کشف تاثیر یک آنتی بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر

به گزارش مجله یک کامپیوتر، ایسنا نوشت: دانشمندان به تازگی کشف نموده اند که یک آنتی بیوتیک رایج به جلوگیری از ابتلا به آلزایمر و افزایش طول عمر یاری می نماید.

کشف تاثیر یک آنتی بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر

محققان می گویند که حیوانات تحت درمان با داروهای شاخه مینوسایکلین که کاربرد زیادی در فراوری آنتی بیوتیک ها دارد، میزان پروتئین در سلول هایشان بالانس شده و در نتیجه طولانی تر زندگی نموده اند. سلول ها، پروتئین را به عنوان بخشی از سوخت و ساز معمول خود فراوری نموده و آن را مصرف می نمایند. همچنین برای سالم ماندن یک سلول احتیاج است که مقداری تعیین پروتئین در آن ها وجود داشته باشد .

البته بخش تاریک ماجرا آن جایی است که بالانس سوخت و ساز پروتئین در سلول ها بهم می خورد و ساختارهای پروتئینی کروی شکلی به نام پلاک های پیری (SP) در خارج نورون های برخی مناطق مغز تشکیل می شوند؛ نتیجه این اتفاق بیماری هایی مثل آلزایمر، پارکینسون و ALS است. حال تحقیقات جدید نشان می دهند که مینوسایکلین به جلوگیری از تجمع پروتئین ها یاری می نماید. پیش از این تاثیر، این دست از آنتی بیوتیک ها روی تجمع پروتئین های سلول آزمایش نشده بود و این تحقیق می تواند تاثیرات جالبی را روی جلوگیری از بیماری هایی مانند آلزایمر بگذارد.

در این آزمایش، تاثیر مینوسایکلین روی دو گروه از کرم های پیر و جوان که در معرض پروتئین های منجر به پارکینسون بودند تست شد که نتیجه آن افزایش طول عمر هر دو گروه از کرم ها بود . البته این نتایج صرفا روی کرم ها جواب داده و هنوز تعیین نیست که آیا روی انسان ها هم تاثیر خواهد گذاشت یا خیر. از این نکته هم نباید غافل شد که مینوسایکلین در دراز مدت تاثیری منفی روی سلامت انسان می گذارند. بر اساس تحقیقی در سال 2007، این گروه از آنتی بیوتیک ها به قدرت دریافت بیماری ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک- نوعی بیماری پیش رونده عصبی) سرعت می بخشند.

البته اگر از مینوسایکلین به طور مستقیم در درمان بیماری استفاده نشود هم قطعا این تحقیق تازه روی کشف راه های جدیدی برای درمان آلزایمر و بیماری هایی از این دست موثر خواهد بود. جدا از این موارد، اخیرا محققان دانشگاه کالیفرنیا هوش مصنوعی به خصوصی را طراحی نموده اند که به درمان بیماری آلزایمر یاری شایانی می نماید.

5656

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2844

به "کشف تاثیر یک آنتی بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تاثیر یک آنتی بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید