همه چیز درباره انواع آب سم زدا برای بدن

به گزارش مجله یک کامپیوتر، آب سم زدا یا دتاکس واتر یکی از آن موارد خوراکی است که در سالهای اخیر بسیار پرطرفدار شده است و نام آن در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف مدام دیده می گردد. آب سم زدا اساسا آب پر از میوه یا سبزیجاتی است که خوراکی های سالمی برای بدن شما محسوب می شوند. این نوشیدنی محبوب سموم را از بدن خارج می نماید و سیستم بدن تان را به طور کلی پاکسازی می نماید.

همه چیز درباره انواع آب سم زدا برای بدن

نوشیدن آب سم زدا احتمالا یکی از ساده ترین شیوه ها برای از دست دادن چربی اضافی است. بعضی بر این باور هستند که آب سم زدا به طور موقت سرعت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و به این ترتیب سبب می گردد که کالری بیشتری را بسوزانید. این نوشیدنی در عین حال برای بهبود سلامت دستگاه گوارش و تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است. اگر در حال کوشش برای خلاص شدن از شر چربی شکم هستید، بعضی از این دستور العمل های تهیه آب سم زدا برای از بین بردن چربی شکم برای امتحان کنید. این موارد شما را به هدفی که برای تناسب اندام دارید، نزدیک تر خواهد نمود.

برترین دستور العمل های تهیه آب سم زدا برای سوزاندن چربی شکم

اساسا، آب سم زدا آبی است که با چندین ماده تازه و سالم مانند سبزیجات و میوه هایی مانندخیار، توت فرنگی، لیمو مزه دار می گردد. ساده ترین مثال می تواند ترکیب لیمو و آب باشد که همه می توانند هر روز برای تمیز کردن سیستم داخلی، به خصوص معده استفاده نمایند.

1. آب سم زدای سیب و دارچین

با توجه به مطالعات اخیر در ژورنال شیمی مواد غذایی مانند سیب حاوی ترکیبات غیر قابل هضمی است که باعث رشد باکتری های خوب مربوط به کاهش وزن در روده می شوند.

بعلاوه دارچین فرایند هضم را کند می نماید و از این رو، اشتها را برای مدت طولانی دور نگه می دارد و میل ما را برای خوردن غذا کاهش می دهد. بنابراین اعتقاد بر این است که دارچین به هضم یاری می نماید و کربوهیدرات را به طور مؤثرتری متابولیزه می نماید، فرایندی که منجر به از دست دادن چند کیلو از وزن اضافی تان می گردد.

برای تهیه این نوشیدنی سیب را نازک برش بزنید و دانه های آن را بیرون بیاورید. برش های سیب را ته بطری تان یا پارچ بریزید. یک تکه چوب دارچین هم به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و بعد آن را به طور کامل با آب پر کنید. ترکیب را به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید و بعد آن را کم کم بنوشید. می توانید بطری یا پارچ را دو تا سه بار دیگر هم با آب پر کنید تا این که در نهایت مواد تشکیل دهنده عطر و طعم خود را از دست بدهند.

2. آب سم زدای خیار

شاید این دتاکس واتر، شناخته شده ترین و محبوب ترین آب سم زدا باشد. وقتی که پای سلامتی به میان می آید، خیار نقش پررنگی ایفا می نماید. این ماده خوراکی فیبر بالا و کالری کمی دارد و سبب می گردد به مدت طولانی تری سیر بمانیم. خیار بعلاوه دارای اندازه فراوانی پتاسیم و مهمیم است که به تنظیم فشار خون ما یاری می نمایند. فلاونولی به نام فیستین هم در خیار یافت می گردد که ضد التهاب است و باعث بهبود سلامت مغز می گردد. خیار خواص آنتی اکسیدانی دارد و حاوی پلی فنول هایی به نام لیگنان ها است که سرطان را دور از شما نگه می دارد.

خیلی ساده برش های نازک خیار را با پوست یا بدون پوست داخل بطری بریزید. نیمی از بطری را یخ بریزید و آن را لب به لب پر از آب کنید. بطری را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار بدهید و همان روز نوشیدنی سم زدای تان را مصرف کنید. می توانید دو تا سه بار دیگر هم بطری را با آب پر کنید تا زمانی که مواد تشکیل دهنده عطر و طعم شان را از دست دهند.

3. آب سم زدای آبلیمو و فلفل کاین

در صورتی که قرار است در یک میهمانی شرکت کنید و در پی کاهش وزن سریع هستید، این سم زدا برای شما بسیار مناسب است. اگر 6 تا 12 لیوان از این آب سم زدا را به صورت روزانه مصرف کنید، هفته ای 2 تا دو و نیم کیلو کاهش وزن خواهید داشت. فقط به خاطر داشته باشید که در حالی که این رژیم غذایی را دارید، غذای جامد نباید مصرف کنید. برای تهیه این نوشیدنی دو قاشق غذاخوری آبلیمو و به همین اندازه سرکه سیب، یک قاشق غذاخوری زنجبیل، یک چهارم قاشق دارچین و یک تکه فلفل کاین را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و ترکیب حاصل را بنوشید.

4. آب سم زدای توت فرنگی

توت فرنگی زیبا و خوش طعم و مزه، فراوری هورمونی را که متابولیسم بدن را تسریع می نماید، افزایش می دهد و میل ما را به خوردن غذا از بین می برد.

هندوانه هم یک ماده خوراکی کم کالری است. حتی اگر در مقادیر زیاد خورده گردد، کالری زیادی وارد بدن تان نمی نماید. برای تهیه این نوشیدنی هندوانه، توت فرنگی و آب لیموی تازه را با هم مخلوط کنید. ترکیب را داخل بطری تان بریزید و نصف آن را با یخ پر کنید. سپس بطری را لب به لب با آب پر کنید. اجازه بدهید نوشیدنی یک ساعت در یخچال بماند و در طول روز آن را بخورید.

5. آب سم زدای بلوبری

بلوبری به طور طبیعی کلسترول را مهار می نماید. ترشح آنزیم هیدروکسی متیل گلوتاریل کوآنزیم آ ردوکتاز، آنزیم فراوری شده به وسیله کبد فرایند ایجاد کلسترول را کاهش می دهد. بلوبری دارای پلی فنول هایی است که اندازه اضافی گلوکز خون را از بین می برند. بنابراین، این میوه مانع افزایش فشار خون ما می گردد. جهت تهیه این آب سم زدا برای از بین بردن چربی شکم، بلوبری، برش های خیار و حلقه های لیمو را به یک بطری آب اضافه کنید. سپس آن را داخل یخچال بگذارید تا خنک گردد. آب سم زدای شما آماده است.

6. آب سم زدای بلک بری

بلک بری حاوی موادی است که التهاب روده را کاهش می دهد. این میوه پتاسیم فراوانی دارد، که کمی دیورتیک است و به حفظ سلامت کلیه ها و کبد یاری می نماید، و در عین حال چربی شکم را آب می نماید.

7. آب سم زدای گریپ فروت

با توجه مطالعات اجرا شده خوردن نصف یک گریپ فروت در روز می تواند به اندازه قابل توجهی وزن را کاهش دهد. نوت کاتون، یک ترکیب ارگانیک موجود در گریپ فروت، آنزیم پروتئین کیناز فعال شده با میتوژن را فعال می نماید. AMPK فعال فرایند فراوری انرژی در بدن را افزایش می دهد و متابولیسم را تحریک می نماید. این فرایند به نوبه خود، منجر به سوزاندن چربی اضافی و کاهش وزن بدن می گردد. برش نازک از یک گریپ فروت رسیده را آماده کنید و آن ها را در یک بطری بریزید. 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب هم اضافه کنید. بطری را تا نیمه یخ بریزید و سپس آن را با آب پر کنید. به مدت یک ساعت ترکیب را در یخچال بگذارید تا خنک گردد و بعد آن را در طول روز میل کنید.

8. آب سم زدای تمشک

تمشک برای جلوگیری از افزایش چربی در کبد شناخته شده است و همین به نوبه خود از بروز التهاب کبدی جلوگیری می نماید. برای تهیه این دتاکس واتر بسیار موثر، تمشک ها را داخل یک پارچ کوچک قرار دهید و روی آن برش های لیمو بگذارید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و سپس آن را با آب پر کنید. اجازه دهید ترکیب یک ساعت در یخچال بماند و در طول روز آن را بنوشید.

9. آب سم زدای پرتقال

پرتقال فیبر غذایی فراوانی دارد. این میوه از خانواده مرکبات به مدت طولانی شما را سیر نگه می دارد و اندازه غذای مصرفی را کاهش می دهد.

خیلی راحت یک پرتقال را برش بزنید و آن را داخل یک پارچ قرار دهید. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید برش های لیمو یا برش های خیار را هم به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و سپس آن را به طور کامل با آب پر کنید. اجازه دهید نوشیدنی به مدت یک ساعت در یخچال بماند و در طول روز آن را بنوشید. می توانید دو تا سه بار دیگر هم ظرف را با آب پر کنید تا زمانی که مواد تشکیل دهنده عطر و طعم شان را از دست دهند.

10. آب سم زدای نعناع

برگ نعنا حاوی اندازه کمی کاتچین و کافئین است. این دو ماده شیمیایی، اندازه متابولیسم بدن را با بالا بردن دمای بدن افزایش می دهند، فرایندی که به نوبه خود سبب سوزاندن کالری اضافی بدن می گردد. بعلاوه معروف است که نعناع گرسنگی را سرکوب می نماید و اندازه مصرف غذا را کاهش می دهد. این گیاه در عین حال برای بهبود سلامت کلی سیستم گوارش ما مفید است. یک مشت برگ نعناع را در یک پارچ کوچک قرار دهید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و بعد آن را کاملا با آب پر کنید. اجازه بدهید نوشیدنی تان یک ساعت در یخچال بماند و سپس در طول روز آن را کم کم بنوشید.

11. آب سم زدای زنجبیل

زنجبیل کورتیزول را مهار می نماید. سطح بالای کورتیزول باعث افزایش چربی بیش از حد در ناحیه شکم و در نهایت منجر به افزایش وزن می گردد. این ریشه خوراکی قدرتمند متابولیسم را افزایش می دهد و به هضم غذا مناسب یاری می نماید. زنجبیل با کاهش قابل توجه سطح کلسترول سرم و کبد، باعث کاهش کلسترول در بدن می گردد.

زنجبیل را له کنید و آن را در یک پارچ کوچک قرار دهید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و بعد آن را لب به لب با آب پر کنید. ترکیب را حدود یک ساعت داخل یخچال بگذارید تا هم خنک گردد و هم عطر و طعم زنجبیل به خوبی وارد آب گردد. نوشیدنی سم زدای شما آماده است.

12. آب سم زدای آناناس

آناناس منبع خوبی از منگنز است که کربوهیدرات ها و چربی را متابولیزه می نماید. این میوه حاوی آنزیمی به نام بروملئین است که طبیعت ضد التهابی دارد.

آناناس را برش بزنید و برش ها را داخل یک پارچ کوچک قرار بدهید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید چند برش لیمو هم به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و سپس آن را لب به لب با آب پر کنید. اجازه بدهید ترکیب به مدت یک ساعت داخل یخچال بماند تا هم خنک گردد و هم عطر و طعم میوه وارد آب گردد. نوشیدنی سم زدای شما آماده است!

13. آب سم زدای هندوانه

سلول های چربی در آب اسیدی هستند. هندوانه، که دارای طبیعتی قلیایی است، به بدن شما یاری می نماید تا چربی را تجزیه کند و از بین ببرد. این میوه یک منبع خوب پتاسیم است که به حفظ سلامت مطلوب کلیه ها یاری می نماید. هندوانه حاوی گلوتاتیون است، آنتی اکسیدانی قوی که سموم مضر را از سیستم بدن مان تخلیه می نماید.

یک تکه هندوانه را به صورت مکعبی برش بزنید و آن ها را داخل پارچ قرار بدهید. اندازهی آبلیموی تازه هم به آن اضافه کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید برش های باریک خیار یا پرتغال را هم به ترکیب اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و ظرف را به طور کامل با آب پر کنید. یک ساعت آن را داخل یخچال قرار بدهید تا هم خنک گردد و هم طعم و مزه میوه ها وارد آب گردد. آب سم زدای شما آماده است.

14. آب سم زدای ریحان مقدس

ریحان مقدس سطح کورتیزول را در بدن کاهش می دهد. سطح بالای کورتیزول یا هورمون استرس منجر به افزایش وزن و به ویژه رسوب چربی در قمست پایین شکم می گردد. ریحان مقدس یک آداپتوژن طبیعی است به این معنا که به ما یاری می نماید تا به طور موثرتری با استرس مقابله کنیم. این گیاه خواص ضد سرطان و آنتی اکسیدانی دارد و سموم را از بدن ما خارج می نماید. برای تهیه این آب سم زدا برای از بین بردن چربی شکم برگ های ریحان مقدس را در یک پارچ کوچک قرار دهید و چند برش بسیار نازک لیمو هم روی آن ها بگذارید. آب جوش روی برگ ها و لیمو بریزید و اجازه دهید کم کم دم بکشد و خنک گردد. در نهایت، چند قطعه یخ روی نوشیدنی تان قرار بدهید و آن را نوش جان کنید.

15. آب سم زدای کیوی

کیوی، که منبع غنی فیبر است، یک مهارنماینده طبیعی اشتها محسوب می گردد. این میوه ما را به مدت طولانی سیر نگه می دارد و میل مان را به خوردن غذا کاهش می دهد. کیوی در مقایسه با انگور یا نیشکر کالری کم تری دارد.

کیوی را پوست کنید و آن را به صورت نازک برش بزنید. برش های کیوی را داخل یک پارچ کوچک قرار بدهید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید برگ نعنا هم به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را با یخ پر کنید و بعد لب به لب داخل پارچ آب بریزید. حدود یک ساعت پارچ را داخل یخچال بگذارید تا خنک گردد و در عین حال طعم و مزه میوه وارد آب گردد. آب سم زدای کیوی آماده است. آن را کم کم در طول روز بنوشید.

16. آب سم زدای آلوئه ورا

استرول گیاهی موجود در آلوئه ورا به ویژه با سوزاندن چربی شکم به کاهش وزن یاری می نماید. این گیاه یک درمان طبیعی شناخته شده برای افزایش متابولیسم و حذف کالری بیش از حد است.

یک چهارم فنجان ژل تازه استخراج شده از برگ آلوئه ورا و کمی آبلیموی تازه را داخل یک فنجان آب بریزید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید برگ نعنا یا چند برش پرتقال هم به آن اضافه کنید. روی ترکیب یخ بریزید و آن را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار بدهید. نوشیدنی سم زدای شما آماده است.

18. آب سم زدای هویج

هویج یک گیاه خوراکی کم کالری است و به اندازه فراوانی فیبر دارد. فیبر هویج به آرامی هضم می گردد. این ریشه خوراکی بعلاوه شاخص گلیسمی پایینی دارد و یاری می نماید تا این کالری های اضافی را به سرعت از دست بدهیم. علاوه بر این، هویج سبب می گردد که مدت طولانی تری را سیر بمانیم.

برای تهیه این دتاکس واتر خیلی ساده تکه های هویج ، سیب و زنجبیل را در مخلوط کن قرار دهید. دستگاه را روشن کنید تا مواد تبدیل به پوره شوند. یک تکه پارچه توری را روی پارچ فیکس کنید و بعد پوره را آرام از آن رد کنید. پالپ به جای مانده را دور بریزید. کمی آب لیموی تازه هم روی نوشیدنی تان بریزید، یخ اضافه کنید و در نهایت آن را داخل یخچال قرار بدهید. اجازه دهید به مدت حدود یک ساعت بماند تا مزه ها به خورد هم بفرایند. نوشیدنی سم زدای هویج آماده است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس‌ها

منبع: همگردی
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 59736

به "همه چیز درباره انواع آب سم زدا برای بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره انواع آب سم زدا برای بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید