گردشگران خارجی مشتریان بومگردی در مازندران هستند

به گزارش مجله کامپیوتر، تهمینه اسدی ظهر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه اکثر روستاهای استان در حاشیه سواحل به شهر - روستاها تبدیل شده است گفت: هنوز روال زندگی سنتی در روستاهای کوهستانی جریان دارد و می توان فرهنگ بومی استان را به نظاره نشست.

گردشگران خارجی مشتریان بومگردی در مازندران هستند

وی با اشاره به استقبال گردشگران خارجی از طرح های بومگردی در استان گفت: در اقامتگاه های بومگردی، پذیرایی از مسافران با محصولات بومی و مزرعه صورت می گیرد و امیدواریم با آشنایی مردم، به هدف اصلی یعنی استفاده از محصولات ارگانیک روستایی رشد یابد.

اسدی با اشاره به استقبال مسافران از روستاها عنوان نمود: طرحی با عنوان 120 روستای مقصد و جهت گردشگری در استان تهیه شده است تا مقاصد جدید در گردشگری استان شناسایی گردد.

کارشناس مسئول گردشگری میراث فرهنگی مازندران، اشتغال و بازگشت به روستاها را هدف اجرای طرح های بومگردی روستایی اعلام کرد و گفت: در گردشگری باید 80 سازمان و مؤسسه یاری نمایند تا چرخ های این صنعت به حرکت درآید.

وی با اظهار اینکه مازندران یکی از مقاصد اصلی سفر و گردشگری انبوه به شمار می رود عنوان نمود: مازندران مقصد سفر برای کلیه افراد خانواده ها است.

وی با بیان اینکه شمار گردشگران خارجی استان کم و محدود است توضیح داد: مازندران رتبه اول گردشگری داخلی در کشور به شمار می رود و به رغم وقوع سیل و شلوغی و ترافیک، بازهم شاهد سفر شمار زیادی از مسافران به استان هستیم.

وی جنگل، دریا، بازدید از اماکن تاریخی و روستایی را عامل سفر بسیاری از مسافران به استان یاد کرد و گفت: در حال حاضر گردشگری اقتصاد اول استان مازندران به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5917

به "گردشگران خارجی مشتریان بومگردی در مازندران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران خارجی مشتریان بومگردی در مازندران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید