نیازی به خودشیرینی برای پرسپولیس ندارم، بمبِ فولاد نکونام است

به گزارش مجله کامپیوتر، سعید آذری در گفتگو با خبرنگاران، ضمن تشریح شرایط تیم فوتبال فولاد خوزستان تاکید کرد که این باشگاه برای جذب محسن فروزان استعلام گرفته است. وی همچنین با اشاره به اعلام آمادگی اش برای کمک به باشگاه پرسپولیس برای انتقال پول برانکو گفت: هر موقع پول پرسپولیس آماده بشود و با من تماس بگیرند، آماده کمک هستم.

نیازی به خودشیرینی برای پرسپولیس ندارم، بمبِ فولاد نکونام است

آذری همچنین خبر داد که این باشگاه برای شکستن رای محرومیت از سوی فدراسیون فوتبال ایران، برای شکایت به دادگاه عالی ورزش وکلای ایتالیایی استخدام کرده است.

مشروح گفتگوی آذری با خبرنگاران در ادامه می آید:

از پاتوسی تشکر می کنم

خدا را شکر تیم فولاد تمریناتش را به موقع شروع کرد و تا به امروز سه اردو را پشت سر گذاشته ایم. بازیکنان هنوز در فشار تمرینات آمادگی جسمانی هستند و شرایط راضی کننده است. چند مسابقه تدارکاتی هم انجام داده ایم تا بازیکنان هماهنگ شوند. در مورد آمادگی پاتوسی باید بگویم یکی از رسالتهای ما این است که اگر بازیکنی شرایط خوبی ندارد، با او صحبت و مشکلش را حل کنیم. قبل از آنکه آیاندا پاتوسی در سرانجام فصل قبل ایران را ترک کند، با او یک جلسه دو ساعته داشتم. این بازیکن متوجه شد که بحث ما فقط فوتبالی نیست. تمام بازیکنان تیم را مثل بچه های خودم دوست دارم. از پاتوسی تشکر می کنم که نشان داد در آن جلسه به صحبت های ما ایمان آورده و با آمادگی و انگیزه تمرینات امسال را پیش می برد. البته برای رسیدن به آمادگی ایده آل، بازیکنان فولاد دو تا سه هفته دیگر زمان نیاز دارند.

بمب فولاد نکونام است؛ بقیه نارنجک هستند!

بمب فولاد ابتدا جواد نکونام و دستیارانش هستند و سپس تیم فولاد. آنهایی که از خریدهایشان به عنوان بمب یاد می کنند در واقع نارنجک هستند! شما زمانی پیروز می شوید که یک تیم داشته باشید. خوشبختانه جواد نکونام هم در راستا حرفه ای گام بر می دارد. در فوتبال امروز هیچکس نان اسمش را نمی خورد و ویژگی یک تیم گردن کلفت داشتن بازیکنان متعهد و حرکت به سمت یکدلی است.

دوست ندارم سبک نکونام را با کی روش مقایسه کنم

کارلوس کی روش آدم و مربی بزرگی بود ولی نکونام هم 160 بازی ملی انجام داده است. من با کی روش کار نکردم و فقط عملکردش را دیدم. دوست ندارم سبک نکونام را با کی روش مقایسه کنم. مطمئنم اگر یک تفکر منطقی و سازنده در فوتبال ما وجود داشته باشد، نکونام یا امثال نکونام از جمله یحیی گل محمدی یک روز سرمربی تیم ملی می شوند. جواد برای تبدیل شدن به یک مربی بین المللی پتانسیل ویژه ای دارد؛ همینطور بقیه مربیان و جوانانی که در عرصه مربیگری هستند.

اگر نکونام لژیونر شد تعجب نکنید

جواد یک کلاس عملی را در کنار کی روش گذراند ولی همانطور که گفتم دوست ندارم آنها را با هم مقایسه کنم. باوجود اینکه یکی دو بار در دوران مدیریتم در ذوب آهن با کی روش جر و بحثم شد اما او آدم بزرگی بود. نکونام هم در نوع خودش بی نظیر است و مطمئنم یک روز سکاندار تیم ملی کشورمان می شود. اگر حتی نکونام را یک روز به عنوان اولین مربی لژیونر در یک لیگ معتبر اروپایی دیدید تعجب نکنید چون من این هدف را در افکارش خوانده ام.

هر کمکی از دستم بر بیاید برای پرسپولیس انجام می دهم

آقای رسول پناه و رغبتی (مدیران باشگاه پرسپولیس) برای نحوه انتقال پول برانکو با من تماس گرفتند و با هم صحبت کردیم. نمی دانم پرسپولیس چقدر کسری پول دارد ولی اگر این عزیزان بخواهند پول برانکو را از منابع مطمئن به دست برانکو برسانند، بنده برای کمک آماده هستم. البته شب گذشته دیدم که علی کریمی هم برای کمک اعلام آمادگی کرد. باید از او هم تشکر کرد. به هر حال زمان دارد از دست می رود و من هم هر کمکی از دستم بر بیاید انجام می دهم.

دنبال خودشیرینی نبودم

نه تنها پرسپولیس بلکه برای کمک به استقلال، ذوب آهن، سپاهان یا هر باشگاه دیگری از ایران در عرصه بین المللی آماده هستم. بنده به عنوان کسی که سال ها پیراهن تیم ملی ایران (وزنه برداری) را پوشیده است، برای کمک به تیم های ایرانی حس ملی دارم. به عنوان یک عضو مجمع فدراسیون فوتبال این را وظیفه خودم می دانم. بنده جایگاه و اعتبارم را در فوتبال دارم و با مطرح شدن بحث کمک به پرسپولیس دنبال خودشیرین کردن نبودم. همه اعضای مجمع فدراسیون باید این حس را داشته باشیم که ضربه خوردن یک باشگاه در عرصه بین المللی به ضرر کل فوتبال است. علاوه بر اینکه اعتبار فوتبالمان زیر سئوال می رود ممکن است سهمیه ایران را در آسیا تحت تاثیر قرار بدهد.

شاید زمستان فولاد طولانی شود

لیست ما تقریبا تکمیل است و با جذب دو بازیکن دیگر، جنس مان جور می شود. نباید فراموش کنیم که پنجره جابجایی فولاد موقت باز است و اگر شکایت ما در دادگاه عالی ورزش به نتیجه نرسد، دو پنجره بسته خواهیم داشت. بنابراین باید از الان به فکر آذوقه زمستانی باشیم؛ شاید زمستان طولانی شود! باید تیم را طوری ببندیم که اگر به مشکل محرومیت خوردیم، لطمه نبینیم.

باید اتاقحل اختلاف داخلی ایجاد شود

شکایت ما به دادگاه عالی ورزش بعد از رای کمیته تعیین شرایط در پی توافق فولاد با محمد بلبلی است. باید بگویم فوتبال ما یک خلاء به نام اتاق حل اختلاف داخلی دارد. آرایی که در کمیته تعیین شرایط فدراسیون فوتبال صادر می شود، به منزله آرای نهایی است و نمی توان در مرجع دیگری در داخل کشور درخواست استیناف کرد. فقط می ماند شکایت به دادگاه عالی ورزش. چرا ما برای یک پرونده داخلی باید 50 هزار یورو هزینه کنیم و به دادگاه کاس برویم؟

استخدام وکلای ایتالیایی برای دادگاه کاس

ما وکلای ایتالیایی برای رسیدگی به این پرونده استخدام کرده ایم و تا آخر شکایت می رویم. 50 هزار یورو هزینه دادرسی می شود و جالب است که اگر در این پرونده پیروز شویم، فدراسیون فوتبال با این شرایط مالی محکوم به پرداخت 50 هزار یورو به فولاد می شود. پیشنهادم به عنوان یک عضو مجمع فدراسیون این است که خلاء قضایی را با تشکیل یک اتاق حل اختلاف داخلی رفع کنیم چون این پرونده ها برای فوتبالمان دو سر باخت است.

برای جذب محسن فروزان استعلام گرفتیم

برای جذب محسن فروزان هم بنده و هم جواد نکونام استعلام گرفتیم. فروزان جزو آن دسته فوتبالیست های با استعداد است که هم خودش کمی راه را اشتباه رفت و هم در حقش اجحاف شد. اگر ما باشگاه فرهنگی ورزشی هستیم پس یکی از رسالتهایمان همین است که راستا بازیکن با استعداد را اصلاح کنیم وگرنه این واژه فرهنگی را باید از جلوی باشگاه حذف کنند. تلاش فولاد این است که از توانایی فروزان استفاده ببرد و هم به او کمک کند تا راستاش را در فوتبال به خوبی جلو ببرد.

فروزان بداند فولاد آخرین فرصت ورزشی اش است

ما با محسن جلسه دو ساعته داشتیم. او خودش می داند آذری با هیچکس شوخی ندارد. همانطور که با پاتوسی جلسه داشتم و این بازیکن متوجه شد راستای که رفته را باید اصلاح کند، با محسن هم صحبت کردم. فروزان بداند فولاد می تواند آخرین فرصت زندگی ورزشی اش باشد و نباید به سادگی این فرصت را از دست بدهد. ضمن اینکه ما در پست دروازه، گزینه های خوبی مثل مرادیان و غلام نژاد را داریم. در این پست رقابت شدید است و هرکسی که بهتر باشد درون دروازه قرار می گیرد. در فولاد هیچ بازیکنی حاشیه امنیت ندارد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس‌ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 42080

به "نیازی به خودشیرینی برای پرسپولیس ندارم، بمبِ فولاد نکونام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازی به خودشیرینی برای پرسپولیس ندارم، بمبِ فولاد نکونام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید