پرداخت قسطی حقوق ناچیز حق التدریسی ها ، وقتی معوقات اساتید از سوی دانشگاه ها نادیده گرفته می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس انجمن اساتید حق التدریس دانشگاه ها از نحوه پرداخت حقوق حق التدریسی ها و نادیده دریافت معوقات آن ها گلایه کرد.

پرداخت قسطی حقوق ناچیز حق التدریسی ها ، وقتی معوقات اساتید از سوی دانشگاه ها نادیده گرفته می گردد

زهرا قدسی رئیس انجمن اساتید حق التدریس دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان البرز و عضو اصلی مرکزی شورای راهبردی اساتید در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران بیان نمود: پیرو مسائل خانواده اساتید حق التدریس، عدم پرداخت به موقع یا حتی کامل حقوق حق التدریسی ها گلایه مندی های زیادی را به همراه داشته است.

قدسی ادامه داد: درواقع جدا از بحث پایین بودن حق الزحمه واحد هایی که اساتید حق التدریس در طول یک ترم تحصیلی به دانشجویان درس می دهند، عدم پرداخت به موقع همین حقوق اندک مسائل زیادی را به وجود آورده است.

رئیس انجمن اساتید حق التدریس دانشگاه ها با ذکر نمونه ای گفت: به عنوان مثال دانشگاه سراسری نهاوند متاسفانه از سال 96 تا به امروز حق الزحمه 10 استاد حق التدریس خود را پرداخت ننموده است و پس از کوشش های فراوان و اظهار گلایه مندی، تنها معوقات نیمسال تحصیلی اول 97 برایشان واریز شده است.

وی با بیان اینکه مجموع معوقات این اساتید حدود 5 میلیون تومان می گردد که تنها یک تا دو میلیون آن پرداخت شده است، گفت: با پیگیری موضوع از مسئولان دانشگاه دریافتیم که آن ها طبق دستور وزارت علوم تنها یک شصتم مبلغ را منظور نموده اند که طبق متاسفانه مطابق قرارداد منعقد شده اساتید با دانشگاه نیست.

به گفته وی، وقتی قراردادی منعقد می گردد طرفین ملزم به رعایت تمام بندهاو تبصره های این قرارداد هستند و هرگونه سرپیچی از آن غیرقانونی است.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 34926

به "پرداخت قسطی حقوق ناچیز حق التدریسی ها ، وقتی معوقات اساتید از سوی دانشگاه ها نادیده گرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت قسطی حقوق ناچیز حق التدریسی ها ، وقتی معوقات اساتید از سوی دانشگاه ها نادیده گرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید