معرفی جاذبه های گردشگری ایران به مردم کشورهای همسایه در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در سالی که گذشت گردشگری ایران رشد خوبی را تجربه کرد و امیدواریم این روند در امسال ادامه داشته باشد.

معرفی جاذبه های گردشگری ایران به مردم کشورهای همسایه در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 98 در دیدار با دریا اورس سفیر ترکیه در ایران اضافه نمود: ایران دارای تنوع آب و هوایی، طبیعت، تاریخ، امکانات بهداشتی و درمانی و اماکن مذهبی و زیارتی است و می تواند مقصد خوبی برای گردشگران با سلایق مختلف باشد.

او توضیح داد: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری رشد خوبی را داشته و منجر به افزایش تعداد هتل ها در ایران شده است، همچنین بوم گردی ها در مناطق مختلف ایران راه اندازی شده و پذیرای گردشگران هستند.

معاون رئیس جمهوری تأکید کرد: معرفی و شناساندن جاذبه های گردشگری ایران به مردم جهان و به ویژه مردم کشورهای همسایه در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است.

مونسان اضافه نمود: صنایع دستی متنوع و زیبای ایران مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، ما کوشش کردیم صنایع دستی را با حفظ اصالت، کیفیت و زیبایی، کاربردی کنیم.

همچنین دریا اورس سفیر ترکیه در ایران در این دیدار گفت: اراده ترکیه در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران همواره قوی بوده است.

او توضیح داد: در ایران ظرفیت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد و با کاهش موانع و مسائل، بدون شک سرمایه گذاران ترکیه علاقه مند به حضور در بازار مالی ایران خواهد بود.

اورس اضافه نمود: سال گذشته ورود گردشگران ایرانی به ترکیه با 18 تا 20 درصد کاهش همراه بود، این در حالی است که وزارت گردشگری ترکیه هدف گذاری خود را برای سال 2019، 40 میلیون گردشگر قرار داده است.

سفیر ترکیه در ایران گفت: گردشگری باعث شناخت واقعی و به دور از کج بینی های مردم کشورها از یکدیگر می گردد، مردم ترکیه شناخت کافی از زیبایی ها و جاذبه های ایران ندارند و این خلأ باید با استفاده از تبلیغات مناسب رفع گردد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7845

به "معرفی جاذبه های گردشگری ایران به مردم کشورهای همسایه در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه های گردشگری ایران به مردم کشورهای همسایه در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید