مراسم 22 بهمن به صورت نمادین و خودرویی برگزار می گردد ، در چند مرحله باید به دنبال واکسیناسیون برویم

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهور با اشاره به مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: درباره مراسم 22 بهمن که سال جاری باید با شرایط خاصی باید برگزار گردد، تصمیم گرفتیم عمدتاً به صورت نمادین و خودرویی و موتوری برگزار گردد.

مراسم 22 بهمن به صورت نمادین و خودرویی برگزار می گردد ، در چند مرحله باید به دنبال واکسیناسیون برویم

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، حجّت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، صبح امروز (شنبه 27 دی ماه) در جلسه ستاد ملّی مبارزه با کرونا، با تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: پیامبر اگر هیچ معجزه ای نداشت جز تربیت دو نفر، یعنی علی بن ابی طالب و فاطمه بنت رسول، همین برای رسالت و عظمت و اتصال پیامبر به آسمان کافی بود و واقعاً این دو نمونه جزو معجزات بزرگ پیامبر بزرگ الشأن اسلام است.

وی ادامه داد: فاطمه اطهر همان کسی است که فرزندانی چون امام حسن(ع) را تربیت کرد که باعث وحدت امت و نجات و صلح امت شد و امام حسین(ع) را تربیت کرد که باعث نجات دین از انحراف شد. همچین شیرزن کربلا و حضرت ام کلثوم را تربیت کرد که هر دو بیانگر حادثه کربلا هستند و توانستند حقیقت را برای مردم دنیا آشکار سازند. ان شاءالله همه پیرو راه پیامبر و فاطمه(س) باشیم.

رئیس جمهور ادامه داد: در این ایام که عزاداری برای ما به عنوان یک سنت اجرا می گردد سال جاری همه ما موظف هستیم در کنار این مستحب بزرگ یک واجب بزرگ را مراعات کنیم که رعایت پروتکل هاست و بدانیم روح ائمه زمانی شاد می گردد که ما به وظیفه شرعی مان عمل نموده باشیم. امروز هم حفظ حیات خودمان و هم حیات دیگران بر ما واجب است.

رئیس جمهور درباره شرایط کرونا در کشور گفت: خوشحالیم که هم از لحاظ مرگ و میر و هم ابتلا در شیب

متناسبی قرار گرفته ایم. بیش از یک هفته است که در راستا مرگ دو رقمی قرار گرفته ایم. این برای ما افتخارآمیز است، اگرچه این تعداد فوتی هم زیاد است و ان شاءالله روزی برسد که به نقطه صفر برسیم. در عین حال کار بسیار بزرگی را شاهد هستیم. کادر درمان ما کار بزرگی را انجام داده و از همه مهم تر خود مردم که همه پروتکل ها را رعایت کردند و کار بزرگی انجام گرفته است.

روحانی با بیان اینکه امروز بخشی از کشور شرایط آبی و بخشی دیگر شرایط زرد دارد و شرایط نسبتاً متناسبی دارند، گفت: این به مفهوم آن نیست که ما پروتکل ها را ضعیف رعایت کنیم. همه بازگشایی ها در صورتی مفید است که توأم با دقت باشد. اگر پروتکل ها ضعیف بگردد یا فکر کنیم کرونا تمام شده، باز هم گرفتار و وارد فاز بعدی می شویم.

وی ادامه داد: در این یازده ماه دیدیم که آغاز کرونا فراز و نشیب داشت؛ گاهی اوج گرفت و گاهی پایین می آمد. هرجا مردم مراعت کردند توانستیم کنترل کنیم و هرجا رعایت پروتکل ها مورد تردید قرار گفت دچار مسائل زیادی شدیم.

روحانی، رعایت پروتکل ها از سوی مشاغل را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر هم جایی مراعات نگردد برخورد شدید صورت می گیرد و آن واحد پلمپ می گردد. در مسائل اداری هم تقریباً مراعات می گردد؛ آنجایی که ضروری است به بعضی ادارات می گوییم کارها را به شکل دورکاری انجام دهند یا با یک سوم و دو سوم نیرو یا نصف نیرو، ادارات کار نمایند.

وی ادامه داد: در آموزش هم اگرچه به آموزش نوجوانان و جوانان لطماتی وارد شد، امّا به خاطر حفظ جان مردم آموزش حضوری تقریباً به حالت تعطیلی درآمده است. درواقع همه این اقدامات را انجام داده ایم.

رئیس ستاد ملّی مبارزه با کرونا با اشاره به شرایط مراکز فرهنگی و مذهبی از جمله نماز آدینه، سینما و تئاتر گفت: این مراکز را گاهی گفته ایم با رعایت پروتکل ها می توانند باز باشند و گاهی هم آن ها را تعطیل نموده ایم. اکنون در شرایطی هستیم که ما در لبه قرار داریم و باید خیلی مراعات کنیم. همه این مراکز می توانند باز بشوند به شرط اینکه صددرصد پروتکل ها را رعایت کنیم. اگر مقداری رعایت نکنیم باز هم دچار مشکل می شویم. این از موارد حاشیه دار است و کاملاً باید مراقب باشیم.

وی اضافه نمود: گزارش داده شده که در بعضی شهرها، برای مراسم دینی یا گردشگری همه ضوابط مراعات نشده و این واقعاً جای نگرانی دارد.

روحانی، رعایت پروتکل های بهداشتی در ترددها و اجتماعات را مورد تأکید قرار داد و گفت: ایّام کنونی ایّام عزاست و بعد هم ایّام میلاد حضرت زهرا(س) و بعد هم جشن های رجب و شعبان را داریم. در واقع ماه بعد ماه عروسی است. در این ایّام، تردد مردم چه در درون شهر چه بیرون شهر باید با رعایت کامل پروتکل ها باشد. در اینجا هم ما باز در لبه قرار داریم و اگر رعایت نگردد باز دچار مشکل می شویم.

وی، نگرانی وزیر بهداشت از احتمال وقوع موج چهارم کرونا در صورت جدی نگرفتن پروتکل ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: وقتی مسئولان اظهار نگرانی می نمایند یعنی نگرانی وجود دارد. چند هفته دیگر باز ممکن است با پر شدن تخت ها و بعد هم خدای نانموده آرامستان ها روبرو شویم.

روحانی با اشاره به مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: درباره مراسم 22 بهمن که سال جاری باید با شرایط خاصی باید برگزار گردد، تصمیم گرفتیم عمدتاً به صورت نمادین و خودرویی و موتوری برگزار گردد که مصوبه آن ابلاغ می گردد و باید به دقت اجرا گردد که هم مراسم داشته باشیم هم به گونه ای نباشد که مسئله ای برای مردم و جمع ما اتفاق بیفتد.

وی، بحث های صورت گرفته درباره واکسن را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما در چند مرحله باید به دنبال واکسیناسیون برویم؛ مرحله اول در زمستان است. تمام کوشش ما این است که واکسیناسیون در سال 99 انجام گردد. کادر درمان و کسانی که شرایط پرخطر هستند سال جاری، نه در سال 1400 از واکسن استفاده نمایند. در سال 1400 هم واکسن های دیگری داریم.

روحانی با بیان اینکه ممکن است واکسن کواکس به اواخر سال جاری برسد، گفت: واکسن های دیگری را خریده ام که آن ها هم می رسند. یک واکسن دیگر را هم به صورت مشترک با یک کشور دیگر داریم تهیه می کنیم به اسم واکسن پاستور که به بهار سال آینده می رسد.

وی ادامه داد: دو واکسن دیگر فراوری داخل وجود دارد که تست بالینی آن ها انجام می گردد و به تابستان سال آینده می رسد.

رئیس جمهور توضیح داد: حتی اگر واکسن هم در اختیار باشد و واکسیناسیون هم صورت بگیرد، ما برای یک برهه ای همچنان باید پروتکل ها را مراعات کنیم چون آثار واکسن ها هنوز معلوم نیست و باید روشن گردد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 49645

به "مراسم 22 بهمن به صورت نمادین و خودرویی برگزار می گردد ، در چند مرحله باید به دنبال واکسیناسیون برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم 22 بهمن به صورت نمادین و خودرویی برگزار می گردد ، در چند مرحله باید به دنبال واکسیناسیون برویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید