پیشگویی 10 سال پیش بنکسی از خاتمه برگزیت ، شامپانزه ها در مجلس عوام

به گزارش مجله کامپیوتر، تابلویی که بنکسی در آن اعضای مجلس عوام انگلستان را به شکل شامپانزه به تصویر درآورده، در حراجی بنکسی به بهای 1.5 تا دو میلیون پوند چکش می خورد.

پیشگویی 10 سال پیش بنکسی از خاتمه برگزیت ، شامپانزه ها در مجلس عوام

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، هنرمند نامدار و ناشناس بریتانیایی تابلوی موسوم به مجلس واگذارشده را سال 2009 کشیده بود؛ دورانی که حتی شنیدن واژه برگزیت هم می توانست مردم و سیاستمداران را سردرگم کند. حالا در زمانه ای که برگزیت به انتها خود نزدیک شده، قرار است این تابلو ماه جاری میلادی در حراج خانه ساثبیز به نمایش و سپس فروش گذاشته گردد.

مجلس واگذارشده تا چندی دیگر نخستین بار در ساثبیز به تماشا درمی آید؛ جایی که حدود 1500 متر با مجلس عوام فاصله دارد. الکس برنتسیک، رئیس بخش هنر معاصر اروپا در ساثبیز با اشاره به اینکه بنکسی را می توان ولتر (فیلسوف و نویسنده فرانسوی عصر روشنگری) امروز دانست، اضافه نمود: جدا از اینکه دیدگاه تان درباره برگزیت چه باشد، بی تردید این تابلو امروز بیش از همواره به بحث مربوط می گردد و ثابت می نماید بنکسی سیاست شناس شوخ طبع عصر ماست.

نقاشی مجلس واگذارشده روی بومی چهار متری کشیده شده و بزرگ ترین تابلوی روی بوم بنکسی در نوع خود است. انتظار می رود این تابلو حدود 1.5 تا دو میلیون پوند فروخته گردد که به این ترتیب رکورد 1.52 میلیون پوندی تمیز نگه داشته گردد را می شکند. بنکسی این تابلو را بر اساس یکی از نقاشی های نقطه ای دیمین هرست کشیده است، با این ویژگی که یک بانوی خدمتکار با خاک اندازی در دست کنار آن حضور دارد.

بنکسی تابلوی مجلس واگذارشده را سال 2009 برای نمایش در موزه زادگاهش بریستول خلق کرد و این نمایشگاه با داشتن بیش از 300 هزار بیننده یکی از 10 نمایشگاه پربیننده همان سال در چهار گوشه جهان شد. این تابلو اوایل امسال میلادی از سوی صاحب ناشناس آن به موزه بریستول امانت داده شد تا به مناسبت 10 سالگی آن نمایشگاه معروف و البته خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در 29 مارس به نمایش درآید.

بنکسی مدتی پیش با کشیدن یک نقاشی دیواری به ماجرای برگزیت واکنش نشان داد. این نقاشی که یک کارگر را هنگام پاک کردن یکی از ستاره های پرچم اتحادیه اروپا نشان می داد، اندکی بعد با رنگ سفید پوشانده شد اما نقاش نامدار ناشناس وعده داد روز 31 اکتبر (آخرین مهلت بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا) آن را به روز خواهد نمود.

مجلس واگذارشده با انبوه شامپانزه های تکیه زده بر جایگاه های آن روز 28 سپتامبر به نمایش درمی آید و سوم اکتبر در حراج خانه ساثبیز در لندن چکش می خورد؛ جایی که یک سال پیش بنکسی با فعال کردن دستگاه کاغذخردکن یکی از نقاشی های خود، جهان را شگفتزده کرد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13713

به "پیشگویی 10 سال پیش بنکسی از خاتمه برگزیت ، شامپانزه ها در مجلس عوام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگویی 10 سال پیش بنکسی از خاتمه برگزیت ، شامپانزه ها در مجلس عوام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید