کارمندان از شنبه به چه صورت باید سر کار حاضر شوند؟

به گزارش مجله کامپیوتر، شرایط دورکاری کارکنان برای مناطق سه گانه زرد، نارنجی و قرمز طبق دستورالعمل قبلی به صورت درصدی پابرجا است.

کارمندان از شنبه به چه صورت باید سر کار حاضر شوند؟

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا نحوه فعالیت کارمندان در شهر هایی که از شرایط قرمز خارج شده و نارنجی شده، تغییر می کند.

مسئولان سازمان اداری و استخدامی اعلام کردند، شرایط دورکاری کارکنان برای مناطق سه گانه زرد، نارنجی و قرمز طبق دستورالعمل های قبلی به صورت درصدی پابرجا است.

همچنین بالاترین مقام مسئول در دستگاه می تواند در رابطه با نحوه حضور کارکنان و دورکاری کامل بر اساس شرایط تصمیم گیری نمایند.

طبق اعلام مسئولان سازمان اداری و استخدامی، شرایط دورکاری کارکنان برای مناطق سه گانه زرد، نارنجی و قرمز طبق دستورالعمل قبلی به صورت درصدی پابرجا است و بالاترین مقام مسئول در دستگاه می تواند در رابطه با نحوه حضور کارکنان و دورکاری کامل بر اساس شرایط تصمیم گیری نمایند.

علاءالدین رفیع زاده، معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در شهر های با شرایط قرمز کارمندان و واحد های خدمات ضروری باید حضور 50 درصدی داشته باشند؛ مابقی ادارات با حضور یک سومی کارکنان ادامه فعالیت دهند. تعریف چهارچوب فعالیت در رنگ های مختلف در بخشنامه به تمام بخش ها ابلاغ شده و تعیین رنگ ها هم توسط وزارت بهداشت و در روز های دوشنبه هر هفته انجام می شود.

متن بخشنامه دولت درباره دورکاری

1- شرایط زرد:

کارکنان ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با مأموریت های اساسی و مدیریت شهری با 100% (صد درصد) ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد.

در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور 2/3 (دو سوم) کارکنان انجام خواهد شد.

2- شرایط نارنجی:

ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با مأموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا 1/3 (یک سوم) کارکنان خود اقدام نمایند.

در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور 50% (پنجاه درصد) کارکنان انجام خواهد شد.

3- شرایط قرمز:

دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با مأموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا 50% (پنجاه درصد) کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید.

در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور حداکثر 3/1 (یک سوم) کارکنان انجام خواهد شد.

گفتنی است، کلیه مراکز آموزشی (آموزشگاه ها، مدارس، دانشگاه ها و...) به طور کامل تعطیل و صرفاً کارکنانی که حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه های الکترونیکی ضروری باشند، حضور خواهند یافت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 56666

به "کارمندان از شنبه به چه صورت باید سر کار حاضر شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمندان از شنبه به چه صورت باید سر کار حاضر شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید