کلنگ احداث پارک خطی آبادان به زمین زده شد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، شهردار آبادان عصر امروز در این آئین با اشاره به اینکه زیبایی هر شهر به فضای سبز است، گفت: باید برای زیباسازی شهر کوشش و جدیت زیادی به خرج دهیم و با اجرا و ساماندهی طرح های مختلف دغدغه مردم و مسئولان در حوزه فضای سبز را برطرف کنیم.

کلنگ احداث پارک خطی آبادان به زمین زده شد

حسین حمیدپور اضافه کرد: تمامی آنچه مسئولان در صحبت های خود در مورد مسائل مختلف شهری آبادان گفتند نشان از آن دارد که بلوغ فکری در مدیران شکل گرفته تا دست در دست یکدیگر و با همراهی و مشارکت مردم برای کمک به آبادانی شهر کوشش کنیم.

وی اظهار کرد: این پروژه در وسعتی به مساحت 5 کیلومتر و با اعتباری معادل 28 میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند در قالب انعقاد تفاهمنامه به انجام می رسد، البته کل پروژه 14 هکتار است.

وی توضیح داد: طبق استاندارد سرانه فضای سبز باید معادل 12 متر مربع باشد که این رقم در حال حاضر در شهر آبادان به حدود 4.5 مترمربع می رسد، با اجرای پروژه پارک خطی آبادان 6 دهم مترمربع به فضای سبز فعلی شهر اضافه نموده می گردد.

شهردار آبادان با بیان اینکه گام به گام کارها را از پیش می بریم تا به سرانه استاندارد برسیم، گفت: تنها احداث فضای سبز کافی نیست و باید در بحث نگهداری و آبکمک نیز کارهای خوبی انجام گردد بر همین اساس بحث آبکمک مکانیزه، پیاده روهای سلامت، نشیمن گاه های خانوادگی، پیست دوچرخه سواری و دیگر کارهای قابل انجام را برای آن تعریف نموده ایم، امید می رود اجرای این پروژه روحیه نشاط و سرزندگی را به شهروندان هدیه دهد.

حمیدپور اضافه کرد: در چند روز آینده جلسه ای خاص در مورد مسائل شهری را با فرماندار و دیگر سازمان های مرتبط برگزار می کنیم تا بتوانیم مسائل شهری را بهتر مدیریت کنیم.

وی اظهار کرد: سال گذشته 15 پارک برای اجرا در سطح شهر تعریف کردیم که با توجه به محدودیت منابع مالی مان، این پروژه ها را با کمک منطقه آزاد اروند آغار کردیم، امید می رود برای مابقی پروژه های تعریف شده بتوانیم منابع مالی خوبی را تامین کنیم تا آن اتفاق خوبی را که همه انتظارش را داریم رخ دهد، از پیمانکار و سازمان منطقه آزاد اروند برای اتمام به موقع پروژه پارک خطی آبادان تعهد می گیریم.

لزوم حل مسائل آبادان با همکاری تمامی سازمان ها

امام جمعه آبادان نیز در ادامه این مراسم گفت: باید فرهنگ سازی در بحث فضای سبز در کل جامعه انجام گردد و اگر نقطه قوتی هست کل جامعه آن را تقویت نمایند و اگر هم نقطه منفی هست همگان برای برطرف آن بکوشند.

حجت السلام علی ابراهیمی پور اضافه کرد: اجرای بسکمک از پروژه ها اعتبارات چندانی نمی خواهد و با کمی همت، ذوق، سلیقه، برنامه ریزی و هماهنگی می توان آنها را اجرا کرد، با همراهی مردم می توان در بسکمک از مباحث همچون فضای سبز، مراقبت از درختان، ساماندهی و جمع آوری زباله ها و سایر موارد ورود کرد تا به شهری عالی به لحاظ نظافت و فضای سبز دست پیدا کنیم.

وی اظهار کرد: متاسفانه فضای فعلی شهرستان به فضای مچ گیری تبدیل شده و متاسفانه این وضعیت سبب عقب ماندگی آبادان شده است و به جای کمک و کمک، یکدیگر را زمین می زنیم.

وی توضیح داد: در شهر نهادها و سازمان های توانمند بسکمک داریم که می توانند با کمک خود گره از مسائل شهر باز نمایند، پالایشگاه، گمرک، بندر، منطقه آزاد اروند و دیگر سازمان ها برای برطرف معضلات شهری آبادان ورود نمایند.

به گزارش خبرنگاران، پارک خطی آبادان قرار است تا در حدفاصل پارک 17 هکتاری بهار اروند تا ساختمان مرکز فرهنگی اداری سازمان سیما و منظر شهرداری و حدفاصل میدان فرودگاه تا میدان اداره هواشناسی در مدت 16 ماه و به وسعت 16 هکتار احداث گردد که با انجام آن 4 درصد به فضای سبز موجود شهر و 6 دهم مترمربع به میزان سرانه فضای سبز شهری اضافه نموده می گردد.

برای انجام کامل این پروژه 22 هزار مترمربع پیاده روسازی، 25 کیلومتر جدول کاری، 11 هزار مترمربع ساختمان، 49.850 متر مربع تاسیسات برقی(برج و سیستم روشنایی)، 11.350مترمربع زیر سازی محوطه، 11.350 مترمربع رو سازی راه، یک هزار و 900 مترمربع آسفالت، 5.245 مترمربع شبکه توزیع آب، 10/430 مترمربع شبکه جمع آوری فاضلاب، شبکه آب شرب به طول 500 متر، 140 هزار مترمربع فضای سبز خالص، 2 هزار و 500 متر مربع پیست دوچرخه سواری با صرف اعتباری معادل 320 میلیارد ریال در قالب تفاهمنامه منعقد شده با سازمان منطقه آزاد اروند انجام می گردد و قرار است در این پارک 50 هزار نهال کاشته گردد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2227

به "کلنگ احداث پارک خطی آبادان به زمین زده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلنگ احداث پارک خطی آبادان به زمین زده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید