محاصره 4 هزار نفر در ایست گیپسلند استرالیا

به گزارش مجله کامپیوتر، چهار هزار نفر در یک شهر ساحلی در استرالیا در محاصره آتش گرفتار شده اند و مسئولان از آن ها خواستند برای نجات خود به دریا پناه ببرند.

محاصره 4 هزار نفر در ایست گیپسلند استرالیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آتش سوزی وسیع در ایالت ویکتوریای استرالیا همچنان در حال گسترش بوده و به دلیل وزش باد به شهر ساحلی ایست گیپسلند نزدیک می گردد.

به نوشته وبگاه دیلی میل آتش تقریبا این شهر ساحلی را احاطه نموده و حدود چهار هزار نفر در آن گیر افتاده و راه فرار ندارند.

بر این اساس، مسئولان از ساکنان ایست گیپسلند خواستند که ضمن تجمع در ساحل، جلیقه های نجات بر تن نمایند و در صورت رسیدن آتش به ساحل، در دریا شناور منتظر یاری بمانند.

به نوشته دیلی میل، شدت آتش در این منطقه به قدری زیاد است که آسمان تمام شهر به رنگ قرمز درآمده و ساکنان آن از بارش خاکستر های داغ و شنیده شدن صدای مهیب و غرش مانند پیشروی آتش خبر می دهند.

آژیر های هشدار و شرایط اضطراری به صورت ممتد در ایست گیپسلند نواخته شده و حریق تا کنون 72 هزار هکتار از زمین های این شهر را به کام خود فرو برده است.

شهروندان استرالیایی به قایق ها و ساحل دریا پناه برده اند

آتش سوزی همچنین برق تمام منطقه و سرویس های مخابراتی از جمله تلفن ثبات و همراه را قطع نموده است.

گرفتار شدن چهار هزار نفر در ایست گیپسلند در حالی است که مسئولان استرالیا پیشتر به آن ها هشدار داده بودند باقی ماندن در خانه هایشان به مثابه خودکشی است و باید هرچه سریعتر تا زمانی که فرصت بود منطقه را ترک نمایند.

از سوی دیگر مقامات محلی امروز در نقاط مختلف جنوب استرالیا درخصوص وقوع نوعی از صاعقه که به صاعقه خشک معروف است و می تواند بر وسعت آتش سوزی ها اضافه کند، هشدار داده اند.

این نوع از صاعقه زمانی رخ می دهد که حرارت و دمای بالای هوا موجب تشکیل طوفان گردد، اما قطرات باران از شدت گرمای هوا پیش از رسیدن به زمین تبخیر شوند.

آتش سوزی هایی که از چند ماه پیش در استرالیا شروع شد، تا به امروز نزدیک به 5 میلیون هکتار از جنگل ها و اراضی این کشور را سوزانده، 10 نفر را کشته و بیش از 950 خانه را ویران نموده است. در این میان ایالت نیو ساوث ولز بیشترین خسارت را دیده و 850 واحد از خانه های تخریب شده در این ایالت قرار داشته است.

آسمان قرمز و تیره شهر ایست گیپسلند همزمان با نزدیک شدن آتش

بعضی شهروندان استرالیایی در حال آب پاشی روی منازل خود هستند

تصویری که یکی از شهروندان بعد از سوار شدن بر قایق از شهر گرفته است

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19929

به "محاصره 4 هزار نفر در ایست گیپسلند استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاصره 4 هزار نفر در ایست گیپسلند استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید