کتاب آثار داستان نویسان جوان مشهدی رونمایی شد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، برنامه رونمایی از کتاب به صرف عصرانه شامل 22 داستان از داستان نویسان جوان مشهدی در قالب شصتمین نشست عصرانه داستان نویسان رضوی در سه شنبه های به نشر ذیل عنوان ثابت سلسله نشست های تبلیغی-ترویجی در پناه کلمات برگزار گردید. این نشست ها از دی ماه سال 96 با دبیری سعید تشکری به طور هفتگی در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) برگزار گردیدند.

کتاب آثار داستان نویسان جوان مشهدی رونمایی شد

در این مراسم، سعید تشکری گفت: اگر من در سن و سال شما بودم و چنین اتفاقی برایم رخ می داد شاید خوشبخت تر بودم. ما در دوران جوانی مطالبه داشتیم اما کسی جدی نگرفت و مجبور شدیم سال ها برای دل خودمان داستان بنویسیم و بخوانیم در حالی که حضور شما در این جلسات به معنای مطالبه است و می توانید بعد از برگزاری 60 جلسه به آن رویاهایی که قرار است با هم بسازیم نزدیک تر شوید. اکنون و با انتشار این اثر به خوان اول رسیده ایم. داستان های برگزیده به صرف عصرانه با دقت میلی متری انتخاب شده اند که می توان نام داستان را بر روی آنها گذاشت و می توانند از خودشان دفاع نمایند.

نویسنده رمان مفتون و فیروزه گفت: امیدوارم سلسله نشست های عصرانه داستان نویسان رضوی بتواند در حوزه ادبیات مدافع داستان نویسی رضوی این شهر باشند. اکنون داده های این نشست ها به برکت حضرت رضا (ع) به شکفتگی رسیده است. گمان می کنم با حضور در این جلسات در یک رواق و یا شبستان حرم مطهر رضوی قرار داریم و بسیار خرسندم دفتر نخست کتابی که با همکاری تمامی جوانان داستان نویس رضوی نوشته شده، اکنون منتشر شده است. کتاب به صرف عصرانه در 176 صفحه در دفتر اول شامل 22 داستان کوتاه از نویسندگانی همچون جواد نعیمی، دو داستان از مونا بدیعی جوان، بتول پادام با دو داستان، فرزانه توابکی با دو داستان، رضا خوشه بست، سه داستان از کوروش تشکری، مریم رمضانی با سه داستان، ام البنین ماهر با دو داستان، طیبه سیدی، مریم فخریان، زهره جعفرزاده، نوید ظریف کریمی و دو داستان از فاطمه کنعانی است.

وی گفت: گرسنه، یک جفت کیشکیلک، یعقوبعلی و عذرا، خورشید روی نردبان، گوش بُر، آقای هنکار، هاتی بِرو، خارج قسمت زندگی، غریو، تیسیچا آفرین، فقط هشت قِران، انیس، بهانه، صخره، پرتره عشق، ساغر، محمدرضا، رها، حرف های مگو، مرا به خانه ام ببر، حرکت، پیراهن دعبل عناوین داستان های این کتاب هستند.

کتاب به صرف عصرانه با شمارگان هزار نسخه و با قیمت 18 هزار تومان چاپ شده است.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5457

به "کتاب آثار داستان نویسان جوان مشهدی رونمایی شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کتاب آثار داستان نویسان جوان مشهدی رونمایی شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب آثار داستان نویسان جوان مشهدی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید