موج اول آنفلوآنزا در کرمانشاه فروکش نموده است

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/کرمانشاه یک مسئول در مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از فروکش کردن موج اول بیماری آنفلوآنزا در این شهرستان اطلاع داد.

موج اول آنفلوآنزا در کرمانشاه فروکش نموده است

بهمن خدادادیان امروز(سوم دی)در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه موج اول شیوع آنفلوانزا در شهرستان کرمانشاه فروکش نموده، گفت: هم اکنون مراحل انتهایی موج اول شیوع آنفلوانزا در شهرستان کرمانشاه را داریم.

وی اضافه نمود: خوشبختانه در چهار روز گذشته تعداد بستریان مرتبط با آنفلوانزا در شهرستان کرمانشاه خیلی کم شده و به جرات میتوان گفت موج اول آنفلوآنزا در شهرستان کرمانشاه فروکش نموده است.

خدادادیان ادامه داد: آنفلوآنزای شایع شده در کرمانشاه و دیگر نقاط کشور از نوع H1N1 بود که ویروس آن تهاجمی تر از انواع دیگر بیماری است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه اپیدمی آنفلوآنزا در شهرستان کرمانشاه نداشتیم، گفت: چندمورد فوتی بر اثر این بیماری داشتیم که همه آنها بیماری زمینه ای داشتند.

کاکاوندی کارشناس آنفلوانزای مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه نیز در این نشست از آنفلوآنزا به عنوان یک بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفسی یاد کرد و اضافه نمود: این بیماری سه نوع B، A و C دارد که نوع A قدرت بیماری زایی بیشتری دارد.

وی ادامه داد: ویروس آنفلوآنزای H1N1 خیلی راحت به دیگران منتقل می گردد و در افراد با سیستم ایمنی ضعیف، بیماران قلبی، افراد دیالیزی ، خانم های باردار و... می تواند خطرناک باشد.

وی اضافه نمود: ویروس H1N1 تا چهار درصد احتمال خطر دارد، لذا خیلی بیماری خطرناکی نیست و در حالت معمول بیمار نیازی هم به مراجعه به پزشک ندارد و ظرف چند روز خودبخود بهبودی حاصل می گردد.

کاکاوندی گفت: از زمان آغاز آنفلوانزا از اوایل مهر 793 نفر در شهرستان کرمانشاه بستری شدند که از 136 نفر نمونه گیری به عمل آمد که نتیجه آزمایش 69 نفر بیش از 50 درصد مثبت بود.

وی ادامه داد: 163 دانش آموز در شهرستان کرمانشاه به دلیل آنفلوانزا در بیمارستان ها بستری شدند که خوشبختانه تمامی این دانش آموزان بهبودی کسب کردند.

وی ادامه داد: 41 نفر از افراد بستری شده به دلیل آنفلوانزا زنان باردار بودند که همگی آنها بهبود پیدا کردند.

وی در ادامه رعایت نکات بهداشتی را جهت جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا به شهروندان توصیه کرد و اضافه نمود: بیماری به وسیله عدم رعایت نکات بهداشتی به سادگی به وسیله مخاط چشم، دهان و بینی قابل انتقال است.

وی سپس اشاره ای هم به علائم شیوع آنفلوانزا داشت و اضافه نمود: بیماری با تب آغاز و بدن درد، سردرد، سرفه در ادامه پدیدار می گردد، ضمن اینکه بیماری در بچه ها زیر 12 سال ممکن است به صورت علائم گوارشی مثل دل درد، دل پیچه و تهوع آغاز گردد.

فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز در این نشست خواهان بهره گیری از ظرفیت های دانش آموزی برای کنترل آنفلوانزا شد و اضافه نمود: در شهرستان کرمانشاه 136 هزار دانش آموز داریم که سفیران سلامت در خانواده های خود هستند، لذا با آموزش این دانش آموزان برای مقابله با آنفلوانزا می توانیم از اپیدمی شدن بیماری در شهرستان در موج دوم آن که احتمال شیوع آن در دوماه آینده دور از انتظار نیست، پیشگیری کنیم.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19576

به "موج اول آنفلوآنزا در کرمانشاه فروکش نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج اول آنفلوآنزا در کرمانشاه فروکش نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید