مجلس به دنبال گره گشایی از کار مدیران اجرایی و تولیدکنندگان است

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس مجلس با بیان اینکه با وجود همه سختی های ایجاد شده به دلیل تحریم ها، امکان حل مسائل کشور وجود دارد، گفت: مجلس به دنبال گره گشایی از کار تولیدکنندگان، صنعتگران و مدیران اجرایی است.

مجلس به دنبال گره گشایی از کار مدیران اجرایی و تولیدکنندگان است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خانه ملت، نشست محمدباقر قالیباف با وزیر جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت صمت، نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و جمعی از تولیدکنندگان حوزه دام و طیور (چهارشنبه 26 شهریور) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه صحبت های مطروحه در جلسه حاکی از کمبود امکانات در کشور نیست، گفت: از آنجا که بودجه نهاده های دامی، دارو و دیگر کالا های ضروری رقم زیادی نیست، اما همین مقدار هم محقق نمی شود که نشان می دهد مسائلی در بدنه مدیریتی وجود دارد.

وی مهمترین چالش موجود در کشور را مدیریتی اعلام کرد و گفت: با نگاه کلان به موضوعات، مسئله ای به چشم نمی آید، اما به محض ورود به بدنه مسائل متوجه می شویم چرخه های امور به درستی نمی چرخند، درواقع باید گفت؛ مسائل ساختاری و اساسی در نظام اداری، تولیدی و حتی سیاست گذاری ها کشور وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما مدیران نباید خوش باور باشیم مثلاً اگر قانونی را مصوب کرده، آئین نامه اجرایی آن را نوشته و بخشنامه آن را ارسال می کنیم لزوماً به معنای اجرای قانون نیست چراکه ماهیت قانون تا رسیدن به مرحله اجرا به کل تغییر می کند لذا باید گفت؛ فرآیند های کاری دچار مشکل است.

قالیباف به راهکار های عبور از این مسائل اشاره کرد و افزود: بهترین راهکار این است که مجلس و دولت در کار مردم دخالت نکنند، درواقع اجازه دهیم مردم کار خودشان را انجام دهند و ما فقط نقش حاکمیتی خود را در جامعه پیاده سازی کنیم نه آنکه بخواهیم علاوه بر اعمال نقش حاکمیتی، در تصدی گری آن ها نیز دخالت کنیم.

رئیس مجلس، تولیدکنندگان، کارگران، صنعتگران و مدیران زحمتکش را مجاهدین جنگ اقتصادی برشمرد و افزود: باید پذیرفت عده ای منفعت طلب و تحت تأثیر دشمنان خارجی و خائن های داخلی، خواستار رشد و آرامش برای کشور نیستند به همین دلیل مجلس به دنبال گره گشایی از کار تولیدکنندگان و مدیران اجرایی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان در مجلس به دنبال حل مسائل به صورت اساسی و سیستمی هستند، گفت: به سهم خود قول می دهم که پیگیر بند الف قانون انتزاع در جلسات سران قوا باشم تا به نتیجه برسد.

وی تاکید کرد: با همه سختی های ایجاد شده ازسوی تحریم ها، امکان اصلاح مسائل کشور وجود دارد و در ماه های پیش رو آرامش به حوزه تولید و اقتصاد باز خواهد گشت.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: به عنوان نماینده مردم تلاش می کنیم قبل از هر تصمیم حرف مردم و مسئولان قوه مجریه را بشنویم و بدون شنیدن حرف دوستان تصمیمی نگیریم. درواقع قانونی را وضع کنیم که زمینه اجرایی شدن آن وجود داشته باشد چراکه اگر خلاف این اتفاق بیفتد یعنی خودمان اولین قانون شکن ها هستیم؛ بنابراین گزارش، اجرای قانون متمرکز واگذاری اختیارات به وزارتخانه جهاد کشاورزی بر اساس قانون مجلس، حذف یارانه از واردات نهاد های دامی و دادن یارانه به انتهای زنجیره تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، توسعه آبزیان در کشور با توجه به ظرفیت فوق العاده شمال و جنوب کشور و… ازجمله موضوعاتی بود که از سوی تولید کنندگان و صنعتگران در این نشست مطرح شد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 40739

به "مجلس به دنبال گره گشایی از کار مدیران اجرایی و تولیدکنندگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس به دنبال گره گشایی از کار مدیران اجرایی و تولیدکنندگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید