دست کم نگیرید. شما هم می توانید نظرات و تجربیات خود را درباره ماسک های ارگانیک در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مجله سرگرمی

مجله سرگرمی و تفریحی، همیشه به شادی
منبع: setare.com
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 51740

به "ماسک ارگانیک را بیشتر بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک ارگانیک را بیشتر بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید