چگونه ثروت مند شویم؟

به گزارش مجله کامپیوتر، پولدار شدن نتیجه جانبی موفقیت در یک حوزه است، ولی واقعا اینکار چگونه انجام می گردد؟

چگونه ثروت مند شویم؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، در گذشته پولدارشدن محدود به مردان و زنان میانسال بود. در دهه های پیش اگر کسی در جوانی پولدار می شد بسیاری از افراد تعجب می کردند. اما امروزه نسل جوان نیز داستان پیروزیت های بزرگ خود را دارند. ثروتمند شدن جوانان را می توان به عصر انفجار اطلاعات و تکنولوژی امروز نسبت داد.

هرکس بیشتر بیاموزد، شانس پیروزیت خود را رقم می زند و اینترنت نقش بزرگی در این زمینه دارد. این بیشتر آموختن و تشنه رشد بودن، ریشه رجحان افراد پیروز در مقایسه با نسل های قبل است.

پولدار شدن نتیجه جانبی پیروزیت در یک حوزه است، ولی واقعا اینکار چگونه انجام می گردد؟

پنج راه پول دار شدن

1. پولدار شدن به وسیله یک حرفه

پولدار شدن به وسیله یک حرفه، چندان راحت است. وقتی دنبال شغلی خوب هستیم اغلب آرزو هایی داریم که در همان ابتدا به حقیقت نمی پیوندد.

واقعیت این است که در ابتدای کار نمی توان پول و اشتیاق را با هم داشت. امروز شما می توانید از بسیاری از منابع رایگان برای داشتن تصویری روشن تر از وضعیت اقتصادی کنونی و چشم انداز های شغلی یاری بگیرید و بنابراین وقتی که در جستجوی شغلی خوب هستید، آسوده تر خواهید بود

دانش آکادمیک فرا بگیرید

مهم نیست که دانش شما در رشته مورد نظر با تحصیل در مقطع دوره فوق لیسانس بهترین دانشگاه حاصل شده باشد یا اینکه به وسیله ثبت نام در یک دوره آموزشی بدان دست یافته باشید. بلکه باید دانش فیلد مطلوب کاری خود را در حد قابل قبولی داشته باشید.حتی مواردی که رویکرد کاملا تئوریک دارند، در برخی مواقع در پروژه های واقعی به یاری شما آمده و باعث تمایز شما از سایر همکاران تان می گردد. ضمناً، هنگام استخدام نیز رزومه علمی شما تاثیر بهتری از سوابق نامعلوم و حتی غیرمعتبر کاری در نزد کار فرما خواهد داشت

حرفه آینده تان را درست انتخاب کنید

اگر اولویت اول شما کسب ثروت و زندگی راحت در آینده است، خیلی دنباله رو علاقه خود به رشته خاصی نباشید. به نتایج تحقیقاتی که در خصوص متوسط درآمد مشاغل مختلف اجرا شده، نگاه کنید تا ببینید در کدام رشته ها که به علایق شما نزدیک ترند، احتمال ثروتمند شدن بیشتر است.

مکان درستی را برای فعالیت شغلی انتخاب کنید

به جایی بروید که شغل های بهتر و بیشتری وجود دارد. مثلا به عنوان کارشناس مسائل اقتصادی و بورس، زمینه کاری بهتر و امکان رشد بیشتری در تهران برای شما وجود خواهد داشت تا در یک شهرستان کوچک.

ابتدا شغلی برای کسب تجربه پیدا کنید

تا می توانید برای جا های مختلف درخواست کار بفرستید و مصاحبه بروید. هنگامی که کار مورد نظر را یافتید آن را نگه دارید و سعی کنید تجارب لازم برای پیروزیت های آینده را کسب کنید. تا پیدا شدن یک کار مناسب نیز می توانید در یک شرکت معتبر کارآموزی کنید و تجربه کسب کنید

تجارت شخصی راه اندازی کنید

بیشتر افراد پیروز یک درآمد جانبی به جز حقوق ثابت ماهانه دارند که گاهی از این کار های جانبی درآمد بیشتری عایدشان می گردد.

این کار تمرکز و وقت زیادی می طلبد و استرس زیادی به شما وارد می نماید، اما بعد از چند وقت که به سوددهی رسید، شما می توانید نتیجه آن را ببینید.

علاوه بر درآمد بیشتر، شما این مزیت را خواهید داشت که رئیس خود باشید و زمان های کاری خودتان را تنظیم کنید. پیشنهاد می کنیم پس از کسب تجربه در یک زمینه خاص و به دست آوردن دانش جنبه های مختلف آن، تجارت خود را آغاز کنید.

2.پولدار شدن به وسیله سرمایه گذاری

سرمایه گذاری کردن در تحصیل

حتی اگر پیروز نشدید به وسیله کنکور وارد دانشگاه شوید، با هزینه شخصی به دانشگاه بروید. مطمئن باشید با انتخاب رشته صحیح بعد ها چند برابر هزینه سرمایه گذاری شده برای تحصیل خود را به دست خواهید آورد.برای مثال اگر شخصی که به تجارت علاقه مند است، مدرک MBA بگیرد، هزینه تحصیل خود را بعد ها در مدت کوتاهی جبران خواهد نمود.

در بازار های اقتصادی سرمایه گذاری کنید

بازار های اقتصادی محل مناسبی برای چند برابر کردن پول شما هستند. اگر خود را به دانش لازم مجهز کنید و فرد فرصتشناسی باشید قادر خواهید بود چند برابر درآمد سالانه خود را از این طریق به دست آورید. خرید و فروش سهام شرکت های معتبر و اوراق قرضه راهی مطمئن برای ایجاد درآمد فرعی است.

برای افراد ریسک پذیرتر، سرمایه گذاری در بازار بورس، سود بیشتری به دنبال خواهد داشت. در کنار این ها نباید از سرمایه گذاری روی طلا و ارز غافل شد. این بازار ها در بحران های اقتصادی داخلی یا جهانی، به طرز شگفت آوری سودآوری دارند.

در مستغلات سرمایه گذاری کنید

خرید املاک استیجاری یا زمین در مکان های رو به رشد، سرمایه گذاری است که شما همواره برنده آن خواهید بود. با توجه به افزایش جمعیت و در نتیجه بالا رفتن تقاضا برای مسکن و همچنین املاک تجاری، می توانید انتظار یک سود تضمین شده را داشته باشید. اگر فرد ریسک پذیری نیستید می توانید با خرید یک واحد استیجاری، نه تنها از افزایش سرمایه خود مطمئن شوید، بلکه از اجاره ماهانه آن بهره ببرید.

اگر هم وقت و انرژی کافی دارید و به دنبال سود بالا هستید، پیشنهاد می گردد به صورت فردی یا مشارکتی اقدام به ساخت وساز کنید

وقت خود را سرمایه بدانید

به جای اینکه چند ساعت در روز را به بطالت صرف کنید، سعی کنید برای کل روزتان برنامه ریزی داشته باشید. از هر زمانی برای یادگیری مطالبی مانند ساز و کار های اقتصادی، عملکرد شرکت های بورس، مدل های ریاضی ساده و پیشرفته تحلیل اقتصادی و … بهره ببرید.

از خرید هایی که ارزش آن ها در آینده پایین خواهد آمد، اجتناب کنید

به طور مثال خرید یک ماشین گران قیمت، اقدام جالبی از لحاظ اقتصادی به شمار نمی آید، زیرا صرف نظر از میزان کاری که از آن می کشید، بعد از 5 سال، ارزش آن به میزان زیادی افول خواهد نمود.

3. پولدار شدن به وسیله پس انداز روزانه

پس انداز برای سرمایه گذاری تنها چیزی است که معنی می دهد. شما باید با سرمایه گذاری در امور جدید، پول خود را برای پولسازی بیشتر به کار اندازید.

چند حساب پس انداز باز کنید

بهتر است هر فردی بیش از یک حساب پس انداز داشته باشد تا با ریختن مقداری از درآمد ماهانه در حساب های دیگر از خرج های اضافی جلوگیری کند.

به طور مثال، بهتر است هر زمان که حقوق خود را دریافت کردید و همان ابتدا درصدی از پولتان را در حساب مخصوصی بریزید و کارت آن را همواره در منزل نگه دارید. یک حساب مخصوص خرج منزل و یک حساب هم برای تفریحات ماهانه داشته باشید.

بودجه بندی کنید

یک بودجه ماهانه که تمامی هزینه های اولیه شما را پوشش دهد، مقرر نموده و مقدار کمی را هم برای تفریح و سرگرمی کنار بگذارید. در بودجه تان آنقدر ها هم سفت و محکم نباشید و انعطاف پذیر باشید.

به ماشین و منزل سطح پایین رضایت دهید، اما قانع نباشید

معمولا انتظاری را که از یک منزل ویلایی دارید، یک آپارتمان هم برآورده می سازد. آپارتمان را می توان با یک نفر دیگر شریک شد و به یک ماشین دست دوم رضایت داد.در یک کلام تجمل گرا نباشید.با این کار ماهانه مقدار زیادی پول پس انداز خواهید کرد تا اینکه روزی برسد که بتوانید بهترین منزل و ماشین را بخرید بدون اینکه چیزی از درآمدزایی شما کم گردد.

4. پولدار شدن به وسیله اینترنت

راه انداختن یک سایت چندان هم پول نمی خواهد و بدون سرمایه هم می توان آغاز کرد، به شرط اینکه ابتکار داشته، وارد حوزه ای بشوید که تخصص آنرا را داشته باشید، می توانید از آن کسب درآمد کنید.کلید کار در ترکیب ایده ها و مهارت هاست. اگر قبلا در کابینت سازی مهارت داشته اید، مهارت قبلی خود را وارد اینترنت کنید و خدمات یا محصولاتی را به وسیله اینترنت به افراد بیشتر ارائه دهید.

کسب و کار اینترنتی، بازاریابی موثر و فعالانه احتیاج دارد، مخصوصا در ابتدای کار اما همه مهارت ها قابل آموختن هستند و منابع متعددی برای یادگیری وجود دارد. اینترنت منبع درآمد خیلی خوبی محسوب می گردد به شرط اینکه سعی کنید از ابعاد و زوایا آن اطلاعات بدست بیاورید و هر روز به دانش تان بیفزایید.

5. پولدار شدن با بازاریابی و فروش

گر بدون سرمایه هستید حتما لازم نیست خودتان تولیدنماینده باشید. می توانید محصولات دیگران را بفروشید و پورسانت بگیرید.

ازاریابی اینترنتی یکی از پرسودترین و پردرآمدترین کارهاست. همه کسب و کار ها به دنبال مشتری بیشتر هستند.

اگر بتوانید برای دیگران مشتری و بازار های تازه پیدا کنید اطمینان داشته باشید که سود خوبی خواهد داشت. خیلی ها هستند که تولیدات خوبی دارند، اما راه فروشش را نمی دانند.تولیدات و محصولات خوب را شناسایی کنید و با یک روش یا موقعیت جغرافیایی دیگر عرضه کنید. یک ایده این است که محصولات و خدماتی که در خارج از فضای مجازی عرضه می گردد را در قالب اینترنت به طیف گسترده تری از افراد معرفی کنید.

در نوجوانی انرژی زیادی وجود دارد و با آغاز حرفه بازاریابی در نوجوانی می توان آینده روشنی را در انتظار داشت، زیرا اگر مهارت فروش و بازاریابی را کسب کنید، در هر کسب و کاری یاری می نماید پول بیشتری بدست آورید.

همواره در حال یادگیری باشید، قدم به قدم متخصص شوید و در رشته خود بهترین باشید. متخصص بودن در یک رشته خاص، به معنای درآمد بالا و بهترین بودن در همان رشته، به معنای پولدار شدن است. تخصص پیدا کردن یا بهترین شدن به این معنا نیست که ظرف یک هفته ناگهان در یک رشته متخصص شوید.

همواره در حال یاد گیری باشید، چون در غیر این صورت هم خود را به درستی نخواهید شناخت هم اینکه بسیاری از فرصت های موقت یادگیری را از دست خواهید داد که دوباره تکرار نخواهند شد. حتی تصورش را هم نمی توانید بکنید که چه تخصص های ساده و کم درآمدی می توانند تبدیل به یک مشاغلی بسیار پردرآمد شوند، تنها اگر در آن کار بهترین شوید. حال این کار می تواند نظافت خانه باشد یا حسابداری یا کارمند فروشگاه یا هر شغلی که به ظاهر نمی تواند شما را میلیاردر کند، غافل از اینکه اگر به قله های این مشاغل نزدیک شوید زندگی شما دگرگون می گردد

پولدار به نظر برسید و به مکان هایی بروید که پولدار ها می روند

نه تنها در کار، بلکه در زندگی نیز ظاهر اهمیت دارد. اگر حتی برای همسر خود با ظاهری کثیف و ژولیده حاضر شده اید، بدانید همسر شما هم از این موضوع شاکی است و روز به روز از چشم او می افتید چه برسد به کسی که برای بار اول در یک جلسه کاری یا مصاحبه کاری شما را دیده است و ذهنش در 5 ثانیه اول تا ته خط را قضاوت خواهد نمود.

اگر آزاد کارهستید یا برای شغل جدیدی درخواست داده اید، تاثیر یک ظاهر شیک و گرانقیمت به طور کاملا مستقیم در قیمت شما تاثیر دارد. همین الان به فکر خریدن لباس های شیک باشید، به آراستگی خود حتی زمانی که جلسه کاری ندارید فکر کنید، چون شانس پولدار شدن شما با ظاهر بد تقریبا نزدیک به صفر خواهد بود. هر از چند گاهی ولخرجی کنید و یک سفر حتی دو روزه به یک جای لوکس بروید. بسیاری از فرصت های بزرگ برای ثروتمند شدن در مکانی اتفاق می افتند که تعداد ثروتمندان در متر مربع بیشتر است، مثلا شما شانس بیشتری برای یافتن دوستان جدید و فرصت های جدید در یک هتل 5 ستاره لوکس یا یک باشگاه بدنسازی لوکس دارید تا در مسافرخانه ای 30 کیلومتر دورتر از شهر یا یک باشگاه ارزان قیمت ته کوچه بیست و دوم! حتی نمی توانید تصورش را بکنید که چه پتانسیل هایی خصوصا در ایران در این مکان ها نهفته است و شما هنوز سر جای خود نشسته اید و فکر می کنید برای هر کاری پارتی ضروری است.

قدرت مذاکره و مهارت های ارتباطی را جزوه تمرین های روزانه خود قرار بدهید

ما می دانیم که شما مار هفت خط هستید و گنجشک را رنگ می کنید جای دکل حفاری می فروشید، اما متاسفانه باید به شما بگوییم به احتمال خیلی زیاد از اصول مذاکره آگاه نیستید. بی ادبی ما را عفو بفرمایید، اما قدرت مذاکره چیزی نیست که شما به انتهای آن برسید و خط انتها را در حالی که اشک شوق دارید رد کنید، این موضوع احتیاج به کار کردن بسیار زیاد روی زبان بدن اصول جدید مذاکره، فن بیان و بسیاری مهارت های دیگر دارد که همگی احتیاجمند تمرین و مطالعه هستند. خدا را شکر کاریزما در ایران آنقدر زیاد است که شما باید پدیده ای جدیدی در خود خلق کنید تا بتوانید روی دیگران تاثیر بگذارید.

مدیریت هزینه ها، پس انداز و سرمایه گذاری در هر جا که ممکن است

برای ثروتمند شدن باید سرمایه گذاری کنید و مسلما برای این کار باید پول داشته باشید! شاید بگویید ما با این درآمد های کم، پول مان کجا بود؟ اینجا است که می گوییم خیر، شما اگر اینترنت دارید و وقت دارید که این مقاله را بخوانید، احتمالا در حدی پول دارید که بتوانید پس انداز کنید. اینکه شما قدرت کاهش هزینه ها یا مدیریت هزینه های خود را ندارید و نمی خواهید کوچک ترین سختی ای بکشید بحث دیگری است، چون پولدار شدن بدون سختی مثل لاغری بدون کم کردن غذا است. اگر مدیریت هزینه برای تان سخت است خود را در عمل اجرا شده قرار دهید، وام بگیرید، تکه زمینی بخرید و قسط آن را بدهید. این یک راهکار فوق العاده برای افرادی است که این کار برای شان سخت است. اگر همسرتان زیاد از حد خرج می نماید خیلی روشن و شفاف برنامه چند ساله ای درست کنید و بگویید با از دست دادن چه چیز هایی در آینده، چه چیزی به دست خواهید آورد.

نکته بعدی این است که از سرمایه گذاری نترسید، چه سرمایه گذار های مطمئن و چه سرمایه گذاری هایی که ریسک دارند. کافی است با یک متخصص بازار سهام مشورت کنید یا پول خود را به مراکزی مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک بسپارید که به طور تخصصی این کار را انجام می دهند. در هر صورت فکر نکنید که بدون صرف وقت و هزینه، پول شما خود به خود در حساب شما زیاد می گردد. پس دیگر این بهانه را نیاورید که پول ندارید.

به شکست خوردن عادت کنید و دلایل را در خودتان جستجو کنید نه در اطراف تان

همواره در راستا، دست انداز و بن بست وجود دارد و اگر کسی داستان پیروزیتی برای شما تعریف کرد که در آن از شکست خبری نبود، باور نکنید. حتی اگر به شما گفتند فقط بار اول شکست خوردیم و بعد پیروز شدیم هم باور نکنید. شکست برای افراد پیروز و ثروتمند مثل صبحانه و ناهار بوده است! تفاوت بین کسی که شکست می خورد و در نهایت به پیروزیت و پول نمی رسد با کسی که شکست را به عنصر تشکیل دهنده پیروزیت تبدیل می نماید در این است:

افراد پیروز و پولدار واقعی خسته نمی شوند، بازنمی ایستند و تسلیم نمی شوند حتی اگر پولدار شوند باز دوست دارند ریسک نمایند.افراد پیروز و پولدار واقعی دلیل شکست را به خود نسبت می دهند و همواره به فکر بهبود قدم بعدی خودشان هستند نه بهانه آوردن و نسبت دادن اتفاقات به دلایل خیالی.

از شکست بعدی نمی ترسند و در عین حال انرژی مثبت تمام وجودشان را برای رسیدن به پیروزی گرفته است.یادگیری از شکست، حتی از 4 سال دانشگاه هم عمیق تر است، ولی اگر دلایل شکست را در خودمان نببینیم و نشناسیم، به جای یادگیری، ترس نصیب ما می گردد.

اما منظور از اینکه دلایل را در خود جستجو کنید چیست؟ پاسخ این سوال دقیقا همان چیزی است که جمله کلیشه ای شکست مقدمه پیروزی است را تبدیل به یک ابزار برای پیروزیت می نماید.

نسبت دادن دلایل به عوامل بیرونی، مثل یک اعتیاد است که تمام انگیزه و انرژی شما را برای زندگی و کوشش ذره ذره می خورد و شما را به یک انسان بسیار تنبل تبدیل می نماید که کوچک ترین کاری نمی تواند انجام دهد و همواره در حال گلایه کردن از شرایط است. حتما شما هم آن پیره مرد های بازنشسته را دیده اید که از حقوق بازنشستگی خود راضی نیستند و همه چیز را به دولت و انگلیس ها نسبت می دهند، اگر می خواهید تبدیل به آن پیره مرد نشوید بهانه های مسخره و خیالی را رها کنید و به بهبود خودتان بپردازید. بله، کسانی که در زمان شکست به دنبال اصلاح خودشان هستند همان افرادی هستند که به سمت پیروزیت و ثروت می دوند و ما که در زمان شکست از آسمان و زمین گلایه می کنیم همان فرد معتاد یا پیره مرد بازنشسته ای هستیم که هر لحظه به دنبال بهانه ای جدید هستیم و همواره یاس و ناامیدی وجود ما را فرا گرفته است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازگشت به صفحه رسانه ها

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13842

به "چگونه ثروت مند شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ثروت مند شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید