ماکرون: اروپا هرگز تا این حد در معرض خطر قرار نگرفته است

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهور فرانسه برنامه جامع مورد نظر خود را با توجه به نزدیک شدن به انتخابات پارلمانی اروپا و تحولات این قاره منتشر کرد.

ماکرون: اروپا هرگز تا این حد در معرض خطر قرار نگرفته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با نزدیک شدن به انتخابات پارلمانی اروپا که قرار است ماه می برگزار شود، برنامه ای را برای اعمال اصلاحات در اتحادیه اروپا منتشر کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، ماکرون در مطلبی که قرار است امروز در بسیاری از روزنامه های اروپایی منتشر شود، برنامه ای را مطرح کرده که معتقد است از دموکراسی در اروپا حمایت خواهد کرد و شامل کنترل مرزها و اعمال جریمه های بیشتر برای شرکت هایی خواهد بود که به محیط زیست آسیب می رسانند یا تخلف مالیاتی دارند.

این پیشنهاد با توجه به تداوم قدرت دریافت گروه های راست گرا و ملی گرا (ناسیونالیست ها) صورت می گیرد و از کشورهای اروپایی خواسته شده است تا به نوعی رنسانس اروپایی روی آورند.

پیشنهادهای اصلی ماکرون اینها هستند:

  • ایجاد یک خبرگزاری برای حمایت از دموکراسی اروپا و روند انتخابات در برابر حملات سایبری و جلوگیری از انتشار اخبار جعلی که ممنوعیت حمایت های خارجی از احزاب سیاسی و ایجاد قوانینی که مانع از انتشار سخنان نفرت پراکنانه و توام با خشونت در فضای مجازی می شود هم در برنامه آن قرار داشته باشد.
  • ایجاد اصلاحات در منطقه شنگن از جمله تشکیل پلیس مرزی مشترک و دفتر اروپایی مهاجرت
  • کنترل سختگیرانه تر بر مرزهای خارجی اروپا و پیگیری سیاست پذیرش پناهجویان
  • پیگیری رویکری مشابه سیاست آمریکا نخست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آن را مطرح نمود و به همین دلیل از فعالیت شرکت هایی که منافع راهبردی اروپا را تهدید می کنند هم جلوگیری شود.
  • مجازات و یا ممنوعیت فعالیت شرکت هایی که تخلف محیط زیستی یا مالیاتی دارند و یا در زمینه حفاظت از اطلاعات تخلف کردند.
  • تشکیل بانک آب وهوا اروپا تا به این وسیله هزینه برای راه های زندگی پایدار تامین شود.
  • برای هر کشوری یک سپر اجتماعی برای تمامی کارکنان اروپایی که دستمزد اندکی دارند، شکل گیرد.
  • تمامی کشورها باید در کنفرانس اروپا که آخر سال برگزار می شود شرکت کنند تا به تغییرات گسترده در ساختار سیاسی پرداخته شود و از شهروندان اروپایی خواسته شود که از احزاب افراط گرا و ناسیونالیست حمایت نکنند.
  • اروپا بار دیگر در پی برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) جایگاه خود را پیدا کند.
  • پیمان جدید دفاعی و امنیتی اروپا تا تعهدات کشورهای اروپایی را در هماهنگی با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تبیین کند.

رئیس جمهور فرانسه که چندین ماه است به دلیل موج اعتراض های مردمی هدف انتقاد و فشار قرار گرفته است، هشدار داد که انتخابات ماه می برای آینده قاره اروپا تقشی مشخص کننده دارد. در فرانسه از اواسط نوامبر هزاران نفر از مخالفان دولت ماکرون هر هفته تظاهرات می کنند این تظاهرات ها در آغاز مسالمت آمیز بوده اند و با دخالت پلیس، درگیری های خیابانی را به دنبال داشته اند. در برخی از روزها شدت درگیری ها به حدی بود که تعدادی دچار نقص عضو شده اند.

دولت فرانسه قصد داشت در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر سوخت را افزایش دهد، اما همین تصمیم جرقه اعتراضات طبقه متوسط را زد. معترضان ماکرون را که پیش از این یک بانکدار بوده، به حمایت از طبقه ثروتمند متهم کرده و می گویند او سیاست هایی را دنبال می کند که بانک های بزرگ فرانسه از آن نفع می برند.

رئیس جمهور فرانسه در مورد برنامه اصلاحات مدنظر خود گفت که هرگز اروپا تا این حد در معرض خطر قرار نگرفته است و اضافه نمود: ملی گرایی هیچ چیزی به ارمغان نمی آورد.این پروژه ای مردود شده است...ما نمی گذاریم که ناسیونالیست ها بدون هیچ راهکاری، از خشم مردم سوءاستفاده کنند.

کارشناسان این رویکرد ماکرون را گام نخست وی برای موفقیت در انتخابات ماه می می دانند.قرار است انتخابات پارلمانی اروپا در روزهای 23 تا 26 ماه می برگزار شود.

انتهای پیام/م

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5127

به "ماکرون: اروپا هرگز تا این حد در معرض خطر قرار نگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: اروپا هرگز تا این حد در معرض خطر قرار نگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید