ورود غیرمنتظره ترامپ به افغانستان، آغاز مجدد مذاکرات با طالبان

به گزارش مجله کامپیوتر، منابع خبری دقایقی پیش از ورود غیرمنتظره رئیس جمهور آمریکا به افغانستان خبر دادند.

ورود غیرمنتظره ترامپ به افغانستان، آغاز مجدد مذاکرات با طالبان

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنج شنبه در سفری غیرمنتظره وارد افغانستان شد.

منابع آمریکایی گزارش داده اند که دونالد ترامپ ساعت 20:30 به وقت محلی (19:30 به وقت تهران) وارد پایگاه هوایی بگرام در 40 کیلومتری شمال کابل شده و به مدت 2.5 ساعت در این پایگاه حضور داشته است. با این حال به خبرنگاران دستور اکید داده شده بود که برای حفظ امنیت دونالد ترامپ، این سفر را مخفی نگاه دارند و به همین دلیل خبر ورود وی به افغانستان و پایگاه بگرام با تأخیری چندساعته منتشر شد.

ترامپ که ادعا می شود به منظور دیدار با نظامیان آمریکایی در افغانستان به مناسبت روز شکرگزاری به افغانستان سفر کرده است، بیش از دو ماه قبل از این سفر به طور ناگهانی مذاکرات صبح با طالبان را متوقف کرد.

رئیس جمهور آمریکا و همسرش سال گذشته نیز در شب کریسمس به بهانه دیدار با نظامیان آمریکایی به عراق سفر کردند؛ سفری چراغ خاموش که ناراحتی شدید شخص ترامپ را به دنبال داشت.

ترامپ درباره این سفر مخفیانه گفت: بسیار اندوهبار است که هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه می شود و بعد برای رفتن به آنجا، نیاز به این همه محرمانه بودن و بودن این همه هواپیما در اطرافت و نیز بزرگترین تجهیزات جهان باشد و هرکاری کنی که سالم وارد شوی.

به گفته خبرنگارانی که دونالد ترامپ را در دیدار با نظامیان آمریکایی همراهی می کرده اند، رئیس جمهور آمریکا طی سخنرانی کوتاه خود در جمع نظامیان آمریکایی از آغاز مجدد مذاکرات صلح با طالبان خبر داده و گفته است که اعتقاد دارد طالبان خواستار توافق است.

دونالد ترامپ در جریان این سفر غیرمنتظره، در پایگاه بگرام با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرده است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18150

به "ورود غیرمنتظره ترامپ به افغانستان، آغاز مجدد مذاکرات با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود غیرمنتظره ترامپ به افغانستان، آغاز مجدد مذاکرات با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید