پلوسی با انتشار یک سند ترامپ را به خیانت متهم کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران آنلاین:نانسی پلوسی با انتشار یک سند دونالد ترامپ را به خیانت به سوگند ریاست جمهوری متهم کرد.

پلوسی با انتشار یک سند ترامپ را به خیانت متهم کرد

دفتر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سندی را منتشر نموده که به اعتقاد دموکرات ها مستدل ترین مدرک ارائه شده تا کنون در تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ درباره اعمال فشار او بر دولت اوکراین به هدف تخریب کردن رقیب انتخاباتی بالقوه خود یعنی جو بایدن است.

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، در این سند چهار صفحه ای منتشر شده از سوی نانسی پلوسی به نوعی چگونگی پرونده سازی دموکرات ها برای تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا معین می گردد.

در این سند آمده است: دونالد ترامپ به سوگند ریاست جمهوری خود و به امنیت ملی کشور ما و یکپارچگی فرآیند انتخابات ما، تنها به منظور کسب منافع شخصی سیاسی خیانت نموده است.

این سند توضیحات خود را در قالب سه دسته بندی شامل عناوین تغییرات، کمپین فشار و سرپوش گذاری مطرح نموده است.

در سند موردنظر ابتدا به متن مربوط به گفت وگوی تلفنی جنجالی دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در تاریخ 25 ژوئیه گذشته که از سوی کاخ سفید انتشار یافت اشاره می گردد.

ترامپ در این گفت وگوی تلفنی به زلنسکی گفت، کاری خواهد نمود که رودی جولیانی، وکیل شخصی اش و ویلیام بار، دادستان کل آمریکا به عمق حجم انبوهی از صحبت ها درباره معاملات تجاری هانتر بایدن، پسر جو بایدن نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات پی ببرند.

سند منتشر شده از سوی نانسی پلوسی همچنین به پیامک هایی که از سوی کرت وولکر، فرستاده سابق آمریکا به اوکراین در اختیار کمیته های تحقیق کننده در مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با استیضاح ترامپ نهاده شد، استناد می نماید.

این پیامک ها حاوی صحبت های چند دیپلمات درباره کوشش های دولت آمریکا به هدف اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین برای تحقیقات علیه پسر بایدن بوده و به عنوان مدرک دست زدن به یک کمپین فشار در نظر گرفته شده است.

ویلیام تیلِر، کاردار آمریکا در اوکراین در این پیامک های ردوبدل شده عنوان نموده است: من فکر می کنم این دیوانگی است که یاری های امنیتی به یک کشور را در راستای یاری به یک کمپین سیاسی (اشاره به اقدام دولت آمریکا برای فشار وارد کردن بر اوکراین با جلوگیری از اعطای یاری نظامی به این کشور) مسدود کنیم.

تیلِر قرار است امروز سه شنبه 30 مهر در برابر کمیته های مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دهد.

سند منتشر شده از سوی پلوسی در ادامه نتیجه می گیرد که یک عضو افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا در شکایت خود از محتوای گفت وگوی ترامپ با زلنسکی، مطالبی را مطرح نموده که می توان این شکایت را به عنوان سند و مدرک سرپوش گذاشتن های مقام های کاخ سفید در از دسترس خارج کردن اسناد مربوط به گفت وگوی تلفنی 25 ژوئیه در نظر گرفت.

مقام های کاخ سفید متن مربوط به این گفت وگوی تلفنی را به یک سیستم الکترونیکی حفاظت شده دیگر منتقل کردند تا به جز بعضی مقام های مجاز فرد دیگری به آن دسترسی نداشته باشد.

پلوسی چندین ماه با مساله تحقیقات برای استیضاح ترامپ مخالفت می کرد اما بعد از شکایت این عضو جامعه اطلاعاتی آمریکا از ترامپ، شروع تحقیقات مقدماتی را در ارتباط با این استیضاح بیان کرد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16241

به "پلوسی با انتشار یک سند ترامپ را به خیانت متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی با انتشار یک سند ترامپ را به خیانت متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید