گرم شدن هوا تا 6 درجه در اغلب شهرها ، گردوخاک در شرق و جنوب شرق تا 9 خرداد

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا روز آدینه 9 خرداد دما بین 3 تا 6 درجه در اغلب نقاط کشور افزایش می یابد، گفت: روزهای هشتم و نهم خرداد شرایط جوی در اغلب مناطق کشور آرام است.

گرم شدن هوا تا 6 درجه در اغلب شهرها ، گردوخاک در شرق و جنوب شرق تا 9 خرداد

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیائیان در تبادل نظر با فارس در تشریح آخرین شرایط هواشناسی کشور گفت: امروز و فردا در سواحل خزر و بعد از ظهر و امشب در شمال غرب دامنه های البرز غربی، دامنه های شرقی زاگرس، دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، مرکزی، قم، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، البرز، سمنان، ارتفاعات تهران، بخش هایی از فارس و غرب اصفهان بارش پراکنده و وزش باد داریم.

وی ادامه داد: روزهای هشتم و نهم خرداد شرایط جوی در اغلب مناطق کشور آرام است، البته روز آدینه در بخش هایی از شمال غرب و دامنه های البرز غربی رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می گردد که این شرایط روز شنبه 10 خرداد در سواحل خزر حاکم خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا اواخر هفته، در شرق کشور، شرق خراسان جنوبی، خراسان رضوی، شرق کرمان و سیستان و بلوچستان خصوصا زابل وزش باد شدید در بعضی ساعات پیش بینی می گردد که در بعضی نقاط موجب گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

ضیائیان اضافه نمود: خلیج فارس تا اواخر چهارشنبه 7 خرداد مواج است.

وی بیان نمود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 45 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد، پیش بینی می گردد. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 36 و 26 درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه نمود: همچنین در سه روز آینده در ساری آسمان صاف تا نیمه ابری پیش بینی می گردد و همین شرایط هم طی سه روز آینده در رشت حاکم است.

وی یادآور شد: از بعد از ظهر چهارشنبه 7 خرداد تا پنجشنبه 8 خرداد رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان های زنجان، همدان و جنوب استان مرکزی، غرب مازندران، غرب اصفهان و ارتفاعات البرز پیش بینی می گردد. احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و تگرگ وجود دارد که توصیه می گردد از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب گردد و صعود به ارتفاعات متوقف گردد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا روز آدینه 9 خرداد دما بین 3 تا 6 درجه در اغلب نقاط کشور افزایش می یابد.

وی یادآور شد: از بعد از ظهر امروز تا روز آدینه 9 خرداد وزش باد شدید در خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، شرق کرمان، شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان به ویژه زابل پیش بینی و توصیه می گردد تحکیم سازه های موقت در دستور کار قرار گیرد و در زمان غبارآلود شدن هوا تردد غیر ضروری متوقف گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 16 مرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 33326

به "گرم شدن هوا تا 6 درجه در اغلب شهرها ، گردوخاک در شرق و جنوب شرق تا 9 خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرم شدن هوا تا 6 درجه در اغلب شهرها ، گردوخاک در شرق و جنوب شرق تا 9 خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید