مهر تأیید بر آزادی مرد اعدامی

به گزارش مجله کامپیوتر، مرد معتاد که برای بستری کردن دوستش در کمپ، ناخواسته او را به قتل رسانده بود، بعد از 12 سال با رضایت اولیای دم از کابوس اعدام رهایی یافت.

مهر تأیید بر آزادی مرد اعدامی

به گزارش ، رسیدگی به این پرونده از شامگاه 11 آبان سال 87 و با گزارش قتل پسر جوانی در یکی از بیمارستان های پایتخت شروع شد.

برادر آرمان که او را به بیمارستان منتقل نموده بود، در تحقیقات گفت: داخل خانه بودم که یکی از دوستانم آمد و گفت یک نفر خونین در خیابان اتابک افتاده است که خیلی شبیه به برادر تو است. بلافاصله به آدرسی که دوستم گفته بود رفتم و با بدن خونین برادرم آرمان روبرو شدم.

درحالی که هویت عامل قتل معین نبود، کارآگاهان جنایی به تحقیقات میدانی پرداختند. در تحقیقات از شاهدان و اهالی محل، مرد جوانی سرنخ اصلی را به تیم جنایی داد و بدین ترتیب هویت متهم برملا شد. او گفت: هوشنگ، یکی از دوستانم که معتاد است به سراغم آمد و گفت با یک نفر در خیابان اتابک درگیر شده و او را با چاقو زده است. بعد گفت برو محل و سر و گوشی آب بده، ببین زنده است یا نه. من هم خودم را به محل حادثه رساندم و مأموران اورژانس را دیدم که در حال گذاشتن جسد داخل آمبولانس بودند. به سراغ هوشنگ رفتم و او را به خانه خواهرش رساندم، بعد از آن دوباره هوشنگ به سراغم آمد و چاقویی را که با آن قتل را مرتکب شده بود داخل شمشاد های پشت بیمارستان انداختیم. از آن به بعد دیگر از هوشنگ خبر ندارم.

در ادامه آنالیز ها معین شد که هوشنگ تهران را ترک نموده، اما چند روز بعد از قتل مرد جوانی به پلیس شهرستان آمل رفت و مدعی شد که در پایتخت قتل انجام داده، اما به خاطر عذاب وجدان خودش را معرفی نموده است.

هوشنگ در تحقیقات گفت: شب حادثه به سراغ آرمان رفتم تا او را به کمپ ترک اعتیاد ببرم. اما مقاومت کرد و باهم دعوایمان شد، خیلی از دست او عصبانی شدم و چاقویی که همراهم بود را بیرون آوردم تا به دستش بزنم شاید بترسد. اما در این گیر و دار چاقو به قفسه سینه اش خورد و آرمان روی زمین افتاد. قصد کشتن او را نداشتم و از اتفاقی که افتاده پشیمانم. با اعتراف متهم جوان و تکمیل تحقیقات پرونده او برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. باتوجه به درخواست قصاص اولیای دم که پدر آرمان بود، حکم قصاص صادر شد و پرونده برای تأیید حکم به دیوانعالی کشور ارسال شد.

در حالی که هوشنگ در زندان به سر می برد، دست از کار های خلافش برنداشت. هوشنگ داخل زندان اقدام به کلاهبرداری کرد و خیلی زود راز کلاهبرداری های او از داخل زندان برملا شد و جرم دیگری به جرایم متهم اضافه شد. اما قتل آرمان تنها جنایتی نبود که او درپرونده داشت و سال 92 در نزاع دسته جمعی داخل زندان یکی از زندانیان را کشت. هوشنگ به خاطر این جرم نیز در دادگاه کیفری استان البرز محاکمه و به سه سال حبس محکوم شد.

با گذشت سال ها از این پرونده در حالی که اولیای دم برای اجرای حکم قصاص حاضر نمی شدند هوشنگ همچنان بلاتکلیف در زندان به سر می برد تا اینکه باتوجه به ماده 612 و 421 قانون مجازات اسلامی درخواست مشخص تکلیف پرونده اش را داشت.

در حالی که قضات در حال آنالیز درخواست زندانی بودند دو برادر آرمان به دادسرا رفته و خواستار قصاص قاتل برادرشان بعد از گذشت بیش از 10 سال شدند.

یکی از اولیای دم گفت: قبل از کشته شدن آرمان، مادرم فوت نموده بود و به همین دلیل تنها اولیای دم پدرم بود. اما 9 ماه پس از این جنایت، پدرم نیز فوت کرد و من و برادرم اولیای دم آرمان شدیم. حالا خواستار قصاص هستیم.

ر حالی که اولیای دم درخواست قصاص داشتند، جلسات صلح و سازش برگزار گردید و در نهایت دو برادر از قصاص عامل جنایت به خاطر رضای خدا گذشت کردند. باتوجه به اینکه بیش از 12 سال است که هوشنگ در زندان به سر می برد نامه آزادی متهم صادر شد و او بزودی از زندان آزاد می گردد.

منبع: ایران

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 36567

به "مهر تأیید بر آزادی مرد اعدامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهر تأیید بر آزادی مرد اعدامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید