موافقت واشنگتن با توافق 350 میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی به ریاض

به گزارش مجله کامپیوتر، نهاد وابسته به پنتاگون در یک نامه به کنگره خبر داده که وزارت خارجه آمریکا موافقت خود را برای اجرای توافق 350 میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی واشنگتن به ریاض اعلام نموده است.

موافقت واشنگتن با توافق 350 میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی به ریاض

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا وابسته به پنتاگون از موافقت وزارت خارجه این کشور با توافق درخواستی 350 میلیون دلاری عربستان سعودی برای ارائه خدمات امنیتی اطلاع داد.

به گزارش رویترز، یک نهاد وابسته به پنتاگون که مسئول امور مربوط به فروش تسلیحات و یاری های نظامی آمریکا به دیگر کشورها است، اطلاع داده که وزارت خارجه آمریکا موافقت خود را برای اجرای توافق 350 میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی واشنگتن به ریاض اعلام نموده است.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا در این نامه گفت، دولت عربستان سعودی خواهان ادامه ارائه خدمات امنیتی برای 5 سال آینده و تصویب توافق 350 میلیون دلاری آمریکا در این باره شده است.

طبق گزارش رسانه های غربی، در صورت تصویب نهایی این توافق و عدم مخالفت کنگره آمریکا، عربستان سعودی هزینه های مربوط به پرسنل، ارتباطات، آموزش و دیگر مخارج را متقبل خواهد شد.

در نامه آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا آمده است که تصویب این توافق برای عربستان سعودی برای مقابله با تهدیدات منطقه ای بازدارندگی ایجاد خواهد نمود.

دولت های دموکرات و جمهوری خواه در آمریکا در سالیان گذشته همیشه با فروش تسلیحات به عربستان سعودی موافقت نموده و بدون توجه به سیاست خارجی مداخله گرانه و جنگ طلبانه ریاض در مسائل منطقه از قبیل یمن، به این فروش تسلیحات ادامه داده اند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46262

به "موافقت واشنگتن با توافق 350 میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی به ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت واشنگتن با توافق 350 میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی به ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید