مرزبان: مدیران پرسپولیس به دنبال عکس دریافت با جام هستند، استقلال بزرگترین آسیب را از مدیران سیاسی خورد

به گزارش مجله یک کامپیوتر، مربی پیشین پرسپولیس اعتقاد دارد مدیران این باشگاه به دنبال خودنمایی هستند و می خواهند وانمود نمایند که خودشان به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده اند.

مرزبان: مدیران پرسپولیس به دنبال عکس دریافت با جام هستند، استقلال بزرگترین آسیب را از مدیران سیاسی خورد

علیرضا مرزبان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره صعود تیم فوتبال پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: عظیمترین مزیت تیم، برخورداری از ثبات است. موضوع از زمانی رشد کرد که برانکو و کریم باقری، به این نتیجه رسیدند تغییرات زیاد به پرسپولیس ضربه می زند و بازیکنان باید با یکدیگر هماهنگ شوند. تصمیمات استراتژیک و بلندمدتی گرفته شد و بازیکنان باکیفیتی به پرسپولیس اضافه شدند که چند سال کنار هم بازی می نمایند. باقری در آلمان درک کرد تیم به ثبات و اتحاد احتیاج دارد و بازیکنان باید برای هم ارزش قائل باشند. نقش او در این پیروزیت ها خیلی پُررنگ است.

گل محمدی کار را با تاکتیک های قبلی ادامه داد

وی ادامه داد: پس از برانکو، کالدرون در راستا او حرکت کرد و با نتایج خوبی که گرفت، پرسپولیس را به صدر جدول رساند. کالدرون با ضعف مدیریت از باشگاه جدا شد و یحیی گل محمدی آمد. او به ثبات احتیاج داشت و در اولین قدم، کادر فنی خیلی خوبی را که به آن اعتماد داشت، به پرسپولیس آورد. یحیی کار را با همان بازیکنان و تاکتیک ادامه داد که هوش بالایی می خواست. تغییرات عظیم باعث بر هم خوردن نظم تیمی و اخلاقی می شود و این موضوع می توانست به پرسپولیس ضربه بزند. ترابی، علیپور و بیرانوند پس از قهرمانی لیگ برتر از پرسپولیس جدا شدند و تیم با ترکیب جدیدی وارد مسابقات آسیایی شد.

نقش باقری و حسینی را نباید فراموش کنیم

مربی پیشین پرسپولیس با تمجید از بازیکنان جدید این تیم اظهار داشت: بازیکنان جدید خیلی زود با تیم هماهنگ شدند و نباید نقش باقری و سیدجلال حسینی را در این زمینه فراموش کنیم. آنها در نظم دادن و انتقال حس خوب به بازیکنان جدید نقش مهمی دارند و انگیزه خوبی در بازیکنان بیدار کردند تا پرسپولیسی ها احساس امنیت نمایند و بفهمند می توانند بدون اشتباه بازی نمایند. فوتبال ما از امارات، عربستان، قطر و ازبکستان بالاتر است و نتایج خوبی در جام جهانی گرفتیم. یحیی این موضوع را به بازیکنان منتقل کرد که ما بازیکنان بهتری داریم و آنها با شهامت بالایی بازی کردند.

استفاده از نعمتی در دفاع راست، پیروزیت عظیم پرسپولیس بود

مرزبان درخصوص عملکرد هجومی سرخپوشان به خبرنگاران گفت: با خروج ترابی و علیپور، نقش وحید امیری و بشار رسن در چپ و راست زمین پُررنگ تر شد و آنها آزادی بیشتری به سمت جلو داشتند. در این سیستم یک مهاجم هدف حذف شده بود. آل کثیر جلو بازی می کرد و نباید حتماً رو به عقب کار می کرد و تیم از لحاظ دفاعی خیلی خوب تنظیم شده بود. دو هافبک دفاعی ما در توپ گیری فوق العاده فعال بودند و نقش زیادی در پیروزیت تیم داشتند. استفاده از نعمتی در دفاع راست، پیروزیت عظیم پرسپولیس بود و پهلوان هم نقش خیلی خوبی ایفا کرد.

به تیم تبریک می گویم که با این مدیریت ضعیف، به پیروزیت رسید

وی با بیان اینکه پرسپولیسی ها از روز اول حس خیلی خوبی داشتند، گفت: بچه ها این حس را منتقل می کردند که می توانند به فینال صعود نمایند. این پیروزیت نتیجه همکاری بازیکنان، کادر فنی، کادر پزشکی و تدارکات تیم بود و رسانه ها هم با حمایتی که داشتند، اجازه ندادند حاشیه ها وارد پرسپولیس شود. نقش مدیران اما فوق العاده ضعیف بود و باید به بازیکنان و مربیان تبریک بگویم که با وجود مدیریت ضعیف، با این نتیجه عظیم رسیدند. آنها خودشان را مدیران باشگاه جدا و برای شرافت کاری خودشان بازی کردند.

نویدکیا درک فوتبالی و تاکتیکی بالایی دارد

مربی پیشین سپاهان درخصوص عملکرد این تیم در لیگ قهرمانان آسیا گفت: با حضور محرم نویدکیا و محمدرضا ساکت در سپاهان، این احساس ایجاد شد که این تیم می تواند به روزهای طلایی خود بازشود. محرم درک فوتبالی و تاکتیکی بالایی دارد و از لحاظ شخصیتی، از ارزش زیادی در اصفهان برخوردار است. او می تواند خیلی روراست با بازیکنان حرف بزند و تیم را متحد کند. نویدکیا از روز اول گفت می خواهد سپاهان را بهتر بشناسد و کوشش می نماید لیگ قهرمانان آسیا را برای آماده سازی تیمش برای فصل آینده تدارک ببیند.

مطمئنم سپاهان در فوتبال ایران هم مدعی خواهد بود

مرزبان با بیان اینکه در نظر دریافت لیگ قهرمانان آسیا به عنوان دیدارهای محبت آمیز، حق طبیعی محرم بود، توضیح داد: سپاهان در مسابقات بی نظیر بازی کرد. نویدکیا کارشناسی نموده که نقاط قوت و ضعف سپاهان کجاست. من به این کادر فنی اعتماد دارم و معتقدم با همکاری ساکت می توانند تیمی را سازماندهی نمایند که مدعی قهرمانی باشد. محرم عملکرد پیروزی در لیگ قهرمانان آسیا داشت و مطمئنم در فوتبال ایران نیز همین شرایط را خواهد داشت.

استقلال عظیمترین آسیب را از مدیران سیاسی اش خورد

وی با تمجید از شاگردان مجید نامجومطلق به خبرنگاران گفت: عظیمترین آسیب استقلال از مدیران جنجالی و سیاسی خودش رقم خورد. آنها اهداف خود را تعقیب می کردند و حق تیم اصلاً برای شان مهم نبود. تیم با وجود اینکه دچار تغییر سرمربی شد، چند ملی پوش خیلی خوب داشت و بازی های زیبایی به نمایش گذاشت. حذف این تیم به جایی برمی شود که باید یک پنالتی به سودش اعلام می کردند و استقلال لیاقت صعود به یک مرحله بعد داشت. استقلال فوتبال خیلی خوبی بازی کرد و کادر فنی این تیم می تواند به کارش افتخار کند. مدیران استقلال جز ضربه زدن به تیم، کار دیگری نکردند و با وجود این اشتباهات عظیم، کادر فنی و بازیکنان عملکرد بسیار خوبی داشتند.

رحمتی در دوران بازیگری هم مانند یک مربی فکر می کرد

کارشناس فوتبال کشورمان که سابقه سرمربیگری پدیده مشهد را دارد، درخصوص سرانجام کار شهر خودرو در لیگ قهرمانان آسیا بدون کسب امتیاز مطرح کرد: مهدی رحمتی در دوران بازیگری هم مانند یک مربی فکر می کرد. او بازیکن باکیفیتی بود و سیستم های مختلف فوتبال جهان را می شناسد. رحمتی می تواند مربی پیروزی باشد و شهر خودرو با وجود بازیکنان خوبی که از دست داد، نمایش فوق العاده ای داشت. شهر خودرو در حال بازسازی است و رحمتی کادر فنی خوبی دارد. امیدوارم این تیم همین بازی ها را در لیگ برتر ایران به نمایش بگذارد و پیروز شود.

به جای اینکه رقیب باشیم، می خواهیم دشمن یکدیگر باشیم

مرزبان در خصوص اینکه گفته می شود بعضی از مدیران داخلی به AFC بابت محرومیت آل کثیر و ممنوعیت استفاده از بازیکنان جدید پرسپولیس گزارش داده اند، گفت: این دشمنی میان تیم هایی که یکدیگر را درک نمی نمایند و حاضر نیستند با هم زندگی نمایند، در تمام جهان وجود دارد. طرفداران همین گونه هستند و احترام میان مردم از بین رفته است. بعضی افراد در باشگاه ها هم به این جنجال ها دامن می زنند. ما مردم بافرهنگی داریم، اما به جای اینکه رقیب داشته باشیم، کاری می کنیم دشمن داشته باشیم.

اتفاق آل کثیر مدیریت می شد، چنین جنجالی به وجود نمی آمد

وی گفت: مدیریت باشگاه پرسپولیس باید حساس تر مسئله آل کثیر را پیگیری می کرد. آن موقع چرا اعضای هیئت مدیره کاری نکردند؟ تعیین بود بعضی کوشش می نمایند محرومیت آل کثیر را جلو ببرند و مدیران پرسپولیس باید با جمع آوری مدارک و برگزاری نشست، کار را پیگیری می کردند؛ نه اینکه کار را به قضا و قدر بسپرند و چند ساعت قبل از بازی حکم محرومیت بیاید. اگر این موضوع به خوبی مدیریت می شد، چنین جنجالی برای ما و فوتبال آسیا رخ نمی داد.

مدیران پرسپولیس به دنبال عکس دریافت با جام هستند

مربی پیشین پرسپولیس با انتقاد از مدیران این باشگاه گفت: مدیران پرسپولیس به جای آرامش دادن به بازیکنان و طرفداران و حل مسائل اقتصادی و حاشیه ای، به دنبال عکس دریافت با جام هستند و به گونه ای وانمود می نمایند که انگار آنها پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسانده اند. آنها هیچ نقشی در این پیروزیت نداشتند و ما باید برچسب محرومیت آل کثیر را به پشت پیراهن این مدیران بچسبانیم. می توانیم قهرمان باشیم، اما باید با رقیب مانند قهرمان رفتار کنیم و به شخصیت یکدیگر احترام بگذاریم. ما می توانیم تیم مان را بیشتر از هر تیم دیگری دوست داشته باشیم، اما باید قدرت پذپرش انتقاد را داشته باشیم و اجازه اهانت نداریم. فوتبال، انسان ها را در جامعه به هم نزدیک می نماید و می تواند پیغام آور شادی باشد.

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 42030

به "مرزبان: مدیران پرسپولیس به دنبال عکس دریافت با جام هستند، استقلال بزرگترین آسیب را از مدیران سیاسی خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزبان: مدیران پرسپولیس به دنبال عکس دریافت با جام هستند، استقلال بزرگترین آسیب را از مدیران سیاسی خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید