مقام اروپایی: در وین به نقطه ای رسیده ایم که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود

به گزارش مجله یک کامپیوتر، یک مقام اروپایی گفت که مذاکرات کنونی در وین اتریش درباره برجام به نقطه ای رسیده است که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود.

مقام اروپایی: در وین به نقطه ای رسیده ایم که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام اروپایی گفت که انتظار دارد مذاکرات در وین برای چند روز دیگر ادامه یابد و سپس دو هیئت مرتبط به خانه باز می گردند تا با پایتخت های خود برای دستورالعمل بیشتر رایزنی نمایند.

خبرنگار نشریه پولتیکیو با ادامه نقل قول از این مقام اروپایی نوشت که این مقام ادامه داد: به نقطه ای رسیده ایم که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می گردد.

این مقام اضافه نمود: حمله به نطنز و تصمیم بعدی ایران برای شروع غنی سازی 60 درصد در بحبوحه گفت وگوهای هفته پیش و هفته جاری باعث شد که این دو موضوع مذاکرات را اندکی سخت تر کند اما در همان زمان، این موضوع مذاکرات را مهم تر و ضروری تر نموده است.

وی درباره مذاکرات کنونی در وین اتریش میان اعضای برجام و ایران گفت: دقیقا نمی دانم آنها چقدر (با رسیدن به توافق) فاصله دارند اما موضوع این است که نسبت به هفته گذشته نزدیک تر هستیم.

این مقام اروپایی گفت: اگر این موضوع توسط تحقیق مستقلی ثابت گردد چیزی که روز یکشنبه در نطنز رخ داد حمله ای متعمدانه بود، ما آن را محکوم می کنیم. این بسیار غیرمسئولانه بوده و اقدامی با انگیزه سیاسی علیه مذاکرات وین به شمار می آید و اگر تایید مستقلی در این باره داشته باشیم، آن را محکوم می کنیم.

در ادامه رایزنی های هیأت های ایران و 1+4 در وین، صبح امروز (آدینه) رؤسای سه هیأت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در جلسه ای مشترک با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره نماینده کشورمان، ملاقات و گفت وگو کردند.

علاوه بر این، امروز نشست دیگری بین عراقچی و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار گردید.

قرار است عصر امروز نشست های جداگانه ای بین عراقچی و رؤسای هیأت های روسی و چینی برگزار گردد.

در پی برگزاری نشست دیروز (پنجشنبه) کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

از سه شنبه تا به امروز، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره نماینده کشورمان با روسای هیأت های چینی و روسی و همچنین انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و گفت وگو نموده است.

عراقچی سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار گردد که به دایل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشیت در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

.

تور تایلند: تور تایلند ارزان قیمت، تور سامویی، تور پوکت، پاتایا، بانکوک، چیانگ مای، کرابی را با ما تجربه کنید.

آموزشگاه ما: آموزشگاه ما | آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 55492

به "مقام اروپایی: در وین به نقطه ای رسیده ایم که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام اروپایی: در وین به نقطه ای رسیده ایم که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید